/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
OPONY DO AERO - JAKIE I GDZIE ?
Autor Wiadomość
hongi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-27, 23:38   OPONY DO AERO - JAKIE I GDZIE ?

Witam,

Potrzebuję komplet opon do Aero czyli dwukolorowe

W związku z powyższym proszę o podpowiedz: jakie oponki najlepiej kupić i gdzie (jeżeli ktoś zna cenę to też poproszę)
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2010-05-28, 00:21   

Zachęcam do poszperania po forum aby nie powielać tematów. Przy okazji się dużo na ten temat dowiesz i nie będziesz zadawał zbędnych pytań typu: "...jakie opony z białym pasem co vt1100c3?'
 
 
kuba1100
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-28, 06:11   

Zacznę dość banalnie, ale to najprawdziwsza prawda-różne opony, różni użytkownicy, różnie sobie chwalą. Osobiście stosuję DUNLOPY D404F 140 R 17na przód i K555 M/C 170 R 15 na tył (przekroju-czyli wysokości nie pamiętam-bodajże 70%) i jestem z nich BARDZO zadowolony. Słyszałem, opinie, że Bridgestony są twarde i nie za bardzo kochają deszcz, ale to tylko opinia ze słyszenia.Dunlopy dość szybko się nagrzewają (jak na grubą, turystyczną oponę), na winklach trzymają mocno i nie boją się deszczu. Co do dostępności to niestety już nie jest tak różowo. O ile tył jest jeszcze w miarę do zdobycia to z przednią 17" jest niemały problem. Powiem krótko-nowe z białym pasem są praktycznie niedostępne w Polsce (przynajmniej do zeszłego roku-ja swoje zciągałem ze Stanów), a i po europie trzeba się naszukać. Na forum były info i adresy internetowe, ale trzeba tego poszukać.
 
 
hongi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-28, 07:37   

Bardzo dziękuję kolegom za info :thx: .

Z przykrością muszę stwierdzić, że z braku czasu - praca w terenie, a po powrocie rodzina - nie mam zbyt wiele czasu na szperanie po forum :-( - ogrom informacji

Choć moja pasja jest wielka do Shadow to ze smutkiem stwierdzam, że jestem żółtodziobem :oops: , dlatego wolę zapytać niż gafę popełnić

Co do rodzaju to chciałbym kupić najlepsze, ponieważ wiem z doświadczenia kierowcy samochodu, że na oponach nie ma co oszczędzać (przyczepność, prowadzenie w deszczu itd..)

Zatem bardzo dziękuję za wskazówki i jeżeli można prosić klubowiczki i klubowiczów o podrzucenie więcej informacji, będę bardzo wdzięczny
 
 
kuba1100
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-28, 22:36   

Wstyd przyznać, ale sam jeszcze nie bardzo potrafię szukać tematów na forum, więc rozwinę swój wątek. Dunlopy to opona w zasadzie z najwyższej półki. Niestety również cenowej. Natomiast co do białego pasa-to bym się zastanowił. Teraz gdy jestem mądrzejszy chyba bym nie wybrał tego białego pasa. Owszem-wygląda pięknie i jest stworzony do C3, ale strasznie się brudzi-szczególnie od strony hamulców. Po krótkim czasie pył z klocków wżera się w tą biel i tworzy niemiły dla oka odcień szarości. I nie pomaga gorący karcher z proszkiem, ani ludwik. Owszem-opona staje się czystsza, ale już nie będzie BIAŁA. Od strony przeciwnej do tarcz hamulcowych można ją domyć, ale z drugiej naprawdę cieńko. No i mnóstwo z tym pracy bo trzeba co chwilę przetaczać moto (głębokie błotniki). A jak masz sakwy to dostęp jest całkiem utrudniony. Mój następny wybór to będą również DUNLOPY, ale na dzień dzisiejszy naprawdę nie wiem, czy z białym pasem. Pozdro!
 
 
wściekły joe 
wściekły


Motocykl: HD Street Glide '06
Wiek: 50
Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 644
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-29, 00:14   

hongi napisał/a:
Bardzo dziękuję kolegom za info :thx: .

Z przykrością muszę stwierdzić, że z braku czasu - praca w terenie, a po powrocie rodzina - nie mam zbyt wiele czasu na szperanie po forum :-( - ogrom informacji

Choć moja pasja jest wielka do Shadow to ze smutkiem stwierdzam, że jestem żółtodziobem :oops: , dlatego wolę zapytać niż gafę popełnić

Co do rodzaju to chciałbym kupić najlepsze, ponieważ wiem z doświadczenia kierowcy samochodu, że na oponach nie ma co oszczędzać (przyczepność, prowadzenie w deszczu itd..)

Zatem bardzo dziękuję za wskazówki i jeżeli można prosić klubowiczki i klubowiczów o podrzucenie więcej informacji, będę bardzo wdzięczny




Tutaj masz kolego adres - sklep w Niemczecha ale po 2 dniach masz opony w chacie i są dostępne + cena też dostępna



http://www.mynetmoto.com/...rradreifen.html
_________________
Pozdrawiam
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 35
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2010-05-29, 01:01   

Temat wałkowany parę razy. Szukać, szukać. Krótko, z paskiem, na tył może być dunlop i metzeller, przód tylko dunlop. Bez paska to już szeroka gama na przód i tył.
_________________
Z pasją przez życie......
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-05-29, 22:19   

skipolo napisał/a:
Temat wałkowany parę razy. Szukać, szukać. Krótko, z paskiem, na tył może być dunlop i metzeller, przód tylko dunlop. Bez paska to już szeroka gama na przód i tył.


Potwierdzam słowa Sławka - przejechaliśmy w tym roku kilka km i sam twierdził, że tył "ucieka"(na kilku winklach ja widziałem :shock: ) także z białym pasem to tylko markowe- dunlop, metzeler...
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
Ostatnio zmieniony przez GhoustDragon 2010-05-29, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-29, 22:56   

wściekły joe napisał/a:


Tutaj masz kolego adres - sklep w Niemczecha ale po 2 dniach masz opony w chacie i są dostępne + cena też dostępna



http://www.mynetmoto.com/...rradreifen.html




Potwierdzam i polecam, taniej raczej nie znajdziesz ;-)
 
 
Tomasz 


Motocykl: Honda Shadow VT 750
Dołączył: 27 Lut 2010
Posty: 13
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-05-31, 20:20   

Ja założyłem całe czarne Dunlop-a i sprawują się świetnie.
 
 
hongi
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 19:50   

Czarne też są fajne, ale stylowo wyglądają z białym pasem :mrgreen:



Za link do strony niemieckiej WIELKIE DZIĘKI :thx:



Ostatnio trochę pojawiło się na Allegro, ale chyba zdecyduję się kupić u sąsiadów



Pozdrawiam
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-06-22, 19:53   

Kiedyś czytałem o takich białych nakładkach na opony(wykonane z gumy, wkładane pod rant opony i dopiero pompujemy), które o imitowały białe pasy... może to jest rozwiązanie???
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Troll
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-22, 21:56   

rufi napisał/a:
w siną dal :lol:
..."w siną dal, na kochasia, który odszedł w sina dal" lalala :mrgreen:
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-06-22, 23:28   

rufi napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Kiedyś czytałem o takich białych nakładkach na opony(wykonane z gumy, wkładane pod rant opony i dopiero pompujemy), które o imitowały białe pasy... może to jest rozwiązanie???




taaaa ........a po wyżej 100tki same fruną w siną dal :lol:


Oj się czepisz... Przecież napisałem, że gdzieś o tym czytałem... :mrgreen:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 35
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2010-06-23, 00:15   

Sprawdź u nich, ja tam kupowałem w zeszłym roku.

http://www.jaard.pl/
_________________
Z pasją przez życie......
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM