/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
świece?
Autor Wiadomość
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-03-23, 17:48   świece?

Witam Wszystkich, mam małe zapytanko, czy po wymianie świec na nowiutkie potrzebują one jakiegoś tam "czasu pracy" aby że tak napiszę ich kolor elektrod się "ustalił" i aby można oceniac na tej podstawie ewentualne dolegliwości silnikowe? czy zasadniczo kilkanaście minut pracującego silnika wystarczy aby świece się "ustabilizowały" (o ile takie pojecie istnieje apropo świec :-> )........ dzięki.......
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2010-03-23, 17:56   Re: świece?

mariioo napisał/a:
Witam Wszystkich, mam małe zapytanko, czy po wymianie świec na nowiutkie potrzebują one jakiegoś tam "czasu pracy" aby że tak napiszę ich kolor elektrod się "ustalił" i aby można oceniac na tej podstawie ewentualne dolegliwości silnikowe? czy zasadniczo kilkanaście minut pracującego silnika wystarczy aby świece się "ustabilizowały" (o ile takie pojecie istnieje apropo świec :-> )........ dzięki.......




Świece należy wymieniać na zimnym silniku. Przy pierwszym użyciu trzeba je wygrzać, czyli najlepiej zrobić ze 30km lub więcej. Jeśli odpalisz zimne moto, pochodzi chwilę i wyłączysz, nawet jeśli ssanie było włączone przez pierwszą minutę, świeca będzie czarna. Żeby kolor świecy był prawidłowy, trzeba zrobić ze 20km.
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-03-30, 19:15   

Witam, dołączyłem zdjęcie jak wygląda świeca u mnie po przejechaniu około 25 kilometrów i wcześniej moto pracowało kilka minut na postoju, pytanie czy ten beżowo-popielaty delikatny nalot to normalny kolor?? bo widziałem kilka "wyznaczników" co do prawidłowego koloru świec i nadal nie jestem pewny :-/ ....... mam jeszcze podejrzenie że nie wygrzałem tych świec prawidłowo.....

http://www.fotosik.pl/pok...4306b29d07.html
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4153
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2010-03-30, 19:20   

kolor świec powinien być beżowy,bez nagaru
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-03-30, 20:30   

przejrzałem jeszcze raz wytyczne i wychodzi na to że tak ma byc....ten kolor i wygląd świec świadczy o normalnej pracy silnika, a ten niby nalot to jest normalne przebarwianie świecy i powinno by od mniej więcej takiego jak u mnie do jasnegooo brązu....(przynajmniej tak podają), dzięki pozdro
 
 
Locroc
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-30, 23:57   swiiece kolor

Panowie ,kolor swiec ,jakosc spalania ,nie ocenimy po 20km,trrzeba na to co najmnie 500km.Nie oszukujmy sie ,troszke paliwa trzeba spalic.pozdrawiam.
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-03-31, 06:21   

z jednej strony się z Tobą zgodzę, natomiast z drugiej oby po tych kilkuset kilometrach nie było za późno jeśli się okaże że jednak cos może nie hula jak powinno..... chyba trzeba iść na kompromis..... pośmigam jeszcze trochę i skontroluję. dzięki za sugestie, pozdrawiam :-D
 
 
BĄBEL 
Tomek


Motocykl: VTX 1300C '06
Wiek: 46
Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 597
Skąd: Zapolice EZD
Wysłany: 2010-03-31, 20:01   

Po wymianie świec powinno się je wygrzać myślę że zrobienie ok 20km to takie min a prawidłowy kolor świecy to kawa z mlekiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM