/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o radę
Autor Wiadomość
Pawols4021
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-10, 23:53   Proszę o radę

Zawsze marzyłem o czoperze lecz zawsze były inne wydatki, a motocykl schodził na dalszy plan. Wreszcie zapadła decyzja, że czas z tym "dziadostwem" skończyć i zamierzam zakupić hondę shadow vt700. Jednakże chudy portfel sprawia, że stać mnie obecnie na rocznik 1985 tj. sprzęt 25 letni. I tu pojawia się problem i moje wątpliwości, czy to nie zbyt leciwa maszyna. Zdaję sobie sprawę, że hondy mają super długowieczne silniki, ale inne elementy mogą się sypać z uwagi na ich zestarzenie. Proszę o doradę czy zakup 25 letniej maszyny to już ryzyko. Jakie są Wasze obserwacje i spostrzeżenia. Będę wdzięczny za komentarze. [/u]
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-05-11, 07:22   Re: Proszę o radę

Pawols4021 napisał/a:
Zawsze marzyłem o czoperze lecz zawsze były inne wydatki, a motocykl schodził na dalszy plan. Wreszcie zapadła decyzja, że czas z tym "dziadostwem" skończyć i zamierzam zakupić hondę shadow vt700. Jednakże chudy portfel sprawia, że stać mnie obecnie na rocznik 1985 tj. sprzęt 25 letni. I tu pojawia się problem i moje wątpliwości, czy to nie zbyt leciwa maszyna. Zdaję sobie sprawę, że hondy mają super długowieczne silniki, ale inne elementy mogą się sypać z uwagi na ich zestarzenie. Proszę o doradę czy zakup 25 letniej maszyny to już ryzyko. Jakie są Wasze obserwacje i spostrzeżenia. Będę wdzięczny za komentarze. [/u]


Kupuj, byle z kimś, kto już kontakt z motocyklami miał. Poszukaj ogłoszeń i poproś na forum o obejrzenie interesujących cie okazów - na pewno znajdzie się ktoś z okolicy danego sprzętu, kto podjedzie i wstępnie oceni :-) Oczywiście cudów się nie spodziewaj ale jak mechanicznie będzie dobry stan to ewentualnie kosmetyka zewnętrzna zostaje. Spokojnie, bez obaw. To są naprawdę niezłe sprzęty :-)
 
 
Pawols4021
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-11, 09:01   

dzięki za odp

moje obawy dotyczą też ewentualnie późniejszej odsprzedaży bo maszyna zbliży się do trzydziestki
 
 
Mateusz 
Prospect


Motocykl: VT 750 C '83
Wiek: 45
Dołączył: 24 Maj 2007
Posty: 3085
Skąd: Jaktorów
Wysłany: 2010-05-11, 09:15   

Pawols4021 napisał/a:
dzięki za odp

moje obawy dotyczą też ewentualnie późniejszej odsprzedaży bo maszyna zbliży się do trzydziestki


Jeśli będziesz dbał i poprawisz jakieś ewentualne uszkodzenia to masz szanse sprzedać ja później z zyskiem. Te maszyny stoją w cenie.
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-05-11, 12:34   

6 lat temu miałem taką Honde- sprawowała się super. Pojezdziłem dwa lata i sprzedałem dwa razy drożej niż wyniosły koszty sprowadzenia, a sprzedawała sie równe 3 dni!!! Myślę , że to wciąż chodliwy motocykl...
 
 
piotrok
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-11, 20:17   

Mojego cienia VT700C kupiłem w zeszłym roku od gościa o okropnej opinii - handlarza z Wygiełzowa. Gość w 80% sprowadza złom ale można trafić też perełki - tyle że trzeba miec do niego duuużo cierpliwości ale że za każdym razem przywozi z 10 maszynek to 1-2 są w stanie dobrym. Ale uwaga - jeżeli nie znasz się na temacie weź kogoś doświadczonego typek sprowadza również bite maszyny które nie nadaja się nawet do rozbiórki - a w/g jego opisów wszystkie są idealne. Już zyskałem na niej 2000 w stosunku do ceny zakupu - w tym roku Cienie poszły w cenę. Gorąco polecam - zadbany VT700 to motor z duszą. Mój rocznik to 1986 i jedyne co musiałem zrobić to czyszczenie i polerka silnika - był zasyfiony nalotem, czyszczenie i synchro gaźników oraz wymiana licznika - wskazania w mph mnie wkurzały ;-) )

Poza tym zero ingerencji "serce" chodzi idealnie i zyczę Ci tak zadbanego egzemplarza.
 
 
tomekmegi 

Motocykl: honda shadow 750C 1983r
Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 65
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-05-11, 21:05   

Wiek według mnie nie ma znaczenia tylko stan . Ja w styczniu kupiłem 750 83 rok z przebiegiem 30 tys km z holandii z faktycznym przebiegiem.

Musisz sprawdzić rozrząd bo to droga inwestycja i trzeba wyciągać silnik .Jak chcesz to zadzwoń to Ci coś poweiem na ten temat bo mnie uswiadamiał kolega który serwisuje te motocykle na co zwrócic uwagę przed zakupem . mój nr 506489438 Tomek
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-05-11, 21:37   

Jeżdżę 2 rok moim "cieniem".Ma swoje lata,kupujac go musiałem włożyc sporo czasu w kosmetykę.Poprzedni właściciel tylko jezdził.Teraz dalej jezdzi i ładnie wygląda.Jak na swoje lata nie ma chyba innego moto tak niezawodnego.Polecam
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
sierżant
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-12, 10:45   

Mój ma 27 lat i nie narzekam tylko nie daj się wrobić w jakieś badziewie :mrgreen:
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-13, 07:38   

co byś nie kupił to zawsze coś do lekkich poprawek będzie.

moja machina ma 27 lat, kupiłem w grudniu 2009 z importu (hurtowy import złomowy), doinwestowałem jakieś 500zł (ako, oleje, linka, troszki smarów, srubek) i śmiga :mrgreen:



przy zakupie dobrze osłuchać silnik, zrobic solidną jazdę próbną, bez cackania, te sprzęty mają spore mozliwości i gadanie sprzedawcy że "tak się nie robi" albo "te typy tak mają" trzeba co do zasady wpuścić jednym uchem a wypuścic drugim.



na co trzeba zwrócić uwagę (a wielu nie mysli o tym) to czy motocykl trzyma tor jazdy... ostatnio testowałem 5 motocykli u kolesia i 3 tańczyły lambade. nie zawsze można to wyczuć kiedy kierowca mocno trzyma się kierownicy... ale przy lekkim popuszczeniu motocykl powinien zachowywać sie stabilnie i jechać prosto (zupełnie jak rower przy jeżdzie bez trzymanki :-P )... natomiast motocykle z kolizji, gleby lub innych zdarzeń nie do końca trzymaja tę właściwość...
 
 
Pawols4021
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-25, 22:02   

A jak się ma w porównaniu Honda Shadow VT 700/750 do Yamahy Virago 750, czy np. Suzuki Intrudera lub Kawasaki

chcę kupić czoperka, koniecznie V-twina, mam kasy 5-7 tys. i nie wiem co kupić
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-05-25, 23:13   

Zanim kupilem hondę shadow też mialem ten dylemat.Przeszukałem różne fora,przewaliłem stosy czasopism w poszukiwaniu tego jedynego,najlepszego itd,itp i.......wynik jest taki że tu jestem :mrgreen:
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
keras
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-26, 06:56   

co byś nie kupił, to motocyklista to takie stworzenie, ze nawet jak bedzie miał sprawne moto to będzie przy nim grzebał, zmieniał, poprawiał.... :-P ;-) popatrz na loga kilku marek, zobacz do której tobie serce zabije mocniej i te bierz :-P



a potem to juz sama słodycz.... nawet jak tylko stoi w garażu.

jest tu na forum jeden koleś co kupił hondzie, bo się zakochał, co drugi dzień pojawia się w garażu żeby się przymierzyć, posiedzieć, podotykać.... no a na prawko dopiero co się zapisał :mrgreen:
 
 
Śp.URBAN 

Motocykl: VT 750 C2 ACE 01r K-750 69r
Dołączył: 25 Lut 2010
Posty: 133
Skąd: Leśnica/Łódzkie ELA
Wysłany: 2010-05-26, 09:16   

Nie patrz na wiek motocykla bo to nie ma żadnego sensu,liczy się stan techniczny i wizualny.Jeżeli moto było w dobrych rękach to powinno być wszystko ok.powodzenia przy zakupie
 
 
Piotrek79 

Motocykl: Tak
Wiek: 44
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 514
Skąd: Z azjatyckiej strony
Wysłany: 2010-05-26, 11:09   

Pawols4021 napisał/a:
A jak się ma w porównaniu Honda Shadow VT 700/750 do Yamahy Virago 750, czy np. Suzuki Intrudera lub Kawasaki

chcę kupić czoperka, koniecznie V-twina, mam kasy 5-7 tys. i nie wiem co kupić


Co do Kawasaki w tych pieniądzach to możesz poczytać:

http://www.shadow.org.pl/...ghlight=#112578

Miałem dwa motocykle tej marki i więcej mieć nie chcę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM