/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Filtr oleju Champion a MIW
Autor Wiadomość
kuboszek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-13, 08:39   Filtr oleju Champion a MIW

Witam wszystkich!



Mam do Was pytanie odnośnie filtra oleju. Postanowiłem wymienić olej w swojej Shadowce i zamówiłem filtr oleju, firmy MiW(Meiwa), przez internet (ze sklepu "Klasa"). Stary filtr mam firmy Champion (model F302). Wszystko by było spoko, gdyby nie fakt, że ten nowy filtr jest trochę...mniejszy :shock: . Wydaje mi się, że gwinty mają takie same, ale ogólnie wielkościowo jest on mniejszy.

Zastanawiam się teraz, czy bez problemu mogę go zamontować? :roll: Jak przymierzałem, ten nowy filtr nie przykryje tego kółka, co jest za gwintem (mam nadzieje, że rozumiecie :-)8 ) i nie wiem, czy tak może być.



Z góry dzięki za pomoc!
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9496
Skąd: Kostry/Parczew/LPA

Wysłany: 2009-05-13, 08:43   

Kuba, poszukaj na Forum, ktoś już pisał, że nowy filtr jest mniejszy i nie przykrywa tego kółka. Do mojego Spirita idzie filtr HIFLOFILTRO HF303 i jest OK. Zmierz jaką średnice ma stary filtr, to sprawdzę czy HF303 ma taka samą :lol:
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
kuboszek
[Usunięty]

Wysłany: 2009-05-13, 08:57   

Todek napisał/a:
Kuba, poszukaj na Forum, ktoś już pisał, że nowy filtr jest mniejszy i nie przykrywa tego kółka. Do mojego Spirita idzie filtr HIFLOFILTRO HF303 i jest OK. Zmierz jaką średnice ma stary filtr, to sprawdzę czy HF303 ma taka samą :lol:




Stary filtr ma średnicę 19mm, a wątku o którym piszesz niestety nie mogę znaleźć :-| Wydaje mi się, że już wszystkie tematy przeszukałem :-D
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2009-05-13, 11:16   

Tak jak Todek mówi, był ten temat poruszony, ale nie pamiętam gdzie...

Moim zdaniem filtr jeśli nakręci się na gwint to nie musi przecież przykryć całego "podebrania" pod filtr... Ważne, żeby gwint pasował, przecież tam jest i tak oring. Ważne, żeby on trzymał i tyle.

PS: HF303 też jest małej średnicy, we wcześniejszych modelach były większe filtry HF202.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
Dziubek 


Motocykl: VT 1100 C 86 AVO Sport `57 Pannonia TLF'61
Wiek: 48
Dołączył: 08 Paź 2007
Posty: 613
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2009-05-13, 16:21   

W mojej powinien byc 202 ale pasuje 303 zakładam jaki akurat kupie
 
 
 
saretar 
known as: mikmac


Motocykl: Suzuki V-STROM DL650A '11
Wiek: 44
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 781
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-05-14, 20:09   

w roznych miejscach widzialem do swojej hanii jako pasujace i hf202 i hf303 - czyli maja takie same gwinty, a roznia sie chyba tylko glebokoscia, co ma raczej znikome znaczenie przy wymianie co 6K km.
_________________
"trzeba się tylko dobrze napędzić..." @by Radosław
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM