/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Opona na przod - wiekszy rozmiar ???
Autor Wiadomość
kiciol81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 02:13   Opona na przod - wiekszy rozmiar ???

Witam ;-)

Mam pytanie orginalna opona na przod w VT 750 C2 to 120/90/17 a ja chcialbym zalozyc 140/80/17 tylko niewiem czy mi wejdzie bez problemu, czy jest tam tyle miejsca i czy nie bedzie obcierac o blotnik itp ??? Oraz czy moga byc jakies problemy w prowadzeniu ???



Pytam sie bo tylko taka 140 jest dostepna z bialym pasem na boku, z tylnia w orginalnym rozmiarze nie ma problemu :-)



Pozdrawiam
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1553
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-12-11, 10:45   Re: Opona na przod - wiekszy rozmiar ???

kiciol81 napisał/a:
Witam ;-)

Mam pytanie orginalna opona na przod w VT 750 C2 to 120/90/17 a ja chcialbym zalozyc 140/80/17 tylko niewiem czy mi wejdzie bez problemu, czy jest tam tyle miejsca i czy nie bedzie obcierac o blotnik itp ??? Oraz czy moga byc jakies problemy w prowadzeniu ???



Pytam sie bo tylko taka 140 jest dostepna z bialym pasem na boku, z tylnia w orginalnym rozmiarze nie ma problemu :-)



Pozdrawiam




Mogą, a czy wejdzie to nie wiem :-)
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
Michael Jordan
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-11, 12:31   

Hej,



przyjmuje się, że opona o danym rozmiarze jest odpowiednikiem innej opony jeżeli ich wysokość nie różni się o więcej niż 2%. W Twoim przypadku różnica wynosi ok. 1,2%, więc można założyć, że te rozmiary sobie odpowiadają.

1) jeśli chodzi o zmieszczenie się opony - to będziesz miał na szerokość po 1 cm z każdego boku więcej, sprawdź teraz ile masz luzu i jeśli uważasz, że ten 1cm nie zrobi różnicy to się zmieści.

2) jeśli chodzi o jazdę, to możesz bardziej to odczuć, bo to aż 2 cm na szerokości więcej jest. Możesz mieć trudności szczególnie w jeździe po koleinach, ale..... Przecież są motocykle, co jeżdżą na 140 z przodu i jakoś dają radę. Najlepiej to kup sobie tą oponę, pojeździj i podziel się spostrzeżeniami z kolegami z forum ;)

Pozdrawiam

MJ
 
 
greg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-06, 18:58   

Aby nie tworzyć kolejnego tematu, podłączę się do tego.

Oryginalnie mam z przodu założoną oponkę 130/80/18, a planuję założyć 130/70/18. Moim zdaniem, nie stanowi to żadnego problemu, ale chciałbym poznać opinię szerszego grona fachowców ;-) . Co o tym sądzicie?
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9486
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2010-03-06, 23:19   

greg napisał/a:
Aby nie tworzyć kolejnego tematu, podłączę się do tego.

Oryginalnie mam z przodu założoną oponkę 130/80/18, a planuję założyć 130/70/18. Moim zdaniem, nie stanowi to żadnego problemu, ale chciałbym poznać opinię szerszego grona fachowców ;-) . Co o tym sądzicie?




Poza tym, że będzie przekłamywał prędkościomierz i licznik mil, to moim zdaniem nic sie nie będzie działo. :lol:

Ale do czego potrzebna Ci taka kombinacja? :?: :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
greg
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-07, 08:41   

Jakos nie moge znalezc oponki w oryginalnym rozmiarze,w rozsadnej cenie :-)
 
 
wald 
Wald

Motocykl: VTX 1800
Dołączył: 21 Maj 2009
Posty: 46
Skąd: Leszno
Wysłany: 2010-03-14, 14:19   

Czasem warto zaryzykować w doborze rozmiaru. Trzeba pamiętać że zmienią się właściwości jezdne. Jeśli zmiany nie będą diametralne mogą to być zmiany na lepsze (minimalnie - niech nikt nie oczekuje jakiegoś hitu) :->

Niestety łatwiej to wyczuć w plastikach. U nas oponki nie pracują na full i mają nieco inne charakterystyki i pod innym kątem są budowane.
 
 
pepe2 
Paweł

Motocykl: VT 750 C2 01
Wiek: 55
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 134
Skąd: Jura
Wysłany: 2010-03-15, 18:25   Re: Opona na przod - wiekszy rozmiar ???

[
Cytat:
quote="kiciol81"]Witam ;-)

Mam pytanie orginalna opona na przod w VT 750 C2 to 120/90/17 a ja chcialbym zalozyc 140/80/17 tylko niewiem czy mi wejdzie bez problemu, czy jest tam tyle miejsca i czy nie bedzie obcierac o blotnik itp ??? Oraz czy moga byc jakies problemy w prowadzeniu ???



Pytam sie bo tylko taka 140 jest dostepna z bialym pasem na boku, z tylnia w orginalnym rozmiarze nie ma problemu :-)



Pozdrawiam[/quote




Jak kupisz i założysz to wrzuć fotkę przodu .
_________________
Możliwe że jestem tu tylko na chwilę
 
 
Doc 


Motocykl: VT 750 C2 ACE 02
Wiek: 52
Dołączył: 02 Sie 2008
Posty: 239
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-03-16, 19:50   

Na tym forum użytkownik PlaneCrazy i kilku innych ma opony Dunlopa z białym paskiem właśnie w takim rozmiarze jak piszecie (znaczy 140). Skoro jeżdżą to widać można, ale z tego co wiem każdemu o coś początkowo obcierały (bodajże o mocowanie błotnika). Ja tez napaliłem się na takie oponki z białymi paskami ale po rozmowie ze znajomym mechanikiem dałem sobie spokój i kupuje zwykłe czarne. Poza tym nasze VT 750 ACE mają łańcuch który jak wiadomo ma tendencję do brudzenia wielu rzeczy w swojej bliskości - tak więc biały pasek na tylnej oponie wymagałby ciągłego pucowania.
_________________
Mój Cień
 
 
pepe2 
Paweł

Motocykl: VT 750 C2 01
Wiek: 55
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 134
Skąd: Jura
Wysłany: 2010-03-16, 20:32   

Mnie przede wszystkim chodzi o zachowanie proporcji tej opony do reszty przodu , głównie do błotnika a w kwestii brudzenia to chętnie kupiłbym taką oponę z białym pasem w odpowiednim rozmiarze tylko na przód , bo tylna jest w zasadzie mało widoczna i może być czarna .

[ Dodano: 2011-12-23, 20:36 ]
Odświeżam bo muszę wymienić opony .
Czy jest ktoś kto założył na przód do C2 750 oponę 140/80/17 , jeżeli tak to poproszę uprzejmie o foto :thx: .
_________________
Możliwe że jestem tu tylko na chwilę
 
 
harus 


Motocykl: shadow 1100 sabre 2004r.
Wiek: 49
Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 30
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-05-16, 13:13   

Ostatnio mój kolega miał przygodę właśnie z większą oponą w przednim kole , mianowicie w swojej CB 400 założył nowego dunlopa większego niż jest w katalogu :twisted: i po jednym sezonie jazdy kamień poszedł mu pod błotnik i roztargał oponkę . Dał do reklamacji i niestety ale nie uznali :-x
Nadmienię iż nie był świadomy tego że opona jest większa poprostu kupił taki rozmiar jaki był wcześniej założony
I lipa :-/ musiał kupić kolejną gumę lecz teraz kupił taki rozmiar jaki jest zalecany fabrycznie , ale kilka stówek poszło jak dym z fajki
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2014-05-16, 13:34   

harus napisał/a:
Ostatnio mój kolega miał przygodę właśnie z większą oponą w przednim kole , mianowicie w swojej CB 400 założył nowego dunlopa większego niż jest w katalogu :twisted: i po jednym sezonie jazdy kamień poszedł mu pod błotnik i roztargał oponkę . Dał do reklamacji i niestety ale nie uznali :-x
Nadmienię iż nie był świadomy tego że opona jest większa poprostu kupił taki rozmiar jaki był wcześniej założony
I lipa :-/ musiał kupić kolejną gumę lecz teraz kupił taki rozmiar jaki jest zalecany fabrycznie , ale kilka stówek poszło jak dym z fajki

Kilka stówek poszło bo opona była uszkodzona mechanicznie, a nie z winy producenta. Rozmiar nie miał tu znaczenia.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9486
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2014-05-16, 13:51   

GhoustDragon napisał/a:
Rozmiar nie miał tu znaczenia.

No tak nie do końca. :mrgreen: Może do samej reklamacji nie, ale może jak by opona była we właściwym rozmiarze, to kamień zmieściłby się pomiędzy nią a błotnikiem i nie doszłoby do uszkodzenia.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
harus 


Motocykl: shadow 1100 sabre 2004r.
Wiek: 49
Dołączył: 02 Gru 2013
Posty: 30
Skąd: Zabrze
Wysłany: 2014-05-16, 13:59   

W uzasadnieniu reklamacji właśnie otrzymał taką informacje , iż reklamacja była by rozpatrzona pozytywnie w ramach rękojmi gdyby rozmiar opony był zgodny z zaleceniami fabrycznymi .
A tak poza tym to samą teorie o kamieniu który rozciął oponę uzyskał od producenta , który rozpatrywał reklamacje , bo sam nie miał pojęcia co ja rozwaliło myślał że sama pękła bo była rozcięta jak nożem.
 
 
GhoustDragon 
Samotny Wilk


Motocykl: Była VT 1100 C3 '98 i VT 600C jest NT650V
Wiek: 41
Dołączył: 15 Mar 2009
Posty: 4188
Skąd: Zawiercie/SZA/
Wysłany: 2014-05-16, 16:51   

harus napisał/a:
W uzasadnieniu reklamacji właśnie otrzymał taką informacje , iż reklamacja była by rozpatrzona pozytywnie w ramach rękojmi gdyby rozmiar opony był zgodny z zaleceniami fabrycznymi .
A tak poza tym to samą teorie o kamieniu który rozciął oponę uzyskał od producenta , który rozpatrywał reklamacje , bo sam nie miał pojęcia co ja rozwaliło myślał że sama pękła bo była rozcięta jak nożem.

Każde uszkodzenie mechaniczne powoduje utratę gwarancji i zwalnia tym samym producenta od odpowiedzialności. Twój znajomy otrzymał taką opinię, bo taka była wygodna. Przy zgodnym rozmiarze mogli by napisać o rozcięciu przez najechanie na ostry przedmiot, a to na użytkowniku ciąży obowiązek udowodnienia, że tak nie było.
Ot takie kruczki prawne, które producent skrzętnie wykorzystał.
_________________
Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieło - w moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż nikt go nie stworzył.

Na mechanice się nie znam, ale chociaż podoradzam.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM