Opona na przod - wiekszy rozmiar ???
Odpowiedz do tematu

:
GhoustDragon napisał/a:
Każde uszkodzenie mechaniczne powoduje utratę gwarancji i zwalnia tym samym producenta od odpowiedzialności.

W sumie racja, ale co się może w oponie uszkodzić niemechanicznie? Rozpuści się, zmieni kolor na różowy? :mrgreen: Jeśli nawet w stojącym motocyklu nagle wybuchnie opona, to też będzie to uszkodzenie mechaniczne. Czyli co ma w ogóle obejmować gwarancja?

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Dżej dżej napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Każde uszkodzenie mechaniczne powoduje utratę gwarancji i zwalnia tym samym producenta od odpowiedzialności.

W sumie racja, ale co się może w oponie uszkodzić niemechanicznie? Rozpuści się, zmieni kolor na różowy? :mrgreen: Jeśli nawet w stojącym motocyklu nagle wybuchnie opona, to też będzie to uszkodzenie mechaniczne. Czyli co ma w ogóle obejmować gwarancja?


Np. pęknięcie kordu, rozwarstwienie, odklejenie sie bieżnika, błąd wykonania(np. za duże niewyważenie; na to reklamowałem ostatnio dwie nowe letnie gumy do puszki) i pewnie jeszcze kilka innych by się znalazło.

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
:
Odświeżę temat opony na przód do VT750C2 ACE.
Otóż wczoraj odkryłem, że pojawiła się oponka Continental w rozmiarze 130/80 B 17 M/C 65 H TL WW
To co prawda nadal nie rozmiar dedykowany, ale już węższa o 10mm od 140 i być może już się zmieści do błotnika bez obcierania przy mocowaniu...
poczekam do wiosny 2015 i zobaczymy... może się skuszę... a może się pojawi więcej opon z białym pasem w tym rozmiarze.
Przypomnę, że obecnie mam z przodu Metzelera z dorabianym pasem ( http://whitewalltyres.hu/ ) i problem polega na tym, że ten dorabiany pas niestety żółknie. Z oryginalnym nie ma problemu. Nawet smar z łańcucha nie jest straszny na tylnej oponie.

http://www.conti-online.c...lestone_en.html

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group