/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Chłodnica Honda VT 750
Autor Wiadomość
Timon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-19, 19:37   

no i po robocie.. wszystko gra :chytrusek: dziękować
 
 
Alabaster 
Maciej


Motocykl: VT 1100 C Spirit '03 SC18
Wiek: 51
Dołączył: 18 Paź 2012
Posty: 2818
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-08-19, 19:42   

Timon napisał/a:
no i po robocie.. wszystko gra :chytrusek: dziękować


to kiedy się widzimy na trasie ? :mrgreen:
 
 
Timon
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-20, 11:37   

Alabaster napisał/a:
Timon napisał/a:
no i po robocie.. wszystko gra :chytrusek: dziękować


to kiedy się widzimy na trasie ? :mrgreen:


pewnie weekend polatam, czekam jeszcze za wydechami... Słynny Edzio się nad nimi znęca...:-)
 
 
Emilio 


Motocykl: VT 750 C2 2001 r. ACE
Wiek: 35
Dołączył: 16 Maj 2013
Posty: 69
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-05-23, 10:42   

Witam,

odgrzeje trochę temat :)

Jakiś czas temu wymieniałem oringi na łączniku między cylindrami, co wiązało się ze zlaniem całego płynu. Przy okazju kupiłem jakiś środek do czyszczenia chłodnic (chyba k2) i przepłukałem układ (wlałem cały środek i dopełniłem wodą destylowaną, zagrzałem moto i spuściłem po ochłodzeniu). Następnie wlałem płyn do chłodnic Motula i zgodnie z serwisówką powinno wejść niecałe 2.2 l licząc ze zbiorniczkiem.

Wlałem litr i miałem pod korek, stwierdziłem, że chyba się zapowietrzyło srogo więc odpaliłem silnik żeby pompa rozprowadziła i się odpowietrzyło. Potem mogłem dolewać tak po 100-200 ml i co chwilę musiałem włączać silnik, aby układ zassał płyn do środka. Po kilu takich zabiegach nie chciał więcej pić, trochę pobomblował więc zakręciłem... weszło 1.6 litra :-| sprawdziłem jak tam w wyrównawczym... okazało się że grubo powyżej stan (pewnie mi się przelewało tym wężykiem przy korku.

Wybrałem się na przejażdkę i wszytsko było cacy.

Ostatnio w poniedziałek w drodze powrotnej do domu zapaliła mi się kontrolka od układu chłodzenia i coś zaczęło jakby pierdzieć, czy strzelać (nie było to bulgotanie tego jestem pewien)... zgasiłem moto odczekałem, i sprawdziłem stan w wyrównawczym okazało się, że pusto. Było blisko do domu więc odczekałem jak ostygnie i dojechałem do domu (kontrolka zgasła) wlałem 300 ml do zbiorniczka.

Dziś jechałem do roboty, korki, trasa siekierkowska zapchana, upał nad ranem i nagle objaw się ponowił, znów takie pierdzenie i kontrolka. Zgasiłem moto, odczekałem chwilę i dojechałem do roboty.
Przed sekundą wyszedłem zapalić i sprawdziłem przy okazji stan w zbiorniczku, płyn jest...

Kończąc te fascynujące opowiadanie :) mam pytanko co się dzieje ?

Czy układ jest nadal zapowietrzony ?

[ Dodano: 2014-05-26, 08:56 ]
pytanie nadal aktualne. Oprócz tego mam chyba trafiony czujnik wentylatora, także może to było przyczyną...

[ Dodano: 2014-06-05, 13:32 ]
Problem rozwiązany.

Układ był zapowietrzony, musiał gdzieś utknąć spory bąbel powietrza bo dopiero po kilku razach wyleciał mi spieniony płyn właśnie w miejscu gdzie wkręcony jest czujnik. Teraz wszystko bangla :ride:

PS: nie ma to jak samemu odpowiadać sobie na postawione pytania :-P
_________________
Mój Cień http://imageshack.com/a/img839/3364/4ity.jpg :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM