/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Globi
2008-03-19, 16:46
Honda VT 700 '84 - numer identyfikacyjny ramy...
Autor Wiadomość
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-03, 20:47   Honda VT 700 '84 - numer identyfikacyjny ramy...

Kolejne pytanie.

chcialem sprawdzic nr ramy figurujacy w dowodzie z tym nabitym na motocyklu ... i z tego co sie dowiedzialem od wlasciciela motocykla nr ramy wybity jest tylko i wylacznie na tabliczce znamionowej. Rzeczywiscie nigdzie na ramie nie mozna znalezc tego numeru ? wyglada to conajmniej dziwnie ;] moze znaczenie ma tu fakt ze motocykl zostal wyprodukowany na rynek USA... inne przepisy ? jak to jest ?
Ostatnio zmieniony przez Globi 2007-12-03, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
opel3366 
Robert

Motocykl: VTX 1800 N
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1102
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-12-04, 00:56   

Mój ma numer na tabliczce a z drugiej strony nabity bezpośrednio na ramie.

I też jest w wersji amerykańskiej.
 
 
 
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 00:59   

fak ;] tak tez jest w servisowce ... musze zbadac sprawe zebym jakiegos nierejestrowalnego sprzetu niekupil :P



opel jaki masz rocznik? moze twoje nr zostaly nabite juz w kraju?



albo w przypadku tego moto w kraju zostaly zeszlifowane :/ albo zle popatrzylem ? :P
 
 
opel3366 
Robert

Motocykl: VTX 1800 N
Wiek: 50
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 1102
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2007-12-04, 01:05   

kupiłem sprowadzony to nabicie w kraju odpada.

A rok 1985 .

Numer na pewno jest orginał.

Rame piaskowałem a numer i tak pozostał wyrażny , także przy szlifowaniu trzeba by się namęczyć
 
 
 
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-04, 01:38   

ten model to rocznik '84

podczas ogledzin i poszukiwan nr ramy wlasciciel motocykla probowal sobie przypomniec gdzie ow nr jest bo pamietal ze sprawdzal mu te nr diagnosta przy przegladzie. nic z tego niewyszlo (obejzalem dokladnie rame) i gosc zadzwonil do znajomego ktory ponoc na tych hondach dobrze sie zna. wg tego wlasnie "znawcy hond" nr na ramie niema ;]



aczkolwiek patrzac na serwisowke i w oparciu o to co piszesz wnioskuje ze ten nr ma byc ;)

mozliwe ze zle poprostu szukalem... troche mnie zmylila sugestia wlasciciela motocykla ze diagnosta szukal na ramie od dolu. przy nastepnej okazji bede musial sie upewnic



jest ktokolwiek na forum kto niema wybitych na VT700/750 nr na ramie ?
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-04, 23:05   

Honda Shadow VT 700 rok 1984 - po lewej stronie tabliczka znamionowa, po drugiej stronie wybity numer na ramie
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 09:15   

no to jak mnie ochroniaze wpuszcza do garazu to ide dzis sprawdzic czy aby napewno tych nr ramy niema tam gdzie byc powinny ;P
 
 
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 14:24   

jeszcze jedno pytanie ;) co w przypadku jesli wlasciciel nieznajdzie tej tabliczki znamionowej a motocykl; bedzie mial na ramie nr jak trzeba ? gdzies czytalem ze mozna dostac skierowanie na wybicie nowej tabliczki znamionowej urzedzie za jakies 60-80 zl ... sprawdzal to ktos ? czy sa jakies dodatkowe koszty ? sa tu jakies "haczyki" czy poprostu zglaszamy sie do wydzialu dostajemy skierowanie, pozniej na stacje diagnostyczna i nowa tabliczka gotowa ?
 
 
Shadok 
Administrator


Motocykl: VT 1100 '85,'86,'07
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 1952
Skąd: Dziecinów
Wysłany: 2007-12-05, 14:26   

Ale tabliczka znamionowa nie jest chyba obowiązkowa - liczy się bardziej wybity numer. Nigdy mi nie sprawdzał nikt tabliczki, a numer kiedy popadnie... ;-)
_________________
Zawsze ktoś nas podgląda,
raz są to poeci, raz szpicle.
 
 
 
maciejka 

Motocykl: Autobus
Wiek: 64
Dołączył: 31 Maj 2007
Posty: 1277
Skąd: warszawa
Wysłany: 2007-12-05, 14:30   

grasser napisał/a:
jeszcze jedno pytanie ;) co w przypadku jesli wlasciciel nieznajdzie tej tabliczki znamionowej a motocykl; bedzie mial na ramie nr jak trzeba ? gdzies czytalem ze mozna dostac skierowanie na wybicie nowej tabliczki znamionowej urzedzie za jakies 60-80 zl ... sprawdzal to ktos ? czy sa jakies dodatkowe koszty ? sa tu jakies "haczyki" czy poprostu zglaszamy sie do wydzialu dostajemy skierowanie, pozniej na stacje diagnostyczna i nowa tabliczka gotowa ?
robiłem tabliczke w samochodzie bez problemu tylko troche latania na stacje a potem do urzędu i znowu na stacje
 
 
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-05, 15:29   

cos mi sie wydaje ze ta tabliczka jednak jest obowiazkowa ... tak mi sie zawsze wydawalo ... chociaz czort wie.



wazne ze jesli tabliczki niebedzie a nr na ramie ok to motocykl nadal niebedzie sprawial problemow od strony prawnej :)
 
 
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-06, 23:14   

panowie i panie :) zaginiony nr ramy odnalazl sie :D

jesli dojdzie do skutku to bedzie to chyba najdluzsza transakcja w jakiej bralem udzial :P
 
 
grasser
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 00:33   

jeszcze jedno pytanko ;) czy taka tabliczke mozna dorobic od tak sobie w zakladzie jakims? czy aby pozostac w 100% w zgodzie z prawem powinno sie to odbywac przz urzad/stacje diagnostyczna?
 
 
Jurek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-12-12, 06:09   

oficjalnie - tylko stacja diagnostyczna - tak przynajmniej miałem w samochodzie
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-12-12, 20:10   

grasser napisał/a:
jeszcze jedno pytanko ;) czy taka tabliczke mozna dorobic od tak sobie w zakladzie jakims? czy aby pozostac w 100% w zgodzie z prawem powinno sie to odbywac przz urzad/stacje diagnostyczna?




W żadnym wypadku nie możesz dorabiać sobie tabliczki w jakimś zakładzie. Mogłoby to być uznane za podrobienie numerów identyfikacyjnych, co jest równoznaczne z fałszerstwem ( i w najgorszym wypadku sprawa karna). Tabliczkę znamionową zawsze można zgubić. Jeżeli wybity numer identyfikacyjny na ramie nie nosi znamion przerabiania, to uprawniony diagnosta da Ci swoją tabliczkę znamionową i wszystko będzie OK.
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
Ostatnio zmieniony przez Globi 2007-12-12, 22:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM