/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Shinko
Autor Wiadomość
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-14, 13:00   Shinko

Witajcie,



Na forum spotkałem się z kilkoma pozytywnymi opiniami na temat opon tego producenta ( broń boże nie mam do nikogo żadnego ale). Miałem do wymiany komplet oponek i miałem zamiar wrzucić komplet marathonów Metzelera. Podszedłem jednak do tematu oszczedniej i zakupiłem komplet Shinko. Wszystko ładnie pieknie dopóki nie pojechałem na warsztat przełożyć.



Zanim się zabrali za grzebanie, zjechali tą markę po całości, twierdząc iż maja 10 reklamacji na 40 sztuk sprzedanych opon ( kupowałem gdzie indziej ) i dla przykładu pokazali mi zareklamowaną nówkę ( przód) z wywalonym balonem na boku opony. Podzieliłbym ich opinie przez 2 i zpierwiastkował, gdyby nie dalszy ciąg zdarzeń.



Na pierwszy ogień poszedł tył, założyli i na wywarzarkę. No i tutaj wystąpił zonk. Opona miała 95 gram "nadwagi" na jedna stronę, przy prawidłowo ustawionym znaczniku wywarzania. Dla próby spuścili powietrze i przekręcili oponę na feldze o 180 stopni, "nadwaga" powiększyła się do 110 gram i na wyważaniu statycznym wykonywała sama ponad pół obrotu. Opona poszła do zwrotu.



Nie chcę nikogo zniechęcać, bo testów nie przeprowadzałem, a jedynie niemiłą przygodę miałem. Mam teraz obniżone zaufanie na starcie dla opony przedniej, z tytułu że to Shinko, która dla przykładu miała przy wyważaniu 0/0 i obeszło się bez żadnego odważnika.



Skończyło się na tym że założyłem 1,5 rocznego Metzelera marathona na tył, który na wyważaniu miał jedynie 40 gram nadwagi ( w tym trochę z felgi )



Najgorsze jest to że nie wiem co mam poradzić przyszłym nabywcom, bo przód wyważony idealnie co wskazuje na równe warstwy gumy, ale co jeśli ma błąd pancerza i też wyskoczy balonik za ileś tam kilokilowetrów ? Równie dobrze może być wszystko pięknie i idealnie. ale...
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-03-14, 13:28   

Nie strasz mnie. :-( Ja mam założony komplet opon Shinko, zresztą Troll też. Mój mechanik który to zakładał, nie mówił, żeby przy wyważaniu były jakieś większe problemy, niż z innymi oponami. :lol:

Ja zrobiłem na nich tylko 15 mil, i wszystko było OK.

Obiektywnie jednak muszę stwierdzić, że o wiele lepiej, niż na 4 letnim Dunlopie D404 z przodu, i 5 letnim Michelinie Commander z tyłu, na których jeździłem w poprzednim sezonie. :lol:

Troll nakręcił na nich chyba ze 120 mil, i mówił, że jest super. :lol:

No cóż pojeździmy, zobaczymy, :lol: może po prostu miałeś pecha. :-(
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-03-14, 13:31   

No to Licho współczuję... i dziękuję w imieniu wszystkich testujących obecnie tą markę za cenną radę... Sam mam z tyłu Shinko R230 (bo jak mniemam, to piszesz właśnie o tej oponie) i na założonym wcześniej "nowym" Dunlopie tylko, że leciwym (14-sto letni) miałem 55g niedowagi. Po zakupie Shinko R230 i założeniu trzeba było dokładać 45g. Także u mnie wygląda to tak, że guma ma max 2% wybrakowania w tym miejscu. Sama felga niestety wymaga u mnie ok 35g dokładania. Oponę mam już założoną na kole od roku, przejechałem z tytułu usterki modułu na niej tylko 200km, ale w tym sezonie mam zamiar wziąć ją porządnie w obroty. Wygląda na to, że trzeba się im baczniej przyglądać, czytałem także dużo opinii o nich i najbardziej przerażające było to (przynajmniej dla mnie :D ) jak to ludziska opisują, że kładą się na Shinko na kolanko.... szok! ja miałem pewne obawy co do jazdy na prostej, a tu ludzie powierzają swoje życie niesprawdzonej marce... :shock: Dodam też, że można wyczytać o Shinko, że : " O ich jakości świadczy również bardzo rygorystyczny certyfikat ISO 9001" zobaczymy co napiszą jeszcze inni po pewnym czasie ich użytkowania. Licho, jeszcze raz :thx: za opisanie problemu... i szczerze współczuję...
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-14, 13:42   

No nie dawało mi to spokoju i musiałem napisać. Pewnie nie będzie dawało dopóki nie kulnę z 10 tysi bezproblemowo.



Mogę wam jeszcze zacytować słowa majstra " może trafiłeś na ok sztuki" i wychodzi na to że akurat przód sie na to stwierdzenie, na ten moment, łapie. Tył niestety od razu się z tym nie zgodził.
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2010-03-14, 13:57   

No to jak na razie szukam i szukam, ale wygląda na to, że Twój przypadek Licho to chyba tylko jeden z tych opisanych na polskojęzycznych forach motocyklowych :-P



Intruder:

http://dodo.samba.pl/moto...98ca0a35faefe6b

tutaj najwięcej można poczytać od tej strony, która tam aktualnie widnieje aż do końca.



Na razie poczytamy, poczekamy, poużywamy i zobaczymy co się będzie dalej działo.
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2010-03-14, 14:15   

Witam, hmm trochę mnie też "przestraszyłeś" bo zakupiłem ostatnio shinko na tył, w tygodniu będą mi zakładać, zobaczymy co będzie..... co do przodu to ja jakoś zawsze bałem się uślizgu na przednim kole i zawsze inwestowałem w coś lepszego, i teraz też tak zrobię.......
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-14, 14:27   

Też kupiłem Shinko na tył :lol:

Najwyżej będziemy hurtowo zmieniać ;-)
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-03-14, 15:15   

Normalnie mnie Licho podpuścił, i poszedłem do garażu żeby sprawdzić ciężarki od wyważenia. :lol:

Przód 15 gram. :lol:

Tył 30 gram. :lol:

Wdaje mi się, że nie jest źle. :lol: Coś podobnego miałem miałem na starych oponach, Dunlop D404, i Michelin Commander. :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Troll
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-14, 15:38   

Przód 45 tył 55 gr...przejechałem ok 110 mil w tym roku i żadnych niedogodnień nie czuję...mało tego jestem bardzo zadowolony z opon :-D .
 
 
Woder 
Woder


Motocykl: VT 500 C 86, WSK M06 KOS 85
Wiek: 51
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 629
Skąd: Nysa, Malary
Wysłany: 2010-03-14, 17:18   

Też mam Shinko na tyle i nie narzekam,było założone w Irlandii.Odważniki po 15 gram,czyli spoko.
_________________
Vel Thomas
 
 
Licho 
Krzyś :)


Motocykl: VT 1100 C spirit 00
Wiek: 44
Dołączył: 17 Maj 2008
Posty: 647
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-03-14, 17:35   

Mechaniory określiły 65 gram jako dopuszczalne. Opowieść niestety z palca nie wyssana.



I swoja droga właśnie na waszych wszystkich opiniach się oparłem i je kupiłem. Sami widzicie, że nie macie im nic do zarzucenia, a jednak wskazania na maszynie widziałem na własne oczy i balona na na DOTcie 08 też.



Myślę że wniosek z waszych opini i mojej przygody wynika taki że są to opony OK. ale zdarzaję się też czarne owce, no i mi sie musiała taka czarna owca trafić.
_________________
Kupiłem LOKOMOTYWĘ :)
 
 
 
sierżant
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-14, 18:31   

mam shinko 3 sezon z tyłu i jest ok :mrgreen:
 
 
andryszek 
vel andrys


Motocykl: Yamacha XJ 900S
Wiek: 59
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 661
Skąd: Sokółka
Wysłany: 2010-03-14, 18:41   

Licho napisał/a:
ale zdarzaję się też czarne owce, no i mi sie musiała taka czarna owca trafić.


Wybacz mi moją nietrwałą "pamięć trwałą", bo nie mogę przypomnieć źródła tej informacji, ale ostrzegano mnie, bym uważał na PODRÓBKI tej właśnie firmy, które zaczęły się pojawiać na naszym rynku. Niestety, nie znam (nie tyle - że nie pamiętam) sposobu, jak odróżnić jedne od drugich...
_________________
Andryszek - www
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2010-03-14, 19:21   

Shinko mam na tyle i w zeszłym sezonie zrobiłem 11000km, w zakrętach kładłem się, że iskry z podnóżków szły i wszystko było i jest OK. Byłem przy wyważaniu i... Były jakieś minimalne niedomagania(coś 25g jak mnie pamięć nie myli), ale po przekręceniu opony na feldze udało się uzyskać 0/0.



Dla porównania w kwietniu założyłem na przód DUNLOP'a(DOT 08) i po jednym sezonie jest do wyrzucenia - bieżnika już nie ma.



Licho napisał/a:
wskazania na maszynie widziałem na własne oczy i balona na na DOTcie 08 też.




To nie koniecznie musi być wina opony... Wystarczy, że ktoś "wtopił" w dziurę o ostrych krawędziach... Poleciał kord i balon już gotowy.





Ale fakt faktem to też produkują ludzie, a nikt nie jest nieomylny.

Może trafiłeś na jakiś gorszy egzemplarz... albo ja na lepszy :mrgreen:
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
Ostatnio zmieniony przez GhoustDragon 2010-03-14, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2010-03-14, 20:12   

Też miałem z tył ze 3 sezony ok 20 kkm. Na sporo moto z belgi widziałem te opony.

Ale teraz wszystko robią takie g...... ,że nie wiadomo czy stara 3-4 letnia nie jest bezpieczniejsza od nowej chinskiej,indonezyjskiej .............
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM