/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Opony z białym pasem ??? Inny rozmiar ???
Autor Wiadomość
kiciol81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 08:52   Opony z białym pasem ??? Inny rozmiar ???

Witam wszystkich :)

Od dwuch tygodni szukam do mojej VT 750 C2 opon z bialym pasem i sprawa wyglada tak:

Tył 170/80/15 dostane bez problemu chyba nawet trzy firmy produkuja, ale do przodu opony z bialym pasem 120/90/17 nigdzie nie dostane bo podobno w tym rozmiarze nie produkuja :-( Znalazlem na allegro shadow 750 z takimi oponami http://www.otomoto.pl/ind...how&id=M1628617 , dzwonilem do pana z ogloszenia i powiedzial mi ze mial ten sam problem co ja ale serwis hondy znalazl opone o roz 140/80/17 z bialymi pasami i na jego zyczenie zostala zalozona i podobno OK pasuje idealnie jest na mm z blotnikiem. Dzwonilem do hurtowni i bez problemu dostane taka opone na przod ;-)



Pytanie czy taka opona na przod 140/80/17 moze byc i czy maszyna bedzie sie normalnie prowadzic ???



Jak wy to widzicie ???



Jestem chory na punkcie opon z bialym pasami i marze zeby miec takie w swoim cieniu 8-)



Pozdrawiam
 
 
kiciol81
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 08:57   

Znalazlem jeszcze w poznaniu białe ozdobne nakładki "ATLAS"

na opony pojazdów zabytkowych i motocykli.

To moze kupie normalne opony i takie nakladki ale niewiem jak one sie sprawuja w motocyklach ???



Wolalbym opony z bialymi ale doradzcie mi co i jak ???
 
 
omo 


Motocykl: VTX 1300 R 05
Wiek: 62
Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 1766
Skąd: Witkowo /k Gniezna
Wysłany: 2009-11-29, 09:20   

Moje następne opony też będą z białym pasem

i coś o nakładkach Atlas



KajTan napisał/a:

Oba pomysly sa dobre dla aut stojacych w miejscu, w muzeum, zupelnie bez ruchu.





Bo wlasnie do tego celu sluza nakladki Atlas i wytworca o tym informuje tyko prawdopodobnie dystrybutorzy w kraju ,,zapominaja" tego dodac




trochę napisali tutaj

http://www.automobilista....75d795341820eca
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2009-11-29, 11:18   

http://www.jaard.pl/

Spróbuj u nich. Ja u nich znalazłem do mojej i ceny też mają dobre. Natomiast z białym paskiem zawsze są problemy, np. do 1100 na przód tylko Dunlop ma licencje i nikt inny nie może robić w takim rozmiarze.
 
 
kuba1100
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-29, 11:22   

Trudno mi określić jak się będzie prowadzić VT 750 na tej oponie, ale moja C3 AERO jedzie dobrze. Z oponami z białym pasem jest KOLOSALNY problem. Szczególnie z przodem 17". Podobno Harley nie ma już takiej rozmiarówki (140 mm i 17") więc DUNLOP produkuje je bardzo oszczędnie. Na wiosnę czekałem 12 tygodni zanim mi je gościu zez USA namierzył i wysłał. Tylna była od ręki (170/15"), ale przedniej nie było na Florydzie ( :shock: ) i dopiero gdzieś ze środkowych stanów ją taśtali. Koszt potworny-razem ponad 600$+400 zł cło i podatek. Przesyłka pocztą lotniczą była gratis bo wysyłał to z innymi bambetlami, ale i tak nieźle się wykosztowałem. No i zacząłem sezon dopiero 6 czerwca. Trzeba wiele nakombinować i naczekać się, choć efekt niezły. Tyle, że później trzeba ten pasek ciągle szorować bo się strasznie brudzi i psuje efekt-no cóż taki urok zabytkowego stylu "post art deco" w modelu AERO.
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2009-11-29, 23:28   

E no Kuba - chyba nie jest tak tragicznie z tymi oponami - patrz na to:

http://www.mynetmoto.com/...rradreifen.html



Koszt przesyłki do Polski 20 eu. Kupowałem tam, przysyłają w 2 dni...
 
 
kuba1100
[Usunięty]

Wysłany: 2009-11-30, 09:58   

Tomson napisał/a:
E no Kuba - chyba nie jest tak tragicznie z tymi oponami - patrz na to:

http://www.mynetmoto.com/...rradreifen.html



Koszt przesyłki do Polski 20 eu. Kupowałem tam, przysyłają w 2 dni...




No patrz Panie-i to u naszych zachodnich sunsiadów!!! Dzięki za info-mam nadzieję, że teraz trochę polatam na moich bo po sezonie mimo 6 tys km wyglądają jak nowe, ale w razie co nie będę już szukał po USA. A tak wogóle to gdzieś Ty był na wiosnę, jak szukałem opon :?: :?: :?:
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2009-11-30, 12:43   

Ano bywałem już tutaj ale jako czytacz jeno :-> No cóż, lepiej późno niż wcale...A tak przy okazji - ile Ci wytrzymuje tylna opona? Bo spotkałem sie z wypowiedziami posiadaczy C3 - chyba na hamerykanckim forum shadow, że 10.000 i koniec. Czy to prawda?
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 36
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2009-11-30, 18:56   

Kuba nie strasz tak, bo da się to prościej załatwić. Straszne pieniądze zapłaciłeś. Ja w dwa tygodnie miałem oponę Dunlopa na przód, umówiłem się i w cenie zakupu nawet wymienili. Opona z tego roku, więc nie leżała na magazynie czy coś.

Tutaj link do całego tematu:

http://www.shadow.org.pl/...ighlight=#54421
 
 
KrisZbro 


Motocykl: vt 1100c3
Wiek: 45
Dołączył: 29 Sty 2007
Posty: 231
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2009-11-30, 19:06   

Tomson napisał/a:
Ano bywałem już tutaj ale jako czytacz jeno :-> No cóż, lepiej późno niż wcale...A tak przy okazji - ile Ci wytrzymuje tylna opona? Bo spotkałem sie z wypowiedziami posiadaczy C3 - chyba na hamerykanckim forum shadow, że 10.000 i koniec. Czy to prawda?




Ja mam jeszcze oryginalną na tyle a mam już 15000km nalatane i o dziwo wygląda jeszcze całkiem całkiem. Niestety troche jest już stara więc trzeba się rozglądać za nową. Ogólnie mówiąc nie jest tak źle jak piszesz.
 
 
maly_tomi 
dr inż. Klapek


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 1162
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-11-30, 22:08   

KrisZbro napisał/a:
Tomson napisał/a:
Ano bywałem już tutaj ale jako czytacz jeno :-> No cóż, lepiej późno niż wcale...A tak przy okazji - ile Ci wytrzymuje tylna opona? Bo spotkałem sie z wypowiedziami posiadaczy C3 - chyba na hamerykanckim forum shadow, że 10.000 i koniec. Czy to prawda?




Ja mam jeszcze oryginalną na tyle a mam już 15000km nalatane i o dziwo wygląda jeszcze całkiem całkiem. Niestety troche jest już stara więc trzeba się rozglądać za nową. Ogólnie mówiąc nie jest tak źle jak piszesz.




Wszystko zależy od użytkowania tejże opony i motocykla.

Ale przy moim stylu jazdy 20-30tys spokojnie do zrobienia :)
_________________
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
 
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2009-11-30, 23:33   

Czyli goście bredzili...ogólnie to na temat tej waszej C3-jki ciężko się coś wiążącego dowiedzieć od ludzi ;-) Jedni piszą że trzęsie tak że mięso od kości odłazi (single pin ma sie rozumieć) inni że wcale. Jedni że ciężko tym manewrować, inni że samo jeździ... :lol: W zeszłym roku się doktoryzowałem w necie z tego motura, ale córcia mi się niedawno urodziła i to jest cudowny lek na niezdrowe kombinacje w temacie zmiany bryki :mrgreen: Tak, że uspokoiłem się na razie...
 
 
lelumboss 
<lelum>


Motocykl: nie mam bo jestem biedakiem materialnym
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 1014
Skąd: StrzelceOp-Warszawa
Wysłany: 2009-11-30, 23:58   

a ja na odwrót nigdy więcej oponki z białym paskiem :twisted: dojeżdżę te co mam i następne będą na pewno czarne . Mam serdecznie dość czyszczenia pasków a i tak po pierwszej kałuży wyglądają na szare :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Dlaczego niektórzy mają tak wyj.....e ???
 
 
 
mariioo 
Marcin

Motocykl: V-STROM 650XT
Wiek: 43
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 349
Skąd: okolice Krakowa
Wysłany: 2009-12-01, 10:23   

Jeśli chodzi o opony to polecam również http://www.netcar.pl/

mają trochę opon (nie sprawdzałem czy z paskiem też) i ceny chyba nie najgorsze, dostawa gratis i dość szybko, produkt zawsze OK. polecam
 
 
maly_tomi 
dr inż. Klapek


Motocykl: VT 1100 C3 99
Wiek: 39
Dołączył: 28 Maj 2007
Posty: 1162
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-12-01, 11:27   

Tomson napisał/a:
Czyli goście bredzili...ogólnie to na temat tej waszej C3-jki ciężko się coś wiążącego dowiedzieć od ludzi ;-) Jedni piszą że trzęsie tak że mięso od kości odłazi (single pin ma sie rozumieć) inni że wcale. Jedni że ciężko tym manewrować, inni że samo jeździ... :lol: W zeszłym roku się doktoryzowałem w necie z tego motura, ale córcia mi się niedawno urodziła i to jest cudowny lek na niezdrowe kombinacje w temacie zmiany bryki :mrgreen: Tak, że uspokoiłem się na razie...




C3 Aero w USA ma swoje oddzielne forum. Nie spotkałem się tam z takimi wypowiedziami jak piszesz. Choć różnica w wrażeniu telepania pewnie pochodzi stad ze jedni mieli singlepin, a drudzy dualpin :P



A tu link do ich forum
_________________
Honda Shadow VT1100 C3X Aero - Tarantella
BMW F800GS 2008 - Apache
MW750 - Kaśka
Dr650

Podróże. Te małe i te duże - Galactic Adventure
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM