/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana łańcucha rozrządu
Autor Wiadomość
jokertm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-13, 20:41   

normalnie, po prostu rozrząd mi j..nął no i zgięło mi zawory pękł tłok itd. a rozrząd walnął bo łańcuszek za długo latał-proste :-?
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2019-02-08, 15:28   

odgrzewam stary temat bo mam pytanie do aktualnych a zwłaszcza do byłych posiadaczy 500tek
czy ktoś jeździł na tyle długo 500tką że wymieniał łańcuszki rozrządu? ile na nich przejechał do następnej wymiany? o ile taka była? ;-)
_________________
never as good as the first time
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2019-02-08, 17:31   

Owszem jeździłem kiedyś 500tką lecz nie pamiętam dokładnie, ile miała na budziku jak ją sprzedawałem - było to lekko ponad 90tys. W czasie całej mojej eksploatacji maszyny nic złego z silnikiem się nie działo.

Łańcuchy wymieniałem ( no - ja wymieniałem ;-) ) , ale w Spiricie 1100, po około 75 tysiącach na zegarze - piszę na zegarze, bo jeżeli nie masz moto od nowości to ... zresztą sam wiesz. Czasami dało się słyszeć jakieś takie nie normalne dźwięki z silnika. Podjechałem do mechanika - szybka diagnoza, wymiana na nowe i jak ręką odjął - pewnie do dziś, gdzieś tam w świecie maszyna sobie jeździ.

Jeżeli nic niepokojącego w silniku nie słyszysz, w sensie jakiś dziwnych szumów, których wcześniej nie było, to nie ma się co obawiać - ja z tymi takimi stukami/szumami ze dwa lata jeździłem Spiritem z sercem na ramieniu, bo nikt nie wiedział skąd to się bierze. Diagnoza zawsze była taka: ,, jeździć do puki nie będzie gorzej'' , w końcu podjechałem do fachowca z prawdziwego zdarzenia i sprawa się wyjaśniła - dalej, jak wyżej, czyli szybka decyzja o wymianie na nowe.
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2019-02-08, 19:42   

dzięki za szybka odpowiedź ;-)

ja wymieniałem przy okazji koniecznego remontu silnika od tamtej pory przejechałem ponad 50tys km
ostatnio byłem u kolegi zajmującego się moja 500 i zwrócił uwagę na lekkie brzęczenie, objawy takie jakby coś było obluzowane, silniejsze na luzie i zimnym silniku, słabnące wraz z obrotami
przyznam szczerze że sam nie potrafię tego dźwięku wyłapać na tle lekko cykających zaworów,

po dokładniejszych oględzinach za pomocą stetoskopu,wydaje się że te dźwięki dochodzą z prawej strony tylnego cylindra,sugestia- łańcuch rozrządu
wkrótce będzie okazja tam zajrzeć bo mam kłopoty z rozrusznikiem,prawdopodobnie konieczna wymiana szczotek i wtedy dokonamy pomiaru zasugerowanego w tym wątku i będzie wiadomo

poruszam temat bo nie wiem czy 50tys to dużo na łańcuszek czy mało,mam przy tym świadomość że moje moto jest już dość wiekowe,nie wiem tez w jakim stanie są napinacze i może się okazać że wymiana łańcuszków to najmniejszy kłopot jaki mnie czeka o ile dadzą sie naciągnąć ;-)

chciałem tez trochę pocieszenia że mogę jeszcze pojeździć bezpiecznie :mrgreen:
_________________
never as good as the first time
 
 
Leo 


Motocykl: Była VT 500 C 85, Honda XL 600V Transalp
Wiek: 64
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 3111
Skąd: Otwock
Wysłany: 2019-02-11, 18:14   

tak pracuje zaraz po odpaleniu na ssaniu
praca
słychać rozrząd?mam się bać?
_________________
never as good as the first time
 
 
zali3 
zali3

Motocykl: Honda Shadow VT500
Wiek: 38
Dołączył: 12 Wrz 2023
Posty: 1
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2023-09-12, 11:15   Ilość ogniw w łańcuchu rozrządu

Witam,
prosiłbym o pomoc. Mam Shadowke VT 500C i nie wiem ile ogniw ma mieć łańcuch rozrządu - 108 czy 116? Czy po VINie jakoś to da radę sprawdzić?

Pozdrawiam!
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9488
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2023-09-12, 18:08   

Wg posiadanych przeze mnie danych to ma być 116,
DID SCA0412ASDH-116
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM