/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
kontrola temperatury
Autor Wiadomość
ms-kola 
Kola


Motocykl: VT700C 85
Wiek: 51
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-05-03, 11:05   kontrola temperatury

Ponieważ właśnie i tak rozbieram aktulnie Hanię, to przy okazji dokopałem się dokładnie do przewodu idącego od termostatu do wskaźnika temperatury w obrotomierzu (700C 85). Niestety odkąd zakupiłem moto wskaźnik nie działa i poprzedni właściciel mnie o tym uprzedził. Podejrzewałem, że może uszkodzony jest ten przewód, gdyż zetknięcie go z masą, nie spowodowało przesunięcia wskazówki na czerwone pole... Po sprawdzeniu przewodu okazało się, że ma przepływ od kontektorka na termostacie po oczko pod śrubką zegara. Zegar wyciągnąłem z obudowy, ale już samego do wnętrza nie rozbierałem. Rozumiem, że w tej sytuacji padnięty jest sam wskaźnik....? bo podałem mu na złącza prąd (+ i -) prosto z aku... i też nic...

Wentyaltor chłodnicy jest sprawny i czujnik temperatury w chłodnicy też.... gdyż załącza wentylator gdy moto podgrzeje sie w korku ulicznym...

zanim namierzę gdzies do kupienia taki sprawny zegar, wpadłem na pomysł, że założę czujnik temperatury oleju, który możńa nabyć do mojej Hani (a konkretnie 750 87) w Larssonie... z opisu czujnika wygląda, że będzie pasował (długość, skok gwintu itp)

i teraz pytanko.... jaka jest optymalna temepratura oleju, przy sprawnie funkcjąnującym układzie chłodzenia itd.... Chodzi mi o to, żebym patrząc na wskaźnik wiedział czy wszystko jest ok, czy może się przegrzewa itd.... wskaźnik w Hani miał tylko białe i czerwone pole bez wartości cyfrowych, a ten do oleju wyskalowany jest w stopniach Celcjusza - stąd moje pytanko o zakres temperatur :-)
_________________
jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
 
 
 
lukasz 


Motocykl: VT 750 c2 99
Wiek: 39
Dołączył: 18 Cze 2009
Posty: 599
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-05-05, 23:44   

na Twoje pytanie chyba nikt nie odpowie. Nie wiem jak ma się temp. oleju do płynu - jakby to się dało ściśle powiązać to byłby jeden wskaźnik pewnie do jednego i drugiego. Olej ma chyba większe wahnięcia temp. niż chłodziwo.
_________________
Ropa jest do ciężarówek gaz do zapalniczek a benzyna do motocykli :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM