/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Sprawdzenie wahacza VT 500 E - proszę o pomoc
Autor Wiadomość
grzesiek_210 

Motocykl: Honda VT 500 E
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: Krosno
Wysłany: 2013-12-29, 13:47   Sprawdzenie wahacza VT 500 E - proszę o pomoc

Witam

Posiadam Hondę VT 500 E po lekkim wypadku. Koło tylne jak i amortyzatory zostały dość solidnie uszkodzone. Zastanawia mnie tylko stan wahacza. Niby nie wydaje się uszkodzony ale nie mam jak go porównać z innym ani sprawdzić..
Może wam uda się coś zauważyć lub macie możliwość porównania z innym.

Będę bardzo wdzięczny i dziękuję za pomoc:)

Pod linkami są zdjęcia mojego wahacza :)

http://images64.fotosik.p...f86c729bmed.jpg

http://images61.fotosik.p...a029d7a8med.jpg

http://images62.fotosik.p...19a5ccb7med.jpg
 
 
RAFALSKI 


Motocykl: 4x VT500E
Wiek: 35
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 50
Skąd: Radom
Wysłany: 2013-12-30, 11:17   

Po samych zdjęciach trudno ocenić, mam możliwość porównania z innym ale to trzeba na żywo. Szkoda, że mamy daleko do siebie.
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku.
 
 
grzesiek_210 

Motocykl: Honda VT 500 E
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-01-06, 15:06   

A mógłby Pan zrobić kilka zdjęć ? może przynajmniej tak bym coś porównał..
 
 
RAFALSKI 


Motocykl: 4x VT500E
Wiek: 35
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 50
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-01-08, 13:34   

Jaki Pan, Rafał jestem ;-) Chętnie zrobię kilka fotek ale może to trochę potrwać zanim dogrzebię się do tych wahaczy. Daj mi trochę czasu.
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku.
 
 
grzesiek_210 

Motocykl: Honda VT 500 E
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-01-08, 16:09   

Dobra:) mam już przygotowaną ramę do piaskowania i jeszcze się waham, chce być bardziej pewny ze ten wahacz jednak będzie ok. A posiadasz jakieś części do VT 500 E? np. koło tył, amortyzatory, owiewka z lampą?
 
 
RAFALSKI 


Motocykl: 4x VT500E
Wiek: 35
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 50
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-01-13, 12:12   

Cześć, wstawiam obiecane zdjęcia wahaczy. Mam nadzieję, że pomogą. Oba wahacze są prościutkie, po naprawie blacharskiej - lubi korodować ten półokrągły łącznik. Na moje oko Twój wahacz wygląda OK.

















Co do części to posiadam ale nie na sprzedaż bo buduję dla ojca powypadkową VT500E. Jeśli chodzi o amortyzatory to znajdź na forum temat traktujący o zastosowaniu amorów od Dniepra z dorobionym mocowaniem. Opisałem co i jak, jeździ się świetnie.

Tak z ciekawości, jaki "dzwon" miała Twoja maszyna? W odbudowywanej przeze mnie przednie koło wbiło się w chłodnicę - lagi całkiem wygięte, przód skasowany. Gość chyba wpadł na coś konkretnego.
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku.
 
 
grzesiek_210 

Motocykl: Honda VT 500 E
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-01-13, 15:02   

Witam :) dziękuje za zdjęcia. Tez mi się wydaje, że wahacz powinien być prosty. Własnie oddałem dziś ramę i kilka elementów do malowania proszkowego.
Co do amortyzatorów to w sumie ciekawe rozwiązanie, znalazłem twój post. Zastanowię się jeszcze, może uda mi się dorwać oryginalne w dobrej cenie i stanie.

Co do mojej Hondy to jeździła kilka lat bezawaryjnie. Niestety w sierpniu 2013 roku mój ojciec miał wypadek. Na zakręcie wylądował na boku i motor dostawił jakoś do pobocza. Sam nie wiem jak dokładnie to wyglądało.. Trochę nie równa jezdnia i piasek.. może i nie dostosował odpowiedniej prędkości.. w każdym bądź razie uszkodzone zostało tylne koło, wydech, owiewka z zegarami, lampa, amortyzatory tył i kierownica. Przód oprócz owiewki i zegarów nie ruszony.
Trochę szkoda Hondy no ale cóż.. wypadki chodzą po ludziach.. motocykl się wyremontuje:) grunt, że mój ojciec wyszedł z tego cało :)

Jeszcze raz dzięki za pomoc, teraz jestem spokojniejszy. Pozdrawiam!
 
 
RAFALSKI 


Motocykl: 4x VT500E
Wiek: 35
Dołączył: 22 Maj 2012
Posty: 50
Skąd: Radom
Wysłany: 2014-01-13, 15:57   

Dobrze, że ze nic poważnego się nie stało, zdrowie najważniejsze a sprzęt tak jak piszesz doprowadzi się do porządku. Jak skończysz wstaw proszę jakieś fotki swojej Hondy. Kocham te maszyny i chętnie obejrzę Twoją :-) Powodzenia w remoncie!
_________________
Staram się pisać poprawnie po polsku.
 
 
grzesiek_210 

Motocykl: Honda VT 500 E
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 6
Skąd: Krosno
Wysłany: 2014-01-13, 20:39   

Ja też bardzo lubię ten motocykl, dlatego muszę go wyremontować bo strasznie mi jej szkoda.. ale już nie długo powróci :) dziękuję, oczywiście że wstawię zdjęcia:) Pozdrawiam!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM