/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z gaźnikiem.
Autor Wiadomość
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4158
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2009-09-17, 16:35   

Moja Shadowka też strzela z rur!Dlatego ją kupiłem :mrgreen: Wspaniale
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
R0bi 


Motocykl: XL 1000 VA 07
Wiek: 57
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 2127
Skąd: Koluszki
Wysłany: 2009-09-17, 16:53   

AJK napisał/a:
Strzelanie - typowy objaw spalania etyliny w rurach wydechowych....rozgrzana rura + niedopalona etylina + powietrze...i bum-bum-bum..........


Etyliny to ja już parę lat nie widziałem.
_________________


Z krainy zwątpienia, pozdrawiam Cię Gość nieśmiało.
 
 
Krzysztof7712 


Motocykl: Shadow VT1100C SC32 1996r
Wiek: 46
Dołączył: 07 Kwi 2008
Posty: 317
Skąd: Krosno
Wysłany: 2009-09-17, 18:37   

tmko napisał/a:
Witam .

Proszę jeszcze raz o numer katalogowy membrany gaźnika , ponadto mam problem z reflektorem przednim odblask jest wyblakły , może ktoś ma patent na odblask , a jeżeli wymiana to jaki numer katalogowy odblasku ?.

Proszę też o namiary części zamiennych w USA , znajomy przebywa za wielką wodą maże by coś wysłał.

pozdrawiam.






Witam u mnie wystąpił ten sam problem w przedsniej lampie mianowicie po kupnie motocykla okazało sie ze słabo świeci lampa po rozbiurce zobaczyłem że dlazło całe pokrycie wewnętrzne lampy ( odblask ). Lampę musisz rozebrać ,ściągnąć szkło wyskrobując stary klej, zpowrotem osadzałem na jakimś loctite tylko nie pamietam nr kleju ale do klejenia szkła z metalem. Swoją wysłałem do warszawy chyba do chartmana ale już nie pamiętam dokładnie gość zrobił naprawdę super wygląda jak chromowane ale nie jest chromem tylko jakaś specjalna powłoka odblaskowa stosowana we wszystkich reflektorach,teraz mam żarówkę60/55 i zajebioza świeci a przed była założona 100/90 i nic nie było widać przy jezdzie w nocy. poszukaj na necie namiary do chartmana i zadzwoń powiec o co chodzi i gośc ci doradzi. Dałem coś koło 150 zł z przesyłką a wykonanie naprawdę solidne ...aha i jeszcze pochromował tył lampy. Teraz swiece jak latarnia morska....hehehe :-D :-D :-D
_________________
Były: MZ ETZ 150e 90r,MZ ETZ 150e 91r, Honda CB 550 Nighthawk 83r, Honda Shadow VT 750 C 83r,Honda Shadow VT 700 C 84r, Honda Sabre VT 1100 C2 03r, Honda Shadow VT 1100 C2 96r......
 
 
 
ms-kola 
Kola


Motocykl: VT700C 85
Wiek: 51
Dołączył: 12 Wrz 2009
Posty: 293
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-18, 09:17   

Divastion napisał/a:
ms-kola napisał/a:
to ja pozwolę sobie zadać pytanie korzystając z tego wątku.

przy hamowaniu silnikiem mój cień strzela z tłumika.

czy to kwestia regulacji gaźników?

co powinienem zrobić?

w czasie jazdy jest ok, cziągnie, przyspiesza prawidłowo.... występuje tylko strzelanie i przy hamowaniu silnikiem.




Tak to kwestia regulacji gaźników/założenia wydajniejszych dysz/odpowiednich iglic. Często jest to związane z próbami przeróbki układu wydechowego (nawiercanie, dziurawienie, wypatraszanie, wybebeszanie :lol: ). Jeżeli chcesz aby strzelanie ustało, to musisz zubożyć/wzbogacić mieszankę (najczęściej - jeżeli miałeś kombinowane coś przy wydechach, to pomaga na to wzbogacanie, ale musisz się wtedy liczyć z tym, że będzie ciut więcej palił, poza tym świece MUSZĄ być odpowiedniego koloru. Musisz pokręcić (ustaw na fabryczną ilość wykręceń śrubki, a potem ew. jak Ci nie będzie pasować, to wykręcisz sobie jeszcze trochę). Wszystko zależy od tego, jak wygląda sprawa z Twoim układem wydechowym? :-)




obejrzałem dokładnie układ wydechowy, przede wszystkim wygląda na oryginalny założony jeszcze przez fabrykę, nie nosi żadnych śladów nawiercania lub dokonywania jakichkolwiek otworów, poza wgnieceniem powstałym przy jakimś upadku od centralnego podnóżka, otarć na samym końcu jednego z tłumików, oraz przepaleń/przedmuchań od spodu na obu tłumikach przy samym końcu (ok 1 - 2 cm od krawędzi)

no ale skoro mówicie, że ma strzelać i nie jest to nic strasznego to ok :) mnie to się nawet podoba, tylko myślałem, że to coś bardzo niedobrego :)

co do regulacji gaźników, to skorzystam z manula i już kilku dokładnych informacji przekazanych przez Todka :-) a jak bedzie nie halo, to mam jeszcze znajomego gaźnikowca :) co w razie co stwierdził, że jest w stanie wyregulować....
_________________
jeździć możesz wolno... ale myśleć musisz szybko...
 
 
 
Zbyszek 


Motocykl: VT 1100 C 89
Wiek: 67
Dołączył: 25 Lis 2007
Posty: 154
Skąd: Bielsko-Biała/SB
Wysłany: 2009-09-20, 20:44   

tmko napisał/a:
Witam .

Proszę jeszcze raz o numer katalogowy membrany gaźnika , ponadto mam problem z reflektorem przednim odblask jest wyblakły , może ktoś ma patent na odblask , a jeżeli wymiana to jaki numer katalogowy odblasku ?.

Proszę też o namiary części zamiennych w USA , znajomy przebywa za wielką wodą maże by coś wysłał.

Jeżeli chodzi o reflektor to wymontowujesz cały wkład tzn odbłyśnik razem z szybą i wysyłasz tu: http://www.allegro.pl/ite...abytkowych.html i po problemie. pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM