Brak iskry
Odpowiedz do tematu

: Brak iskry
witam mam honde shadow vt600 i po umyciu silnika nie mam iskry juz przeczysciłem wszyskie kostki ,suszyłem suszarką i nic już nie wiem co jest grane pomóżcie :thx:

: Re: Brak iskry
norberto1977 napisał/a:
witam mam honde shadow vt600 i po umyciu silnika nie mam iskry juz przeczysciłem wszyskie kostki ,suszyłem suszarką i nic już nie wiem co jest grane pomóżcie :thx:




Witaj, po pierwsze zapraszamy tutaj



Jeżeli stało się to po umyciu silnika (tutaj musisz wyszczególnić, czy myłeś tylko sam silnik, czy całe moto), to opcji jest kilka:



* masz już stare i możliwe, że dające przebicie przewody WN... zakręć rozrusznikiem przy odpalonym zapłonie w jakimś ciemnym pomieszczeniu i zobacz, czy czasem nie masz choinki na kablach. Tyczy się to także sprawdzenia kapturków (czy wilgoć nie dostała się do środka).

* zalałeś moduł zapłonowy - jeżeli uporasz się z powyższym i nie znajdziesz żadnych nieprawidłowości, to wyciągnij moduł i odwróć go do góry dnem i zobacz, czy nie nalało Ci tam wody, jeżeli tak, to później się tym zajmiemy...

* sprawdź, czy nie wywaliło Ci któregoś bezpiecznika...

* jeżeli to wszystko przeglądniesz, to nie ma bata.... albo wali iskrą gdzieś "na lewo" przy kostkach, konektorach, kablach/u... Tak myślę, co tam jeszcze jest... no i nie ma bata... żebyś cewki wodą zarżnął i to naraz dwie, to musiałbyś być niezły spec... hmm... impulsatory też odpadają, skoro nie ma iskry po umyciu... Sprawdzaj, zapewne to jakaś błahostka :-)

:
już idę zobaczyć a gdzie jest ten moduł zapłonowy bo bo ostatni motor jaki miałem o dydek 175 10 lat temu

:
Jaki rocznik moto? :-)



Przeważnie jest w bardzo bliskiej okolicy akumulatora, nie wiem jak w 600, ale znając "dobre" rozwiązania... to tutaj nadal pewnie tak jest... :-D

:
1994 byłem ale niema choinki włączyłem akumulator bo padł przed myciem paliła od szczała i teraz beret jestem taki zły na siebie że szok

:
Tutaj masz fiszkę z zaznaczonym modułem pod pozycją nr 2. Wygląda na to, że moduł jest raczej nieźle chroniony w 600-tkach przed wilgocią, ale zerknąć możesz... Sprawdź bezpieczniki! :-)

:
Odwiez moto do serwisu ,a nie główkuj się co i jak ;-) Możesz miec najczarniejsze wersje awarii, a może to by pierdoła!Sprawdz czy masz iskrę, czy dostaje paliwo, naładuj porządnie aku, zobacz filtr powietrza.Jeśli masz wiedzę magiczną przeczyśc gazniki (mogła się woda dostac) Jeśli zrobiłeś tak jak napisał Divastion ,i nie widzisz przebicia na kablach ,szukaj według mojej listy. Pozrawiam! :roll:

szkoda czasu na narzekanie!!! czas leci...
:
-gumis- napisał/a:
Odwiez moto do serwisu ,a nie główkuj się co i jak ;-) Możesz miec najczarniejsze wersje awarii, a może to by pierdoła!Sprawdz czy masz iskrę, czy dostaje paliwo, naładuj porządnie aku, zobacz filtr powietrza.Jeśli masz wiedzę magiczną przeczyśc gazniki (mogła się woda dostac) Jeśli zrobiłeś tak jak napisał Divastion ,i nie widzisz przebicia na kablach ,szukaj według mojej listy. Pozrawiam! :roll:


Kolega wyraźnie napisał, że nie ma iskry. Zupełnie nie wiem po co mieszasz w to układ paliwowy, filtr powietrza i czyszczenie gaźników.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
Zauważyłem ,że napisał o braku iskry, jednak dla niektórych brak reakcji silnika to od razu brak iskry (bez sprawdzania) a nie napisał ,że sprawdzał świece... wogóle Twój post nie wnosi nic nowego, więc po co ten tekst?? :-/

szkoda czasu na narzekanie!!! czas leci...
:
-gumis- napisał/a:
Zauważyłem ,że napisał o braku iskry, jednak dla niektórych brak reakcji silnika to od razu brak iskry (bez sprawdzania) a nie napisał ,że sprawdzał świece... wogóle Twój post nie wnosi nic nowego, więc po co ten tekst?? :-/


Ten tekst był po to, aby uświadomić Tobie, że nawet tytuł posta mówi o braku iskry i czyszczenie gaźników na pewno nie pomoże.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
tak jakby nie było masy na cewkę tylko nie wiem skąd ona dochodzi

:
norberto1977 napisał/a:
tak jakby nie było masy na cewkę tylko nie wiem skąd ona dochodzi


Masa może być wzięta skądkolwiek. Jeżeli chcesz mieć bardzo pewną podłącz bezpośrednio do minusa akumulatora.[/b]

Ostatnio zmieniony przez R0bi 2010-07-05, 16:19, w całości zmieniany 1 raz


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
R0bi napisał/a:
norberto1977 napisał/a:
tak jakby nie było masy na cewkę tylko nie wiem skąd ona dochodzi


Masa może być wzięta skądkolwiek. Jeżeli chcesz mieć bardzo pewną podłącz bezpośrednio do plusa akumulatora.




A mi się zawsze wydawało, że "masa", to minus aku. :mrgreen:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek napisał/a:
R0bi napisał/a:
norberto1977 napisał/a:
tak jakby nie było masy na cewkę tylko nie wiem skąd ona dochodzi


Masa może być wzięta skądkolwiek. Jeżeli chcesz mieć bardzo pewną podłącz bezpośrednio do plusa akumulatora.




A mi się zawsze wydawało, że "masa", to minus aku. :mrgreen:


Poprawione Panie Profesorze.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
z elektryki jestem noga niema minusa prąd dochodzi :roll:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group