/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
vt700c problem - jakby się dusi - pomocy!
Autor Wiadomość
mikiwerner
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 21:31   vt700c problem - jakby się dusi - pomocy!

Od kilku dni mam problem z moją shadowką, nie wiem co się dzieje, nie znam się zbytnio na silniku itd.. otóż po odpaleniu (odpala bezproblemowo) nie działa ssanie to po pierwsze, muszę trzymać manetkę gazu żeby motor nie zgasł, natomiast przy dodawaniu gazu jest jakby dziura, motor się dusi po czym wchodzi na obroty.. jeśli puszczę manetkę to odrazu gaśnie. Przy jeździe, przyspiesza też jakby z taką dziurą.. jakby łapał powietrze a nie benzyne. Prawdopodobnie to właśnie coś z podawaniem benzyny, powinienem przeczyścić gaźnik czy jak? Moto jest z 85roku, kupiłem w tym sezonie..



Tu jest link do krótkiego filmiku mojej maleńkiej..

http://www.youtube.com/watch?v=RnrG-iP-Nyk

może jak ktoś zobaczy to powie więcej, jakby miało pomóc to mogę nagrać jak chodzi przy obecnym problemie..



pozdrawiam i mam nadzieję, że ktoś mi pomoże... jestem w ogóle spod Aleksandrowa Kujawskiego, może są tu shadowmaniacy z mojej okolicy?
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9503
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-07-29, 21:38   

Pierwsza uwaga to taka, że Twoje moto jest z 1986 roku, a nie z 1985 roku. :lol: Jeżeli nie działa ssanie to coś jest z gaźnikami. A sprawdzałeś, czy nie poszła linka od ssania? :?:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
renegade 
Handlarz gumek :-)


Motocykl: BRAK :-( było VT 700 C 85
Wiek: 45
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 2433
Skąd: Lipsko
Wysłany: 2009-07-29, 21:43   

Z tego co widzę to nie jest 85r tylko min 86. Sprawdź linki ssania. Czyszczenie i regulacja może pomóc ale z tego co wiem to sporo osób ma problem z "turbo dziurą" w tych modelach. :roll:



Todek czy ty zawsze musisz być pierwszy :?: :koso:
_________________
...a ósmego dnia Bóg stworzył Shadowa...
http://www.shadow.org.pl/...p=256254#256254
wydechy własnej konstrukcji
http://g.co/maps/t9uzt
 
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9503
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2009-07-29, 21:54   

renegade26 napisał/a:
Z tego co widzę to nie jest 85r tylko min 86. Sprawdź linki ssania. Czyszczenie i regulacja może pomóc ale z tego co wiem to sporo osób ma problem z "turbo dziurą" w tych modelach. :roll:



Todek czy ty zawsze musisz być pierwszy :?: :koso:




Robię co w mojej mocy. :mrgreen: Co do "dziury", to moja VT700 z 87 roku nie miała nic takiego. :lol: :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
mikiwerner
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 21:59   

linkę od ssania sprawdzę.. ale to chyba i tak małe piwo bo jak moto jest rozgrzane to i tak gaśnie... a co do tej turbo dziury to nie wiem, ale jeszcze kilka dni temu wszystko było w jak nalepszym porządku..
 
 
Kordian
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 22:23   

Witam wszystkich. Też ostatnio moje moto odmówiło posłuszeństwa... Brak mocy i problemy z praca na jednym cylindrze. Dławienie i strzały w wydech przy przyspieszaniu. Skontrolowałem świece, fajki, cewki, rozebrałem gaźniki, i nic. Na koniec wpadłem na genialny pomysł i zajrzałem........do kranika - był total zatkany. Przedmuchałem i jeździ. A tyle sie narobiłem. Proponuję zacząć od kontroli przepływu paliwa...

Pozdrawiam,

Kordian
 
 
mikiwerner
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-29, 22:51   

o właśnie... dzięki, spojrze na pewno, przy przegazówce strzały też się trafiają więc może to jest właśnie to..
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4159
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2009-08-03, 18:43   

sprawdż brachu kranik jw.i filtr paliwa.Jest po prawej stronie poniżej pokrywy filtra powietrza.Wielu motonitów w tych rocznikach shadowki nie zamyka kranika,aby nie bawić się pózniej z tym.Zobacz ułożenie filterka paliwa i przewodów paliwowych koło niego.Mogą być za długie i pozawijane.No i przemyj filtr paliwa.P :!: owodzenia
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
mikiwerner
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-06, 00:10   

Doszedłem do ładu z moto, pomyślałem że warto napisać :) przyjechał taki jeden spec heh i wyczyściliśmy gaźnik.. moto jak się okazuje długo też stało.. ale najlepsze jest to, że ktoś uszczelnił gaźnik na sylikon który po prostu pływał w środku - masakra.. syf był taki że to i tak cud że ta maszyna działała.. teraz jest wyczyszczony i wyregulowany.. śmiga jak trzeba :) za wszystkie rady serdecznie dziękuje :)
 
 
markiz70 


Motocykl: VT750 DCB 2003 Spirit ,WSK M06B3 1972 awo S
Wiek: 54
Dołączył: 02 Maj 2008
Posty: 4159
Skąd: Sztum-Malbork
Wysłany: 2009-08-06, 19:17   

wspaniale-teraz Smigaj i nadrabiaj zaległości :mrgreen: Do zobaczenia na trasie
_________________
motocykle to nie wszystko-liczy się pasja

CrusaderRider
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM