/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdzie kupujecie czesci do starych Hond ??
Autor Wiadomość
Krzysiek__
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-21, 23:00   Gdzie kupujecie czesci do starych Hond ??

Mam mala kompresje wiec wypada zrobic remoncik silnik, Shadow ma 22 lata wiec mu sie to nalezy, w moich okolicach raczej ciezko z czesciami wiec moze ktos wie gdzie moge po to uderzyc, konkretnire potrzebuje:



- pierscienie

- uszczelniacze zaworowe

- zestaw uszczelek



To na tyle, zobaczymy po rozkreceniu silnika co jeszcze dojdzie
 
 
Globi 


Motocykl: VT 500C '85
Wiek: 55
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 1297
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-05-22, 07:59   Re: Gdzie kupujecie czesci do starych Hond ??

Krzysiek__ napisał/a:


- uszczelniacze zaworowe

- zestaw uszczelek



Witam

Zajrzyj tutaj:

http://www.sklepmotocyklo...&nr_tab=a&str=2

Poza tym to 3Miasto

Pozdr
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2007-05-23, 12:02   Re: Gdzie kupujecie czesci do starych Hond ??

[quote="Krzysiek__"]

- pierscienie

- uszczelniacze zaworowe

- zestaw uszczelek

/quote]



Pierścienie - Powinno się właśnie najpierw pomierzyć a potem decydować może się okazać, że potrzeba jednak robić szlif i wtedy potrzebne będą też tłoki. Można wtedy rozważyć inne wyjście - tulejowanie cylindrów "pod tłoki" i wtedy pierścienie nominalne.

Dostaniesz je u każdego dilera Hondy w zasadzie, nawet pewnie od tego który motocykli nie sprowadza - oczywiście na zamówienie. Nie spotkałem się z pierścieniami innego producenta, a dorabianie - chyba nie warto... Nie aż tak wielka oszczędność a skutek niewiadomy.



Uszczelniacze - chyba są dość uniwersalne i można je dobrać z samochodowych części. Jeśli dostaniesz kompletny zestaw uszczelek, pewnie tam będą. Oczywiście w Hondzie też i to nawet nie drogo coś koło 8 zł/szt.?



Uszczelki - no, oczywiście w Hondzie... Albo innych firm - tu są możliwości np, marki "Athena", 2 - 3 razy tańsze od oryginału a jeśli nie równie dobre to może i lepsze - uzywałem. ;-)



Pamiętaj, że większość uszczelek można po prostu dorobić z klingerytu albo z odpowiedniego kartonu. O-ringi są dostępne w szerokim zakresie np. w sklepach z hydrauliką siłową w taki ja się zaopatruję. Największy problem to uszczelki pod głowicę.



Jeśli masz rodzinę w USA, problem ze zdobyciem części znika, a i taniej wychodzi...

I pomyśleć, że Kościuszko z Pułaskim walczyli, a co my z tego mamy..?
 
 
 
Krzysiek__
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-27, 22:40   

najblizszy dealer hondy za rozrzad zawolal 2000pln :/

za zwykly czujnik wlaczajacy wentylator chlodnicy 365pln, do samochodu niczym sie nie rozniacy kosztuje 25pln
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2007-05-28, 13:35   

Rozrząd - czyli łańcuszek rozrządu? Poszukaj DiD - pewnie lepsze od oryginału, a na pewno powinno być taniej. Poszukaj w warsztatach motocyklowych, czasem nawet wymiana jest taniej jak kupisz.

Te łańcuszki są po prostu drogie - ale za to nie wymienia się za często.

Niestety, mamy dwa...
 
 
 
Krzysiek__
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-18, 01:07   

no i silnik hondy rozebrany, rozrzad ok, pierscienie ok, tloki ok.



I sie kurde zalamalem wnetrze cylindrow ma pekniecie.... skad ja cylindy dostane??

Stuka na popychaczach.





Kurde ide popelnic harakiri.
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2007-06-18, 11:05   

Kipsmajling... Tulejowanie - poszukaj zakładu który tulejuje cylindry (najczęściej zajmuja sie też szlifem cylindrów, wałow itp.) dostarcz im też tłoki - dorobią po prostu nowy środek dopasowany do tłoka. W stołecznym grodzie taka usługa kosztuje ok. 200 zł/cylinder. Taniej niż zestaw tłok/szlif - choć nie ma gwarancji takiego samego zużycia - znaczy zrobisz na takim zestawie z 50 tys. zamiast 100... Ale czy przypadkiem nie zrobisz 100 też nie wiadomo...

A i podobno najlepsze są tuleje z Krotoszyna... Tak mi pan tłumaczył w zakładzie... 8-)
 
 
 
Krzysiek__
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-18, 12:08   

owszem, tez myslalem o tulejowaniu ale jak widze u siebie to chyba caly cylinder to odlew i niema tuleji ktora mozna wyjac dorobic nowa i wlozyc :/ owszem mozna zrobic szlif i wstawic na mokro tuleje.... ale niewiec czy sie da bo miedzy cylindrem a kanalem wodnym jest tylko hmm.... ze 5 mm scianka
 
 
Krzysiek__
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 22:53   

cylindry przetulejowane, glowice uszczlnione, slizgi rozrzadu zamowione :) i shadow bedzie jak nowy :D
 
 
Beti
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-20, 10:22   

Mam pytanie, gdzie mogłabym dostać ten plastik do zamykania doplywu paliwa. Podczas jednej z rajz zgubilam go i nie wiem co teraz zrobic. Zostal mi tylko metal na ktory sie ten plastik naklada. A moze wiecie czym to zastapic??



Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM