/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Opona na przod - wiekszy rozmiar ???
Autor Wiadomość
Dżej dżej 

Motocykl: VT700C, GL500, GL1500CF
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 1072
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-18, 20:02   

GhoustDragon napisał/a:
Każde uszkodzenie mechaniczne powoduje utratę gwarancji i zwalnia tym samym producenta od odpowiedzialności.

W sumie racja, ale co się może w oponie uszkodzić niemechanicznie? Rozpuści się, zmieni kolor na różowy? :mrgreen: Jeśli nawet w stojącym motocyklu nagle wybuchnie opona, to też będzie to uszkodzenie mechaniczne. Czyli co ma w ogóle obejmować gwarancja?
_________________
___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2014-05-18, 21:21   

Dżej dżej napisał/a:
GhoustDragon napisał/a:
Każde uszkodzenie mechaniczne powoduje utratę gwarancji i zwalnia tym samym producenta od odpowiedzialności.

W sumie racja, ale co się może w oponie uszkodzić niemechanicznie? Rozpuści się, zmieni kolor na różowy? :mrgreen: Jeśli nawet w stojącym motocyklu nagle wybuchnie opona, to też będzie to uszkodzenie mechaniczne. Czyli co ma w ogóle obejmować gwarancja?


Np. pęknięcie kordu, rozwarstwienie, odklejenie sie bieżnika, błąd wykonania(np. za duże niewyważenie; na to reklamowałem ostatnio dwie nowe letnie gumy do puszki) i pewnie jeszcze kilka innych by się znalazło.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
VenoMek 

Motocykl: VT750 C2 (R44)
Dołączył: 24 Paź 2012
Posty: 5
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2014-06-30, 11:16   

Odświeżę temat opony na przód do VT750C2 ACE.
Otóż wczoraj odkryłem, że pojawiła się oponka Continental w rozmiarze 130/80 B 17 M/C 65 H TL WW
To co prawda nadal nie rozmiar dedykowany, ale już węższa o 10mm od 140 i być może już się zmieści do błotnika bez obcierania przy mocowaniu...
poczekam do wiosny 2015 i zobaczymy... może się skuszę... a może się pojawi więcej opon z białym pasem w tym rozmiarze.
Przypomnę, że obecnie mam z przodu Metzelera z dorabianym pasem ( http://whitewalltyres.hu/ ) i problem polega na tym, że ten dorabiany pas niestety żółknie. Z oryginalnym nie ma problemu. Nawet smar z łańcucha nie jest straszny na tylnej oponie.

http://www.conti-online.c...lestone_en.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM