/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Honda SHADOW VT750 - jakie opony zakupić? dylemat problem
Autor Wiadomość
leokadius
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-25, 22:55   Honda SHADOW VT750 - jakie opony zakupić? dylemat problem

Witam

Wiem że temat wielokrotnie poruszany na forum ale skoro ma sie "jakiś" problem to najwiekszą skarbnicą wiedzy sa wszelkie fora, dlatego zwracam się do WAS koledzy motonici doradźcie mi jaki oponki zastosowac bo nastał czas wymiany.

Nadmieniam że dotychczas DUNLAP D404 120/90-17 oraz 170/80-17

Teraz pytanie jakie opnony mozna zastosować?????

1 dalej DUNLOP

2 METZELER

3 MAXXIS

4 Czy może SHINKO

Mam felgi szprychy więc bezdętkowe pewnie już odpadają

PORADZCIE KOLEDZY.

Poydrawiam
 
 
intruz 

Motocykl: Sabre 1100
Wiek: 49
Dołączył: 20 Sty 2007
Posty: 204
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-25, 23:18   

na szprychowane kola mozna zakladac bezdetkowe opony! Trzeba tylko pamietac o wlozeniu detki ;-) ja zawsze bede polecal opony Avon- moim zdaniem najlepsze gumy do chopperow/cruiserow...
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 35
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2009-05-26, 00:12   

Moim zdaniem ile osób tyle zdań, ile motocykli i rozmiarów to jeszcze więcej opinii. Ja bym nie ryzykował z tanimi oponami, w końcu to one odpowiadają za twoją przyczepność, bezpieczeństwo i życie.

Przede wszystkim zwróć uwagę na rok wyprodukowania opony i mieszankę z której jest zrobiona. Dunlop, Metzeler, Bridgestone, Maxis itp to znane i cenione marki, osobiście o Shinko nie słyszałem i bym nie ryzykował. Polecam Metzelera. Spotkałem wiele bardzo pozytywnych opinii na jego temat i sam teraz takowego założyłem.
 
 
leokadius
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-26, 00:34   

Ale czy na szprychy mozna zalozyc opony bezdetkowe
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2009-05-26, 06:10   

Skipolo - jak na razie na forum 100% dobrych opinii o shinko - sam jeżdżę na nich i jestem zachwycony.

Leokadius - ile jeszcze razy trzeba Ci odpowiedzieć na to samo pytanie ?
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
leokadius
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-26, 10:44   

..jedna opinia troche mało..stąd moje ponowne pytanie..
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-05-26, 17:29   

potfur napisał/a:
Skipolo - jak na razie na forum 100% dobrych opinii o shinko - sam jeżdżę na nich i jestem zachwycony.

Leokadius - ile jeszcze razy trzeba Ci odpowiedzieć na to samo pytanie ?




Potfur - a śmigałeś ostro po mokrej nawierzchni na tych Shinko? Jeśłi nie to wstrzymaj sie z opiniami.



Ja dojeżdzam drugi komplet D404 - wiecej tego nie kupię. Na dzień dzisiejszy mam opony z porzebiegiem ok 18.000 km założone w styczniu 2008 nówki z 38 tyg 2007.

W tym roku na mokrym jeżdzą beznadziejnie!!!! przy mocnym odkręcaniu na wirażach nawet na 3 biegu mam lekki uślizg, a startująć spod świateł zawsze mam uślizg.

Inną sprawą jest to że polskie asfalty są gładkie i śliskie w samym swoim założeniu. Nawierzchnia wykonana w technologi luźnego żwiru przyklejonego gorącym asfaltem (taka nawierzchnia jest zawszem mocno chropowata) pozwoli na dobrą przyczepność nawet na mokro.

Na suchym i ciepłym asfalcie Dunlopy trzymają się całkim przyzwoicie.



Za jakiś miesiąc przesiądę się na omplet Pirelli MT66. Pojeździmy - zobaczymy.



Metzeler - słyszałem opinie że to najlepsze kapcie, ale sam nie wiem - nie jeżdziłem, i na razie nie zamierzam ich kupować (choć cenowo nie są złe - ale od Pirelli ok 30% drożej - tak mniej więcej na poziome D404)
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
yanucha 


Motocykl: VF 750 C 97
Wiek: 59
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2780
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-05-26, 17:49   

Lbzdz napisał/a:
...

Metzeler - słyszałem opinie że to najlepsze kapcie, ale sam nie wiem - nie jeżdziłem, i na razie nie zamierzam ich kupować (choć cenowo nie są złe - ale od Pirelli ok 30% drożej - tak mniej więcej na poziome D404)
Zależy w jakim rozmiarze kupujesz opony. Ja na przykład kupuję oponę 120/80-17 i Metzeler jest tańszy o prawie 200 zł od Dunlop.
_________________
Gdyby dureń zrozumiał, że jest durniem, automatycznie przestałby być durniem. Z tego wniosek, że durnie rekrutują się jedynie spośród ludzi pewnych, że nie są durniami.
 
 
skipolo 


Motocykl: GL 1500 CF '00, VFR800X '12
Wiek: 35
Dołączył: 20 Mar 2009
Posty: 774
Skąd: Gdzieś w świecie :)
Wysłany: 2009-05-26, 18:11   

Potfur, nie twierdzę że Shinko to złe opony, nie słyszałem, nie jeździłem, nie wypowiadam się.

Czytając porównania różnych opon, nawet samochodowych zazwyczaj wychodziło, że wiodący producenci mają dużą przewagę nad mniej znanymi producentami. Być może z Shinko tak nie jest, po prostu nie znam producenta.

Ja na przód jestem niestety zmuszony do Dunlopa D404(tylko oni produkują WW), D404 są produkowane z twardszej mieszanki(rynek USA) dlatego w naszych realiach nie sprawdzają się najlepiej.

Na tył mam Metzelera i jak najbardziej polecam.
Ostatnio zmieniony przez skipolo 2009-05-26, 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
potfur 
miś przekliniak


Motocykl: VT 1100 C 86, TDM 850 3VD '91
Dołączył: 20 Maj 2008
Posty: 2333
Skąd: Siemianowice Śląskie
Wysłany: 2009-05-26, 20:56   

Lbzdz napisał/a:


Potfur - a śmigałeś ostro po mokrej nawierzchni na tych Shinko? Jeśłi nie to wstrzymaj sie z opiniami.



Jeździłem w ostrym deszczu, i owszem. Czy ostro ? Przy Tobie, mój drogi, wlokłem się jak przedszkolak na plastikowym trójkołowcu ;-)

Przy ruszaniu spod świateł nie było problemów, podobnie podczas dwóch, czy trzech awaryjnych hamowań.

Nikogo na siłę nie przekonuję, mówię, co myślę o tych oponach.
_________________
Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-05-26, 21:17   

No stary... mam nadzieję że masz rację i Shinko są rewelacyjne. Sam szukam opon i nad shinko się zastanawiałem, ale na przód nie mają mojego rozmiaru. Jęderk W. też je sobie chwali.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
Lbzdz 
zasadniczo - Kicia


Motocykl: CB600F4 Hornet
Wiek: 44
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 813
Skąd: Bukowiec (Łódź)
Wysłany: 2009-05-26, 21:23   

skipolo napisał/a:
Potfur, nie twierdzę że Shinko to złe opony, nie słyszałem, nie jeździłem, nie wypowiadam się.

Czytając porównania różnych opon, nawet samochodowych zazwyczaj wychodziło, że wiodący producenci mają dużą przewagę nad mniej znanymi producentami. Być może z Shinko tak nie jest, po prostu nie znam producenta.

Ja na przód jestem niestety zmuszony do Dunlopa D404(tylko oni produkują WW), D404 są produkowane z twardszej mieszanki(rynek USA) dlatego w naszych realiach nie sprawdzają się najlepiej.

Na tył mam Metzelera i jak najbardziej polecam.




Co do WW i twardości mieszanki - masz rację - wygląda na to, że alternatywy dla ciebie akurat nie ma.

Ale wypowiadamy się aby wspomóc kolegę w wyborze - moja opinia: o dunlopach jednak trzeba chyba zapomnieć (mnie się nie sprawdziły). W najbliższym czasie będę testował Pirelli ale konkretna wypowiedź na ich temat za jakiś rok.
_________________
Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
 
 
 
Jerzy 
Jerzy


Motocykl: Honda VT 750 C5
Wiek: 59
Dołączył: 22 Lip 2008
Posty: 87
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-06-07, 23:05   

Kupiłem metzelera maraton na przód i po przejechaniu kilku kilometrów jest znaczna zmiana na lepsze.
 
 
niou_ns
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-30, 23:41   

Odświeżę temacik - zakupiłem w zeszłym sezonie (gdzieś w połowie sezonu) moją VT750 C2 '99 z oryginalnym zestawem Dunlop D404, przebieg ok. 25 tyś. - gumy wyraźnie nadawały się do wymiany. Pojeździłem na początku tego sezonu na nich może ok. 2 tyś. km (nie wymieniłem od razu, jestem studentem, także nie stać mnie na szybkie i większe inwestycje). Przerzuciłem się na Bridgestony Exedra - powiem tak - zupełnie co innego, zupełnie. Pomijam fakt, że gumy które ściągałem pod sam koniec były fatalne, w szczególności tył, ale chodzi o samą konstrukcję opony - może mi się wydawać, ale Bridgestony chyba są lepiej przystosowane do naszych dróg, także z czystym sumieniem polecam!
 
 
marcin k 
KARDAN SHADOG

Motocykl: VTX1300R
Wiek: 49
Dołączył: 17 Lip 2009
Posty: 480
Skąd: Rokietnica k. P-nia
Wysłany: 2009-09-02, 08:55   

ja śmigam na heidenau. nie narzekam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM