Ślizgające sprzęgło
Odpowiedz do tematu

kuba1100
[Usunięty]
: Ślizgające sprzęgło
Pisałem przed chwilą cały elaborat, musiałem wyjść i całego posta mi wylogowało :evil: . Pytanie proste-jak w temacie-gdzie najlepiej dostać sprzęgło do modelu VT1100C3 rok 98 wersja USA singlepin? Wiem, że najlepiej w Hondzie, więc jutro jadę sprawdzić ceny, ale czy są jakieś BARDZO DOBRE zamienniki (alternatywne) do tego modelu. Dodam, że zależy mi na naprawdę najwyższej jakości.

:
Moim zdaniem bardzo dobre tarcze sprzęgłowe do naszych maszyn produkuje LUCAS i EBC. :lol:

Ja w VT700C wymieniałem tarcze sprzęgła na Lucasa, i dawały radę. :lol:



Tarcze EBC, to CK 1176, sprężyny CSK 68. :lol:



Tarcze Lucas MCC129-9, przekładki MES333-8. :lol:



Spróbuj w Inter motors, tel. 801 88 20 80. :lol:

Ale cena nie jest mała. Tarcze 397 zł, przekładki 201 zł. :-(

Ostatnio zmieniony przez Todek 2010-04-06, 22:13, w całości zmieniany 3 razy
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
kuba1100
[Usunięty]
:
Todek napisał/a:
Moim zdaniem bardzo dobre tarcze sprzęgłowe do naszych maszyn produkuje LUCAS i EBC. :lol:

Ja w VT700C wymieniałem tarcze sprzęgła na Lucasa, i dawały radę. :lol:


O.K. Gdzie szukać?

:
Ja przerabiałem dokładnie ten sam temat w zeszłym roku.

Tutaj masz wątek.

http://www.shadow.org.pl/...ighlight=#52561



Części zamawiałem w mototo.

Jak byś potrzebował jakiś informacji, wal śmiało.

Z pasją przez życie......
kuba1100
[Usunięty]
:
skipolo napisał/a:
Ja przerabiałem dokładnie ten sam temat w zeszłym roku.

Tutaj masz wątek.

http://www.shadow.org.pl/...ighlight=#52561



Części zamawiałem w mototo.

Jak byś potrzebował jakiś informacji, wal śmiało.




Dzięki wielkie :thx: !!! Dzisiaj jadę do Hondy oblukać ceny. Wiem mniej-więcej jak się kształtuje EBC (250 zł tarczki) i Lucas(350 tarczki i 175 przekładki) w Larssonie, więc jeśli będą na podobnym poziomie to zamówię w Hondzie. Jak nie to wezmę Lucasa i orginalne Hondowskie sprężyny. Podobno sprężyny rzadko trzeba wymieniać, ale nie chcę się obudzić z ręką w nocniku jak będzie coś nie tak. Dokładny kosztorys podam jak będę miał wszystko-dzięki i pozdrawiam!!!

:
Z ciekawości Skipol Kuba jakie macie przebiegi w motorkach aby porównać mniej więcej kiedy mnie to czeka.

: sprzęgło
witajcie

jakie są objawy zużytych tarcz , u mnie w czasie jazdy powyżej 80- 100 km/ h zaobserwowałem lekkie drgania moto ( wibracje )

- sprawdzam założoną szybę ( może to jest przyczyną )

- mam nie ustawione gazniki ( jutro regulacja)

czy to może powodować te drgania ?

Może ktoś ma podobne objawy i coś podpowie

Pozdrawiam :roll:

: Re: sprzęgło
Pavello61 napisał/a:
witajcie

jakie są objawy zużytych tarcz , u mnie w czasie jazdy powyżej 80- 100 km/ h zaobserwowałem lekkie drgania moto ( wibracje )

- sprawdzam założoną szybę ( może to jest przyczyną )

- mam nie ustawione gazniki ( jutro regulacja)

czy to może powodować te drgania ?

Może ktoś ma podobne objawy i coś podpowie

Pozdrawiam :roll:


Opony nowe czy jeżdżone? Koła wyważone?

ślizganie sprzęgła odczujesz wyraźnie na niskich biegach, przy ruszaniu, kiedy silnik nagle dostaje obrotów a motor nie chce iść.

: Re: sprzęgło
Mateusz napisał/a:
Pavello61 napisał/a:
witajcie

jakie są objawy zużytych tarcz , u mnie w czasie jazdy powyżej 80- 100 km/ h zaobserwowałem lekkie drgania moto ( wibracje )

- sprawdzam założoną szybę ( może to jest przyczyną )

- mam nie ustawione gazniki ( jutro regulacja)

czy to może powodować te drgania ?

Może ktoś ma podobne objawy i coś podpowie

Pozdrawiam :roll:


Opony nowe czy jeżdżone? Koła wyważone?

ślizganie sprzęgła odczujesz wyraźnie na niskich biegach, przy ruszaniu, kiedy silnik nagle dostaje obrotów a motor nie chce iść.




Pozwolę sobie, nie zgodzić się z tobą Mati. :lol:

Zużyte sprzęgło bardziej się ślizga na wysokim biegu, 4, 5. Jadąc na 4 np około 70 km/h dodaj gwałtownie gazu, a wtedy zobaczysz czy sprzęgło ciągnie czy nie. Najlepiej jak będziesz jechał z plecaczkiem. :lol:

Teraz przerabiam ślizgające się sprzęgło w moim "dziadku" VW Passat, z 86. Normalnie na 1 koła piszczą, ale jak przy 80 km/h, na 5 biegu, dodam gwałtownie gazu, to tylko obroty wzrastają, a przyśpieszać nie chce. :-( :lol:

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
: Re: sprzęgło
Todek napisał/a:


na 5 biegu, dodam gwałtownie gazu, to tylko obroty wzrastają, a przyśpieszać nie chce. :-( :lol:


Nic dodać nic ująć, tak dokładnie wygląda ślizgające się sprzęgło.



Czujesz coś takiego, najwyższy czas rozglądać się za częściami zamiennymi do sprzęgła.

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
: sprzęgło
opona z przodu nówka , z tyłu jeszcze dobra ale nie nowa

koła wyważone

Nie zauważyłem , żeby moto nie chciało przyspieszać ale wyczuwam ( na podnóżkach i kierownicy ) lekkie drgania

Tak jak napisałem wcześniej zobaczę jutro po ustawieniu gazników , bo generalnie moto jest mało " narowiste :-)8 " jak na mój gust . Zrobiłem dopiero z 500 km i jeszcze je poznaję :roll:

: Re: sprzęgło
Pavello61 napisał/a:
opona z przodu nówka , z tyłu jeszcze dobra ale nie nowa

koła wyważone

Nie zauważyłem , żeby moto nie chciało przyspieszać ale wyczuwam ( na podnóżkach i kierownicy ) lekkie drgania

Tak jak napisałem wcześniej zobaczę jutro po ustawieniu gazników , bo generalnie moto jest mało " narowiste :-)8 " jak na mój gust . Zrobiłem dopiero z 500 km i jeszcze je poznaję :roll:


Jeżeli masz przejechane około 500 km na tym moto to faktycznie możesz zauważać wszystko i nic, że tak powiem.

Najlepszym rozwiązaniem Twojego problemu było by skontaktowanie się z najbliższym w Twojej okolicy posiadaczem takiej Hondy jak Twoja, dajesz gościowi się karnąć, lub Ty wsiadasz na jego motocykl i już wszystko wiesz. Te wibracje, to może tylko twoje wyimaginowane odczucie, oby.



Znajomy miał podobny problem, też odczuwał wibracje przy jakiejś tam prędkości z tym że nie w Hondzie tylko w Jamaszce 650 DragStarze, okazało się że w pewnym zakresie szybkości jego kardan zaczynał drżeć, przyczyna,- jakaś tam tuleja, czy coś w tym rodzaju na wale napędowym. Wymiana tego czegoś pomogła. motocykl przestał drżeć.

To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
:
Co do przebiegu, to nie jest tak do końca miarodajne, ja miałem około 7000 mil, ale normalnie zrobisz dużo więcej. Jak raz czy drugi "przypalisz" trochę sprzęgło w jakiś sposób, to wtedy mocno spada jego żywotność.

Z pasją przez życie......
: sprzęgło
ok. może jestem przewrażliwiony

Poobserwuję po regulacji gaziorów i zobaczę co z tym zrobić.

W samochodzie jak coś jest nie tak , to robię głośniej radio :-)8

A tu ... i tak jest głośno bez radia :-)8

kuba1100
[Usunięty]
: Re: sprzęgło
Pavello61 napisał/a:
witajcie

jakie są objawy zużytych tarcz , u mnie w czasie jazdy powyżej 80- 100 km/ h zaobserwowałem lekkie drgania moto ( wibracje )

- sprawdzam założoną szybę ( może to jest przyczyną )

- mam nie ustawione gazniki ( jutro regulacja)

czy to może powodować te drgania ?

Może ktoś ma podobne objawy i coś podpowie

Pozdrawiam :roll:




U mnie dryga tak samo około 80-100 km/h. Poprostu nie lubi tych obrotów i tyle. Podobnie drgała na starych oponach i podobnie drga teraz-sądzę że tak ma być i tyle :-/

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group