/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony z białym pasem ??? Inny rozmiar ???
Autor Wiadomość
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-06, 12:59   

dzięki Divastion za te linki :thx: , jak narazie muszę tył wymienić i w sumie już zdecydowałem się na shinko, natomiast z tą tańszą ceną miałem na myśli fakt że dorzucasz około 100 zł do ceny shinko i masz coś bardziej markowego, ale z drugiej strony czytając posty widzę że ludzie wcale nie "skaczą" z radości mając metzelery, avony, dunlopy itp. więc skoro mam płacić tylko za firme to...... biorę shinko :mrgreen: pozdro
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-12-06, 13:58   

Szkoda że nie mają w ofercie tej rozmiarówki z białym pasem
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-12-06, 14:09   

Hmmm.... no to ja tylko dodam, że akurat te 3 firmy na prawdę wiedzą, jak zrobić świetne opony motocyklowe :-D

Miałem u siebie Dunlop'a K555 14 letniego(!!!!!!) i przejeździłem na nim rok (w nieświadomości jego wieku) na winklach gdzie trzeba było szybko całkiem mocno złożyć taką maszynę (przy pomocy przeciwskrętu można to zrobić nawet 2ma palcami u ręki :mrgreen: ) NIGDY nic mi się nie uślizgnęło. Obecnie z przodu mam Dunlopa D404 6-cio letniego i tak samo jak z K555 nigdy nic się niepokojącego nie działo z oponą.

Przechodząc teraz do Avon'ów to chyba najlepsze opony motocyklowe wg mnie. O serii Venom na angielskich i każdym innym forum czytałem, że te oponki są kapitelne!!! Przemawia za nimi fakt, że są to opony projektowane pod deszczową angielską pogodę tak więc deszcz im nie straszny. Poza tym, wielu pisze, że mają prawie zerowy opór toczenia (ze wzg. na swój charakterystyczny bieżnik) z tego względu powoli się zużywają. Są ciche i przede wszystkim tańsze od np. Dunlop'a i Metzeler'a (jak się dobrze trafi, to można wyszukać takiego Venoma na tył za 370zł NÓWKĘ - jakby nie to, że się spóźniłem o pół dnia, to teraz właśnie bym miał na tyle Avon'a a nie Shinko. Aczkolwiek z tych ostatnich jestem b. zadowolony, bo też miałem dylemat, tyle że wiązany z ilością gotówki.) A co do Metzeler'ów, to właśnie na naszym forum możesz się dowiedzieć, że seria ME 880 Marathon jest chyba jedną z najchętniej wybieranych na tym forum :-D Aczkolwiek w tym ferworze mają jedną zasadniczą wadę: cenę. Tak więc podsumowując: jeżeli masz możliwość (kasę), to nie wahaj się i bierz np. Metzelera ME 880 Marathon'a - nie mając z tą oponą nigdy do czynienia GWARANTUJĘ Ci, że będziesz z niej co najmniej zadowolony. Jeżeli zaś masz ograniczone zasoby, to proponuję Ci zakup Shinko, które są chwalone nawet przez kolesi, którzy dają im nieźle popalić zamykając winkle na torach z wskazówką prędkościomierza oscylującą przy 160km/h. Nie mówię, że będziesz to samo robił ze swoimi, ale jak się bierze pod uwagę głównie moc i masę naszych maszyn, to będą na pewno wystarczające.



Kiedyś tak z ciekawości próbowałem zmusić Shinko na suchym, żeby się uślizgnęła i wyszło z tego, że przegrałem (oczywiście chodzi o takie ślizgnięcie pochodzące bardziej z sytuacji zdarzających się na drogach, a nie o trzymanie przedniego hebla, odkręconej manetki i żyłowanie silnika do odcięcia zapłonu) :-)
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-06, 14:23   

po przyszłym sezonie będę zmieniał przód więc kupie wtedy coś lepszego i będę testował i dzielił się opiniami, natomiast myślę że na tył przy mojej jeździe (raczej nie przycieram podnóżek ;-) ) shinko spokojnie wystarczy
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-12-06, 18:12   

Divastion napisał/a:
Bierz Shinko! :-D ja w swoim vt1100 mam właśnie taką i spisuje się wyśmienicie, zarówno na mokrym jak i suchym. Z tym stwierdzeniem, że powinny być trochę tańsze to już trochę przesadziłeś :mrgreen: zawsze możesz kupić jeszcze coś takiego jak Duro... itp. ponoć też niezłe :-P



tutaj masz, tanioszka:

tył: http://allegro.pl/item821...v_r230_tyl.html

przód: http://allegro.pl/listing...t&change_view=1

z racji, że nie wiem jaki masz rozmiar z przodu, to wrzuciłem Ci całą listę. Gdzieś czytałem, że masz z przodu 120? jeżeli tak, to Shinko takiego nie robi rozmiaru z f230.

A... i nie zapomnij się ostro domagać, aby podawali Ci DOKŁADNĄ datę produkcji opony, tj. nr tygodnia i rok... ;-)




W poprzednim sezonie w VT700C miałem na tyle chyba 3 lub 4 letnie DURO HF-296C

BLVD. :lol: Przejechałem na niej trochę ponad 6000 mil, w słońcu i w deszczu, i nic złego się nie działo. Mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że to bardzo dobra opona. Poleciłem tą oponę naszemu forumowemy koledze Gregormanowi, na tył do jego VT500, i z tego co wiem to był z niej bardzo zadowolony. :lol:

A co do rozmiaru Shinko na przód do Sabre (120/90-18), to nie ma problemu. :lol:

http://www.shinkotireusa....oduct.php?id=21
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
kuba1100
[Usunięty]

Wysłany: 2009-12-06, 19:05   

mariioo napisał/a:
Szanowne Grono a tak jeszcze nawiązując do tematu opon, co proponujecie na tył :?: bo z obserwacji wynika że większość preferuje z tej lepszej pułki metzelery lub avon, ewentualnie co jest dobre i tanie z innych marek :?: dodam że raczej unikam deszczu i mokrej nawierzchni.




Z tego co mi chłopaki mówiły to nie są zachwyceni turystycznymi Metzelerami (musimy pamiętać, że VT to nie supersport i raczej nie zakładać sportowych gumek). Ja preferuje DUNLOPY bo raz, że są dedykowane właśnie do tego moto, dwa-mam do nich zaufanie (i moto i samochód), trzy-dość szybko się nagrzewają i ładnie się kleją oraz wykazują wręcz zdumiewającą przyczepność w deszczu (wyjątek-mokre pasy-ale na tym gównie wszystko "puszcza") no i mają kawał solidnego bieżnika do zdarcia co powoduje ich "długowieczność" (nowe oponki zakładałem 06 czerwca i przeleciałem w tym sezonie ponad 6tys. km, a bieżnik zarówno z przodu jak i z tyłu wygląda jan nowy).
 
 
RAFFEN 


Motocykl: była Shadow 750 jest VTX 1300S
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 365
Skąd: Jasło
Wysłany: 2017-10-10, 09:52   

Koledzy, na przyszły sezon mam zamiar założyć opony z białym bokiem,i tu jest problem z rozmiarem.
Fabryczne to przód 120/90/17 tył 160/80/15 Pasuje założyć jeżeli nie takie jak oryginał to jakiś zamienny rozmiar żeby pasował nigdzie nie obcierał,i nie wpływał na jazdę czy przyczepność.
Może ktoś ma założone w swojej AERO takie opony i się podzieli rozmiarami,i ogólnie jak się spisują.
Gdzie dostanę po dobrych cenach i gdzie mają największy wybór opon z białym paskiem.
_________________
"...kupiłem a mówią, że nie kupisz miłości "
 
 
T_J 
Tomek

Motocykl: Shadow 750 C2 1998
Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 117
Skąd: Ełk/W-wa Białołęka
Wysłany: 2017-10-11, 07:42   

RAFFEN napisał/a:
Koledzy, na przyszły sezon mam zamiar założyć opony z białym bokiem,i tu jest problem z rozmiarem.
Fabryczne to przód 120/90/17 tył 160/80/15 Pasuje założyć jeżeli nie takie jak oryginał to jakiś zamienny rozmiar żeby pasował nigdzie nie obcierał,i nie wpływał na jazdę czy przyczepność.
Może ktoś ma założone w swojej AERO takie opony i się podzieli rozmiarami,i ogólnie jak się spisują.
Gdzie dostanę po dobrych cenach i gdzie mają największy wybór opon z białym paskiem.
2 lata temu szukałem opon z białym pasem i w wyszukiwaniach pojawiały się tylko Metzelery a i tak były niedostępne.
Podobno jest jakiś patent z białymi nakładkami na koło co wygląda też fajnie i łatwiej jest umyć.
Może od tego czasu coś się poprawiło.
_________________
Si vis pacem, para bellum.
 
 
RAFFEN 


Motocykl: była Shadow 750 jest VTX 1300S
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 365
Skąd: Jasło
Wysłany: 2018-04-20, 10:19   

opony z białym pasem założone :ride:


_________________
"...kupiłem a mówią, że nie kupisz miłości "
 
 
oktan77 
Paweł


Motocykl: VT 1100 T Tourer 00'
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 1097
Skąd: Jedlnia-Letnisko
Wysłany: 2018-04-20, 11:35   

No piękne, tylko dbaj o nie :-D
_________________
"Nie ma, nie może być słynniejszej muzyki od tej, kiedy w piecu huczy ogień, a za oknem duje wiatr" E.S.
 
 
T_J 
Tomek

Motocykl: Shadow 750 C2 1998
Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 117
Skąd: Ełk/W-wa Białołęka
Wysłany: 2018-04-20, 15:08   

Super wygląda
S kąd je masz? daj linka
_________________
Si vis pacem, para bellum.
 
 
RAFFEN 


Motocykl: była Shadow 750 jest VTX 1300S
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 365
Skąd: Jasło
Wysłany: 2018-04-20, 22:12   

opony zakupiłem na necie.Nie są to oryginalne rozmiary na jakich wychodziła honda bo takich z białymi pasami nie ma jeszcze. Na tył mam założoną 170/80/15 wczesniej o takich rozmiarach miałem opone załozoną jak kupiłem motocykl.Wieć nie wiem ile jest szersza od fabrycznej.Na przodzie mam 130/80/17 i róznicy w szerokości nie widze zadnej.
_________________
"...kupiłem a mówią, że nie kupisz miłości "
 
 
śruba73 
+ Edyta


Motocykl: Cień vt 1100 ACE 01'
Wiek: 50
Dołączył: 30 Sty 2016
Posty: 174
Skąd: Podbeskidzie SBI
Wysłany: 2018-04-21, 09:14   

ładnie się prezentują (jak i cały sprzęt z resztą) , zapodaj linka bo tez szukam juz co najmniej od roku :omg:
_________________
pozdrawiam
Sławek
 
 
RAFFEN 


Motocykl: była Shadow 750 jest VTX 1300S
Wiek: 41
Dołączył: 24 Sie 2015
Posty: 365
Skąd: Jasło
Wysłany: 2018-04-21, 20:55   

przód mam taką https://motogumy.pl/Opona_motocyklowa.aspx?Producent=METZELER&Model=ME%20888%20MARATHON%20ULTRA%20WW&typ=MOTOCYKL&sku=2407700
tył taką https://motogumy.pl/Opona_motocyklowa.aspx?Producent=DUNLOP&Model=K555&typ=MOTOCYKL&sku=653755
_________________
"...kupiłem a mówią, że nie kupisz miłości "
 
 
T_J 
Tomek

Motocykl: Shadow 750 C2 1998
Wiek: 47
Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 117
Skąd: Ełk/W-wa Białołęka
Wysłany: 2018-04-22, 09:47   

W tym linku tył jest bez białego pasa.
czy to jakaś opcja była?
Tak wogóle to dzięki.
_________________
Si vis pacem, para bellum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM