/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wymiana łańcucha rozrządu
Autor Wiadomość
Garet
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-03, 12:03   Wymiana łańcucha rozrządu

Moje moto ma prawie 47tys km przebiegu, kiedy jest zalecana wymiana łańcucha rozrządu ??
 
 
Zibi665 
dVa gary


Motocykl: VTX-1800 F '06
Wiek: 68
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 2458
Skąd: Libiąż, KCH
Wysłany: 2010-01-03, 12:14   

Ja doturlałem się moją 5-setką do sześćdziesięciu kilku tysięcy i nawet do głowy nie przyszło mi aby myśleć w tym kierunku.

Faktycznie, ciężko wyrokować kiedy należy takowe wymieniać.

Biorąc przykład z instalacji samochodowych, wymiana paska rozrządu to przedział 60-80 tys. a w niektórych przypadkach więcej. W/g mnie wniosek jest prosty, my mamy łańcuchy rozrządu więc przebiegi do wymiany to rząd 120 tys lub więcej.

Mogę się oczywiście mylić, na pewno tęgie głowy w mechanice wypowiedzą się merytorycznie.
_________________
To mówiłem ja - Jarząbek :-P .
================
Ach ten oddech ;-) .
 
 
jacabe 


Motocykl: Honda VF 750C2 - 1995; VT500C-sprzedana
Wiek: 50
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 148
Skąd: Lębork
Wysłany: 2010-01-03, 17:58   

Panowie, po prostu zajrzyjcie do manuala, a tam znajdziecie odpowiedź na wasze pytanie. Zużycie łańcuszka rozrządu w VT 500 jest całkowicie zmierzalne przy pomocy suwmiarki :-D .

Należy tylko zaczytać instrukcję i popatrzeć na obrazki :-D
_________________
Jak dasz koniom jeść, tak cię będą wieźć.

http://i16.photobucket.co...cbar/sobow2.jpg

http://i16.photobucket.co...marzec08016.jpg
 
 
 
Garet
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-01-04, 11:13   

no tak tylko ja nie mam podrecznika :-P
 
 
Fatum 
Marcin


Motocykl: Triumph Tiger SE 1050 / VT 600 C 97
Dołączył: 07 Gru 2009
Posty: 1027
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-01-04, 11:35   

poszukaj na forum jest full linków do ściągnięcia różnych serwisówek, jak nie znajdziesz do swojego moto to zawsze zostanie jeszcze google :lol:

wadą jest jednak wersja językowa bo raczej polskie serwisówki w necie to rodzynki :-( ale słowniki też są :)
_________________
VT 600 -> VT 750 DC -> VZR M1800R -> Triumph Tiger SE 1050
 
 
jacabe 


Motocykl: Honda VF 750C2 - 1995; VT500C-sprzedana
Wiek: 50
Dołączył: 24 Lut 2008
Posty: 148
Skąd: Lębork
Wysłany: 2010-01-04, 17:01   

Ja po koleżeńsku dostałem od jednego z kolegów z forum na płycie CD i nie pozostaje mi nic innego jak przekazać dalej. Proszę o adres na PW i wyślę płytkę pocztą. Oczywiście wersja angielsko niemiecka.
_________________
Jak dasz koniom jeść, tak cię będą wieźć.

http://i16.photobucket.co...cbar/sobow2.jpg

http://i16.photobucket.co...marzec08016.jpg
 
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-01-05, 17:15   





łańcuch rozrządu napinany jest poprzez specjalną prowadnice. W jej korpusie są jakby dwa ruchome trzpienie. Wraz ze zużywaniem się łańcucha (rozciąganiem się), napinach bardziej się napina, aby zachować odpowiednią sztywność, tym samym z korpusu napinacza wysuwa się jeden ze wspomnianych przeze mnie na początku trzpieni. Wielkość tego wysunięcia można zmierzyć za pomocą suwmiarki. Jeśli trzpień wysunięty jest ponad górna płaszczynę napinacza na odległość 9mm lub więcej oznacza to zużycie łańcucha i trzeba go wymienić. Może to też oznaczać zużycie łańcucha oraz samego zapinacza.
_________________
Jadę jadę na motorze...
Ostatnio zmieniony przez Cezar 2010-01-05, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Garet
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-05, 19:42   

pokusi sie ktoś o rozwiązanie powyższego rebusu??
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-01-05, 19:44   

A tu na zdjęciu wspomniany napinacz, oraz wałek rozrządu.





Aby zobaczyć ten napinacz wystarczy unieść pokrywę zaworów.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
jokertm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-07, 16:15   

przede wszystkim, zależy czy słychać łańcuszki na wolnych obrotach, u mnie pierwszą czynnością po kupnie vt 500 jest wyjęcie silnika, zdjęcie klawiatur i obejrzenie łańcuszków, raz przez nie zaglądanie za....em silnik i się nauczyłem, od razu warto uszczelnić lepiej klawiaturę w sensie uszczelkę czyli odtłuścić i posmarować silikonem na starą uszczelkę bo to pomaga :-D
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-01-07, 16:35   

Kolego mógłbyś sprecyzować przez jaką to uszczelkę zarżnąłeś silnik? Z tego co pamiętam to miałeś z wał w regeneracji, albo może źle pamiętam. Pod drugie nie trzeba zrzucać klawiatury by ocenić stan zużycia łańcucha rozrządu, sam łańcuch można też wymienić bez tej czynności. Czy chodzi Ci o pokrywę zaworów?
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
jokertm
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-07, 17:27   

tak, chodzi mi o pokrywę zaworów, a silnika nie zarżnąłem przez uszczelkę tylko przez łańcuszek i napinacz bo nie zajrzałem tam w porę :-( , możliwe, że można to zrobić prościej ale wiem na ile może być rozciągnięty łańcuszek np. przy wałku rozrządu u góry jak się podjeżdża palcem bo zaglądałem do 4 różnych silników (w sensie 4 sztuki silników vt 500) ;-)
 
 
mlesiakowski
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-11, 00:33   

witam jakie wyciąganie silnika ???????????

ludzie spokojnie!!!!!!!!!!

pokrywy mozna zdjąc normalnie tylko tylna wychodzi tylko w jednej ustalonej przez japoncow pozycji

lancuch wymieniajcie jak go slychac mozna go pomylic z zaworami, ja wymienialem na jesien lancuchy i silnika niewyjmowalem,

jak napinacz przestaje dzialac luzuje łąncuszek rozrządu to znaczy ze koniecznie przyszedl czas na wymiane !! jak ktos chce wymieniac to chetnie pomoge mozna samemu wykonac tą robote dalem rade i zapitala, najlepiej serwisowke zciągnąc są podane oznaczenia cylindrow na zaplonie i punkty na kole i walkach rozrządu pozdo :lol:
 
 
zamorek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-12, 15:09   

Jokertm,możesz sprecyzować jak zarżnąłeś silnik ( co się stało )?
 
 
Garet
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-12, 17:09   

nie w tym temacie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM