Przednie zawieszenie VT 700 C
Odpowiedz do tematu

: Przednie zawieszenie VT 700 C
Wpadając w dziury, wyboje, nawet przy niewielkich prędkościach (ok 50 km/h) zauważyłem głośne stuknięcie dobiegające z przodu. Z początku myślałem, że to główka, ale dziś odkryłem, że przyczyna jest zupełnie inna.

Przy prędkości 80 km/h na byle delikatnym wyboju (takie wybrzuszenie asfaltu) stuknęło mocno przy najeżdżaniu, a potem po osiądnięciu moto....

zatrzymałem się, zablokowałem przedni hamulec i zacząłem naciskać na przednie zawieszenie. Własną masą (ważę 110 kg) jestem w stanie dopchnąć skok amortyzatorów aż do odczuwalnego końca ich skoku. Moto wydawało mi się mięciutkie jak się na nim bujałem itd... nie testowąłem wcześniej tego dobicia i myślałem, że tak ma być... ale z doświadczeń rowerowych wiem, że to tak być nie może... dobicie amora to ostateczność w skrajnych warunkach...

obejrzałem lagi i faktycznie wygląda na to, że pracują na całej długości skoku.

Zatem pytanie, od czego rozpocząć usuwanie usterki?

- od samego dopompowania amortyzatorów?

- czy rozebrać je całkowicie, oczyścić, wymienić olej i sprężyny?

- przy wymianie oleju (biorąć pod uwagę moją wagę i założenie że będzie jeszcze pasażer) jaki powinienem zastosować olej, aby wzmocnić zawieszenie i nie było tak podatne na dobijanie? możecie mi polecić cos sprawdzonego? ewentualnie również sprężyny gdyby okazała się konieczna ich wymiana... czy decydować się na jakieś progresywne?



Pozdrawiam

jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
:
Ja bym zaczął od sprawdzenia poziomu oleju w lagach.Następnie sugeruję sprawdzenie długości sprężyn.Jeśli wszystko będzie OK to zalej lagi gęstszym olejem.Ja tak zrobiłem i zawieszenie stało się sztywniejsze i przestało dobijać.

Ze mną jak z dzieckiem.

Za rączkę i na piwo.
:
rozmawiałem z gościem, od którego kupiłem cienia. On nic nie robił przy zawieszeniu i nie wie czy cokolwiek robił poprzedni właściciel...

prawe mówiąc nawet nie wiem czy tam jest jakiś olej ;-)

podjąłem jednak decyzję, że zdemontuje całość, rozbiorę oczyszczę, sprawdzę/wymienie sprężyny i bede miał pewne amory :)

jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group