Opony - leżakowanie/data produkcji -- czy 2 lata to dużo ?
Odpowiedz do tematu

putrycy
[Usunięty]
: Opony - leżakowanie/data produkcji -- czy 2 lata to dużo ?
witam kolegów,



Szukając w sklepie (który nota bene został gdzieś na tym forum polecony) - mynetmoto - oponek do mojego motocykla, znalazłem w modele ktorymi jestem zainteresowany, oba metzeler'a : Marathon-y i Lasertec-y. Jedyny problem jest taki, że marathony, które znajduje

(rozmiary 120/90 18 i 100/90 18 -- takie rozmiary mam obecnie zalozone) podpisane są jako front. Moje pytanie jest następujące : czy ktoś z was wie, czy to ma jakiekolwiek znaczenie ?

:
Są to opony na przód

Nawrót choroby! :)
putrycy
[Usunięty]
:
Tak, pytanie było głupie ;) Zatem jeszcze jedno: czy Lasertec + Marathon mają sens razem, tj. jedna na przód, druga na tył ?

:
putrycy napisał/a:
Tak, pytanie było głupie ;) Zatem jeszcze jedno: czy Lasertec + Marathon mają sens razem, tj. jedna na przód, druga na tył ?


Ja mam tak założone Marathon na tyle Lasertec z przodu i jeździ się OK.

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
putrycy
[Usunięty]
:
Ok, wielkie dzięki.

:
A tak naprawdę, to o co pytasz?

O wiek czy o rodzaj opon?



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
putrycy
[Usunięty]
:
Na początku pytałem o wiek. Chodzi o to, że pytalem w sklepie (internetoeym) czy kupując u nich mam gwarancję, że te opony nie są leżakowane przez np. 5 lat.. dostałem następującą odp. :



Informujemy, ze sprzedajemy fabrycznie nowe opony, dobryej jakosci,

z data produkcji DOT do 2 lat na ktore udzielamy 2-letniej gwarancji.



I chodzi mi czy te maks. 2 lata to jest norma, czy raczej nie ? Wolałbym nie musieć za

rok znowu wymieniać opon.

:
Tutaj jest troszkę o oponach. Myślę, że pomoże. Z tego co wiem opony do dwóch lat od daty produkcji są uznawane jako nowe.



Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
:
Ja też u nich zamawiałem i dostałem kilkumiesięczne, chociaż przy zamówieniu napisałem, ze chcę maksymalnie półroczne.

putrycy
[Usunięty]
:
WIelkie dzięki dla wszystkich raz jeszcze. :thx:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group