/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Pirelli Route MT 66 a Metzeler ME 880
Autor Wiadomość
Cichy 


Motocykl: Kawasaki gt550
Wiek: 53
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-07, 22:22   Pirelli Route MT 66 a Metzeler ME 880

Jak w temacie. Chodzi o oponę na przód. Tył na 100% będzie metzelere ale nie bardzo widzę go na przodzie. Co sądzicie o pirelce? Ponoć Kicia miał takie zakładać.
 
 
Divastion 
Dawid


Motocykl: GS 11
Wiek: 34
Dołączył: 14 Cze 2008
Posty: 1239
Skąd: Jeżowe
Wysłany: 2009-09-07, 22:27   

Jasne, że Metzeler - wniosek prosty, jak bierzesz na tył Metzelera, to i na przód go weź. Pirelki Route 66 się dziwnie zachowują, guma szybciej twardnieje w porównaniu z Metzelerem.



Route

Marathon
_________________
http://www.youtube.com/watch?v=ziOEOFDQ51o


Come on!
 
 
 
Sub
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-07, 23:24   

Czy przypadkiem Pirelli nie wykupiło Metzelera i teraz to juz jest wszystko w jednej "stajni" produkowane...?
 
 
darekb 
Darekb


Motocykl: była VT 1100C jest Koga E-Inspire
Wiek: 62
Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 306
Skąd: ok Otwocka
Wysłany: 2009-09-08, 03:13   

Mam taka Routke z przodu dobrze się sprawdza zwłaszcza na ciepło -na zimno też nie moge złego powiedzieć, ale podobno Metzeler jest the best



Pozdr Darekb
 
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-09-08, 20:31   

Ja mam Metzhelery 880 Marathon od dwóch sezonów, nachulałem już na nich 20000km i zrobie drugie tyle na pewno. Bardzo trwały bieżnik, dobrze sie prowadzą i zachowują w różnych ( nawet ekstremalnych) warunkach. Naprawdę polecam.
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-09-09, 12:40   

Jezdziłem na tych pirelkach- przyzwoite i w dobrej cenie. Na pewno lepsze od seryjnych brydzstonow...
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2009-09-11, 09:45   

Jeżdżę na tych Pirelkach od 3 lat, około 20.000 km. Tanie i moim zdaniem dobre opony. Wcześniej miałem Bridgestone Exedra - uff...Gość od którego kupiłem sprzęta (motocyklista z wieloletnim stażem) powiedział tak: uważaj na te gumy, najlepiej od razu zmień na inne, na mokrym nie pojedziesz szybciej niż 50/h! To prawda, śmierć w oczach w czasie deszczu, nawet na suchym przy wyprzedzaniu czułem jak mi tył motocykla pływa na białych pasach...Zresztą czytałem wiele opinii potwierdzających te fakty, mój koleś ma Exedry w Dragstarze - te same wrażenia.

Pirelli są zdecydowanie lepsze na mokrym. Nie mam do nich żadnych zastrzeżeń poza, hmm, jednym natury wizualnej: są węższe od Bridgestonów (oczywiście w tym samym rozmiarze ;-) ) i chyba też od Dunlopów. Nie mam żadnych doświadczeń z Metzelerami.
 
 
Cichy 


Motocykl: Kawasaki gt550
Wiek: 53
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 166
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-11, 10:45   

Dzięki za zainteresowanie.

Przód też będzie metzeler. Miał być pirelli ale trzeba było czekać więc wziołem mecka. Myślę, że dobry wybór :mrgreen:
 
 
Tomson 


Motocykl: Shadow 750C2 ACE-był, Road Star 1600
Wiek: 52
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 128
Skąd: Stalowa Wola
Wysłany: 2009-09-11, 11:13   

Sądząc po ogólnej opinii o Metzelerach wybór dobry. Na przyszłość zdecydowanie polecam zakup w niemieckim sklepie www.mynetmoto.com. Tam własnie zakupiłem swoje Pirelki. Za komplet+przesyłkę zapłaciłem tyle ile w kraju musiałbym zapłacic za sam tył np. Dunlopa - po odczekaniu jakichś 4 tygodni...Pirelki przywiózł mi kurier po 2 dniach od złożenia zamowienia !!! Moja mina jak je odbierałem (opad szczeny) musiała go nieźle rozbawić ;-)
 
 
ANGEL 66 
Angel 66


Motocykl: Honda shadow 1100vt 1993
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lis 2008
Posty: 151
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2009-09-11, 15:23   

Super strona i ceny naprawdę rozsądne. Pozdr
_________________
Shadow mój to jest to..Kocham Go...
 
 
tomaszleszno
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-09, 22:11   

Sklep www.mynetmoto.com. faktycznie rewelacja, po 3 dniach od zamówienia oponki Pirelli Route 66 były już w domku. Zobaczymy jak się sprawdzą w praktyce.
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-02-11, 20:09   

ja kupilem pirelli do vt1100 w zeszlym roku - generalnie tragedia. Bardzo ciezko dogrzac opone, aby na niej porzadnie posmigac to musze ja dogrzewac jak na sporcie - wezykujac kilka KM. Przy ruszaniu i tak potrafi sie uslizgiwac, przy hamowaniu lepiej, ale mam tylko tyl, wiec to nie ma znaczenia. Na mokrym srednio, ale nie gorzej niz inne.

Jak jest zimno to juz fatalnie - niedogrzewalna guma.

Ogolnie nie polecam, lepsza przyczepnosc mialem na zjechanym na lyso dunlopie d404.

Tylko Pirelli sa "podobno" bardzo trwale - mniej sie scieraja bo guma twarda jak kamien.



Do drugiego moto wzialem teraz metzka - mam nadzieje bedzie lepiej.

Opona jeszcze nie zalozona, ale juz w domu czuc, ze guma jest bardziej miekka.
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Jedrek.W. 


Motocykl: MAM MOTO !!!
Wiek: 65
Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 565
Skąd: Kutno
Wysłany: 2010-02-11, 22:54   

Witam!

Też jeździłem sezon na Pirelkach...podobne odczucia....na chłodnym asfalcie to tragedia....mały łuk i tył uciekał ( np.na rondzie )....w nastepnym sezonie zmieniłem na Shinko....zacząłem wreszcie jeżdzić ...poczułem, że mam hamulce ( przy mocniejszym hamowaniu poprzednio tył uciekał )....na łukach prawie zszedłem na kolano :-D ...do Polanicy nawet po górkach utrzymałem sie w "grupie pościgowej" :-D

Podsuwowując: Pirelli raczej nigdy nie kupię....z pełną odpowiedzialnościa polecam Shinko.

Aha: na Pirelkach zrobiłem 8,5 tys. na Shinko 10,7 tys. , tak więc był czas na porównania.

Pozdrawiam.
_________________
Nieznana częśc życia jest tą, dla której warto życ.
 
 
 
Troll
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-12, 08:20   

Jedrek.W. napisał/a:
z pełną odpowiedzialnościa polecam Shinko




Aż miło przeczytać taką opinię o Shinko...właśnie zakupiliśmy z Todkiem takież opony do moto...Mam nadzieję , że już po pierwszym śmiganku będe mógł tą opinię potwierdzić...
 
 
stereo_06 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 02 Gru 2009
Posty: 98
Skąd: dolnyśląsk
Wysłany: 2010-02-13, 09:57   

shinko shinko choć na winko.

A teraz na poważnie czy mógłby mi ktoś pomóc z zamówieniem opon z tej niemieckiej strony. Czy była by możliwość zamówienia opon za pobraniem aby ułatwić całą transakcję i płatność?

Wybrałbym opony, Szanowny forumowicz złożyłby zamówienie, przesyłkę odbieram na chacie i płacę.

Sprawdziłem adres w niemczech trochę za daleko żeby smignąć po nie samochodem : (

Jak zamawialiście jakie były koszty dostawy przy zamówieniu kompletu opon?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM