Honda Shadow VT 750 opony dętkowe czy bezdętkowe????
Odpowiedz do tematu

leokadius
[Usunięty]
: Honda Shadow VT 750 opony dętkowe czy bezdętkowe????
Mam pytanie jak w temacie - czy jak w tej chwili mam oryginalne opony dętkowe TT to czy mogę założyć opony bezdętkowe>>>???

Bo mam mały problem czy istnieje taka mozliwość.

Pozdrawiam.

:
Zdania są podzielone. Argumenty przeciw:

- wnętrze niedostosowane do dętki, mogące powodować przetarcia

- inna "stopka" opony



Argument za:

- wulkanizator popatrzył na mnie jak na idiotę, kiedy wyrażałem swoje wątpliwości, po czym założył mi bezdętkowe z dętką w środku. Jeżdżę ;-)



Wyczytałem, że ważne jest, żeby wywalić z wnętrza opony wszystie naklejki, być może zmatowić nadruki papierem ściernym, ale to wydaje mi się przegięciem.

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
Pytanie najważniejsze - Masz koła szprychowe czy odlewy?



Na szprychach nigdy bez dętki nie pojedziesz - to chyba oczywiste że nie da się uszczelnić tylu dziur w obręczy.

Jeśli masz felgi lane - to raczej z założenia na opony bezdętkowe.



Bezdętkowe opony mają te zalety że w przypadku przebicia powietrze uchodzi z nich powoli - w dętce prawie natychmiast (naście- kilkadzisiąt sekund)

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
:
Lbzdz napisał/a:
Pytanie najważniejsze - Masz koła szprychowe czy odlewy?



Na szprychach nigdy bez dętki nie pojedziesz - to chyba oczywiste że nie da się uszczelnić tylu dziur w obręczy.

Jeśli masz felgi lane - to raczej z założenia na opony bezdętkowe.



Bezdętkowe opony mają te zalety że w przypadku przebicia powietrze uchodzi z nich powoli - w dętce prawie natychmiast (naście- kilkadzisiąt sekund)




Wszystko się zgadza - jednakowoż mój przykład pokazuje, że do TL też się da dętkę założyć i na razie jeździ :)

Post zawiera lokowanie produktu oraz śladowe ilości orzechów.
:
Zgadza się

Dętkę można założyć i do TT i do TL - na szprychach bez dętki się nie pojedzie.



No chyba że ma się taką konstrukcję felgi jak w BMW GS - tam szprychy są mocowane do obręczy po zewnętrznej stronie felgi, już poza stopką opony. Dzięki temu niby szprychy ale już bez dętki.

Live FREE or DIE !!!



www.horseteam.info
:
Widziałem też sprzęty w których w feldze są szpryhy łapane z łebki na specjalnej obręczy a nyple w piaście. tam też nie potrzeba dętki.





Już wiem gdzie widziałem :idea: . W Virówce :evil:

:
No i w Jarkowym BMW :-)



Ojciec - to brzmi dumnie!!!
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group