/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pirelli Route MT 66 a Metzeler ME 880
Autor Wiadomość
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-16, 23:10   

Todek napisał/a:


Pisałem już wcześniej o Michelin Commander. Właśnie na takiej oponie z tyłu, przejeździłem cały sezon, około 8 000 mil. I niestety muszę powiedzieć, że 2-3 razy miałem lekki uślizg tyłu, na suchej nawierzchni, dobrze, że bez żadnych konsekwencji. :-(

Oczywiście jest to tylko moja opinia. :lol:


No patrz pan, a już zacząłem mysleć o kupnie Michelina :lol:
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2010-02-17, 08:20   

Carlos napisał/a:
Todek napisał/a:


Pisałem już wcześniej o Michelin Commander. Właśnie na takiej oponie z tyłu, przejeździłem cały sezon, około 8 000 mil. I niestety muszę powiedzieć, że 2-3 razy miałem lekki uślizg tyłu, na suchej nawierzchni, dobrze, że bez żadnych konsekwencji. :-(

Oczywiście jest to tylko moja opinia. :lol:


No patrz pan, a już zacząłem mysleć o kupnie Michelina :lol:




Ja miałem tego Michelina na przodzie i złego słowa o nim nie mogę powiedzieć - u mnie sprawował się znakomicie. Widocznie tylko opony na tył robili gorsze ;-)
_________________
Say no to slow.
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2010-02-17, 11:16   

Koledzy dobrze Wam radzę - nigdy Bridgestone Exedra !!! To nie jest tylko moja opinia - powtórzę się tu, bo już gdzieś na forum to napisałem - facet od którego kupiłem motur na bridgestonach, motocyklista maniak (obecnie HD Electra) powiedział: zmień to jak najszybciej, w deszczu nie da sie jechać szybciej niż 50/h :shock: A nie posądzam go o brak doświadczenia i umiejetności. Moje doswiadczenia to potwierdzają. Obecnie mój koleś jeździ na bridgestonach dragstarem - mówi to samo, zmieniłby to dziadostwo ale ma prawie nówki i szkoda mu.

Co do Dunlopa - gdzieś czytałem że są twarde - czyli pewnie śliskie...
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 12:12   

Tomson napisał/a:


Co do Dunlopa - gdzieś czytałem że są twarde - czyli pewnie śliskie...


a pomino to wczoraj napisałeś " ... następnym razem kupię pewnie Dunlopy lub Metzelery - jeśli lepiej trzymają to warto dopłacić" :lol:
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2010-02-17, 12:45   

Napisałem pod wpływem opinii w tej dyskusji :-D Takim zaufaniem darzę kolegów z forum ;-) Ale to zaufanie wysiada kiedy ktoś pisze dobrze o Bridgestone Exedra :-/
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-02-17, 12:57   

miałem exedrę w Intruderze 1400 i w czasie deszczu przy 70-80km/h na najwyższym biegu po otwarciu gazu zrywało przyczepność!!! TRAGEDIA! Dosłownie strach było jeżdzić...
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 13:06   

Po przeczytaniu wszystkich opinii tu i na forum.motocyklistów zdecydowałem się na METZELERY ME 880 i jak ktoś za chwile napisze coś złego o tych oponach, to .... kupię METZELERY :lol:
 
 
senda 


Motocykl: VF 750 C 83 & GL 1500 C 97
Wiek: 53
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 1555
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-17, 13:15   

Tomson napisał/a:
Napisałem pod wpływem opinii w tej dyskusji :-D Takim zaufaniem darzę kolegów z forum ;-) Ale to zaufanie wysiada kiedy ktoś pisze dobrze o Bridgestone Exedra :-/


A to pokazuje jedynie, że każdy ma inne zdanie nt. tej samej gumy - czego się zresztą można spodziewać. :-)

Ja śmigam na Dunlopach i nie narzekam. W poprzednim komplecie tył miałem zjeżdżony do zera i zachowywały się zupełnie nieźle.

Wydaje mi się, że każdy musi znaleźć poprostu gume pod siebie, znaczy według własnych preferencji. :-)
_________________
Nawrót choroby! :)
 
 
 
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2010-02-17, 14:00   

Jestem właśnie przed kupnem kompletu i po opiniach forumowiczów żebym miał głodować będzie metzeler me 880. Po kupnie motoru przejechałem około 500km (listopad temp od kilku do kilkunastu stopni) samo miasto bez trasy więc nie było dużych prędkości. Założone są jeszcze na przód dunlop a tył bridgestone exedra i nie powiem nie było tak źle z przyczepnością pomimo kilku małych uślizgów tylnej opony na małych dziurach.

A no i jeszcze pytanie zagadka: jeżeli z przodu jest rozmiar 90/90 - 19, znaczy muszę kupić dokładnie ten sam rozmiar? Czy mogę kupić 100/90 - 19 i to spasuje ?? . Pisze jeszcze na niej tubeless czyli nowe też muszą być bezdętkowe rozumie z tego.
 
 
Roadrunner 
Łukasz


Motocykl: BMW
Dołączył: 09 Lut 2008
Posty: 1209
Skąd: Legionowo/Ostróda
Wysłany: 2010-02-17, 14:04   

stereo_06 napisał/a:
Jestem właśnie przed kupnem kompletu i po opiniach forumowiczów żebym miał głodować będzie metzeler me 880. Po kupnie motoru przejechałem około 500km (listopad temp od kilku do kilkunastu stopni) samo miasto bez trasy więc nie było dużych prędkości. Założone są jeszcze na przód dunlop a tył bridgestone exedra i nie powiem nie było tak źle z przyczepnością pomimo kilku małych uślizgów tylnej opony na małych dziurach.

A no i jeszcze pytanie zagadka: jeżeli z przodu jest rozmiar 90/90 - 19, znaczy muszę kupić dokładnie ten sam rozmiar? Czy mogę kupić 100/90 - 19 i to spasuje ?? . Pisze jeszcze na niej tubeless czyli nowe też muszą być bezdętkowe rozumie z tego.




W vt600 nominalnie powinno być 100/90/19. Możesz kupić zarówno oponę dętkową jak i bezdętkową (tube type lub tubeless) - zakładasz do niej dętkę i będzie ok.
_________________
Say no to slow.
 
 
Sub
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 17:09   

Carlos napisał/a:
Po przeczytaniu wszystkich opinii tu i na forum.motocyklistów zdecydowałem się na METZELERY ME 880


I tu sie zgadzam w całej rozciągłości twojej wypowiedzi... :mrgreen:

Z tym, że od trzech tygodni "stoje w kolejce", bo nie mają ich w hurtowniach...

Wiosna ich zaskoczyła czy jak...?
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-17, 17:51   

sublime napisał/a:


Z tym, że od trzech tygodni "stoje w kolejce", bo nie mają ich w hurtowniach...

Wiosna ich zaskoczyła czy jak...?


Dziś gadałem z netcarem i nie ma ich na magazynach ani w Polsce ani w RFN i obawiam się, że to się szybko nie zmieni :-/ Daj znać na pw jakbyś coś wiedział ...
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-18, 10:22   

w tiresunlimited i mynetmoto chyba sa, bo mi 2 tyg temu przyslali, gdzie w Polsce nikt nie mial (korzystaja wszyscy z jednego magazynu w RFN).



Zadziwiajace jest wlasnie to, ze prawie wszystkich oponach sa dosc rozbiezne zdania, natomiast o tych metzelerach sa prawie jednoglosne.



I jeszcze zeby doprecezowac to "fatalne" zachowanie opony: to sa MALUTKIE, drobne uslizgi kola, ktore powoduja jedynie drobne zabujanie moto - jednak sa to uslizgniecia w czasie normalnej jazdy po miescie. Przez to, jak jade sobie na mazury posmigac po winklachm, to mam pelne pory, bo nie wiem co opona wymysli :)
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Carlos
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-18, 11:51   

saretar napisał/a:
w tiresunlimited i mynetmoto chyba sa ...


Do 1100 może i są w mynetmoto, do 750 C4 podobnie jak w Polsce brak . A orientujesz się jakie są koszty wysyłki z tiresunlimited ?
 
 
ciachu 


Motocykl: Shadow 90 99, GL 1800 17
Wiek: 51
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 3675
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-02-18, 15:26   

Panowie, jakby ktoś namierzył gdzie można kupić te oponki /Metzeler/ to proszę się pochwalić - też się piszę na zakup :lol:
_________________
UWAGA post zawiera treści potencjalnie obraźliwe

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM