Ozdobna osłona filtru powietrza tańszym kosztem? Możliwe???
Odpowiedz do tematu

: Ozdobna osłona filtru powietrza tańszym kosztem? Możliwe???
Witam,

przeglądałem forum całą noc ale nic podobnego nie znalazłem więc jeśli temat istnieje to przepraszam za spamowanie.

Mianowicie mam fabryczną osłonę filtra, ładna, chromowana, błyszczy się aż miło ale dla mnie trochę mało i łyso, w vt600 miałem ozdobą osłonę i zdecydowanie dodawała uroku, do Spiryta jest to cieżko dostępne, koszt ponad 400zł + przesyłka, a wybór opłakany.



Czy ktoś próbował sam to ozdabiać własnymi wzorami i pomysłami np w grawerowni laserowej?? potrafią cuda w stali i aluminium a czy chromowana część z wgłębieniem po środku przejdzie???



Może znacie inne ciekawe i skuteczne sposoby tańsze w rozwiązaniu niż nowa część??



A tu wizualizacja seryjnych elementów http://katalog-motocykli....irit-2005-1.jpg

Z góry dzięki za odpowiedzi.

:
Ten element jest wykonany chyba z jakiegoś tworzywa, więc grawerowanie itp.chyba raczej odpada.

:
Zajrzyj tu.

Marcin
:
To już przerabiałem oczywiście przy vt600 w Starych Babicach kupiłem osłonę chłodnicy.Do 750-i nie potrzebuje bo juz przyjechała z US z chromowaną chłodnicą.

Jeśli chodzi o osłonę filtru nie wykonują tak "owalnych" kształtów i wycinają wzory na wylot a raczej to odpada :->



Właśnie może ktoś wie z czego jest konkretnie osłona filtru powietrza???

:
niestety nie doradzę Ci gdzie można taką osłonę zrobić, ale napiszę tak- miałem takiego spirita i pomalowałem sobie to wtłoczenie na osłonie oraz 4 śruby mocujące osłonę na czarno i całkiem fajnie to wyglądało, zawsze można też przykleić tam coś fajnego :-D

:
Fatum napisał/a:
To już przerabiałem oczywiście przy vt600 w Starych Babicach kupiłem osłonę chłodnicy.Do 750-i nie potrzebuje bo juz przyjechała z US z chromowaną chłodnicą.

Jeśli chodzi o osłonę filtru nie wykonują tak "owalnych" kształtów i wycinają wzory na wylot a raczej to odpada :->



Właśnie może ktoś wie z czego jest konkretnie osłona filtru powietrza???


To jak wycinają wzory na wylot, to zaprojektuj sobie jakiś fikuśny wzorek, wytnij i pod spodem podklej cienkim czarnym plastikiem. Myślę, że będzie naprawdę fajnie wyglądało. A jak nie na czarno to zamocować od spodu pod wyciętymi wzorami kawałek odpowiednio dociętej blachy aluminiowej wypolerowanej na wysoki połysk. Będziesz miał wzór 3D

:
No to jest też jakiś pomysł...

Zobaczymy odkręcę osłonę i przejdę się do grawerni laserowej oni już powinni wiedzieć czy w tym się da coś zrobić czy nie



Dzięki za wszystkie odp i wskazówki

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group