Sprężyny tylnego zawieszenia
Odpowiedz do tematu

: Sprężyny tylnego zawieszenia
Właśnie się dowiadywałem, ile orientacyjnie może kosztować dorobienie twardszych sprężyn do amorków tylnych do VT 1100 C z 86 roku. Jakby ktoś nie wiedział, sprężynę można zdjąć bez kłopotu. Pytałem o cenę TUTAJ .

Sprężyna długości 227,4 mm z drutu 8 mm o średnicy zewnętrznej 60 mm to koszt około 150 zł. Firma jest w stanie dorobić sprężynę dowolnie twardszą, progresywną, ze stali węglowej lub z nierdzewnej. Wystarczy przyjechać do nich ze sprężyną a oni pomogą w doborze. Ja pewnie będę to niedługo robił, więc podzielę się informacjami już po wykonaniu sprężyn :-)

:
No to czekam Mati z utęsknieniem na info z Twej strony...

Jak będzie cacy to może sam się zainteresuję tematem :chytrusek:

:
Miki01 napisał/a:
No to czekam Mati z utęsknieniem na info z Twej strony...

Jak będzie cacy to może sam się zainteresuję tematem :chytrusek:


To może potrwać, bo na razie mam maszynę w śrubkach ... ale być może sprężyny będę robił zanim ją złożę :-) W końcu coś trzeba robić, żeby nie zgłupieć :-)

:
To może by tak założyć klub "proszkowozów" :mrgreen: ,bo mój mimo usilnych prac też jeszcze w polu :-/

Trza się Kolego chyba wziąść do kupy bo nam sezon przeleci :-( Zdobyłeś te części do skrzyni?

:
No i jeszcze ja Panowie, ze swoją 3-cią w tym gronie 1100, która już stoi od ponad miesiąca. Akurat ja mam prawie ten sam problem co Mati, tylko u mnie jeszcze w miarę łagodny... bo u mnie 3-kę wybija gdy dodam trochę bardziej gazu i wbija 2-kę. Ale na pewno będzie to to samo, co u Matiego. Właśnie dlatego, bacznie śledzę postępy w tym temacie... :lol:

:
Miki01 napisał/a:
To może by tak założyć klub "proszkowozów" :mrgreen: ,bo mój mimo usilnych prac też jeszcze w polu :-/

Trza się Kolego chyba wziąść do kupy bo nam sezon przeleci :-( Zdobyłeś te części do skrzyni?


Jadę w sobotę do Łodzi na bajzel. Jak nie to będę próbował napawać - Kaczan mi dał namiary - powiedzieli, żeby przyjechać i się okaże. Jak nie - zamawiam w stanach.

:
Divastion napisał/a:
No i jeszcze ja Panowie, ze swoją 3-cią w tym gronie 1100, która już stoi od ponad miesiąca. Akurat ja mam prawie ten sam problem co Mati, tylko u mnie jeszcze w miarę łagodny... bo u mnie 3-kę wybija gdy dodam trochę bardziej gazu i wbija 2-kę. Ale na pewno będzie to to samo, co u Matiego. Właśnie dlatego, bacznie śledzę postępy w tym temacie... :lol:


No to już Ci mogę powiedzieć, że jak najbardziej. U mnie nie wbija dwójki, bo wybierak już wytarty i przypalony. U Ciebie jest szansa, że się skończy na tych dwóch zębatkach.

:
Mati , a jaki masz przebieg? Bo dziwią mnie te problemy ze skrzynią, tym bardziej, że znałem taką VT jak nasze, była niemożebnie katowana i skrzynia wytrzymała, tylko silnik nie bardzo :-(

:
Miki01 napisał/a:
Mati , a jaki masz przebieg? Bo dziwią mnie te problemy ze skrzynią, tym bardziej, że znałem taką VT jak nasze, była niemożebnie katowana i skrzynia wytrzymała, tylko silnik nie bardzo :-(


Przebieg ma tu niewiele do gadania, zresztą przebieg mogę Ci zrobić wiertarka jaki chcesz :-) Kwestia prawidłowej zmiany biegów - skrzynie nie są zsynchronizowane i redukcja bez przegazówki powoduje wybicie i wrobienie kłów sprzęgłowych.

:
No to witajcie ! Mój silnik od wczoraj stoi na stole z powodu braku 3 biegu.

Zaraz idę go rozkręcać.

:
Widzę epidemia jak w tamtym roku alternatory :shock:

:
renegade26 napisał/a:
Widzę epidemia jak w tamtym roku alternatory :shock:




Renek - oni z 3 skrzyń choć jedną by mogli złożyć i wylosować szczęśliwca a nie wspólnie biadolić ;-) :mrgreen:

nie kasa , nie maszyna , ale ludzie wokół ciebie są twoją miarą

ważne by człowiek był człowiekiem a nie dupą z uszami
:
Ta tylko w każdej to samo

:
jarek73 napisał/a:
renegade26 napisał/a:
Widzę epidemia jak w tamtym roku alternatory :shock:




Renek - oni z 3 skrzyń choć jedną by mogli złożyć i wylosować szczęśliwca a nie wspólnie biadolić ;-) :mrgreen:




Ja nie pisałem żeby biadolić, tylko dla informacji dla zainteresowanych. Właśnie skończyłem prucie silnika. Mam do wymiany wodzik i dwa koła zębate, jutro jadę do serwisu zamówić. Fotka: http://www.fotosik.pl/pok...59df75b922.html

Biadolić niema nad czym , jazda na cieniu nie jest obowiązkowa.

Pozdrawiam!

:
Zbyszku, jak już zamówisz, to daj znać, ile Cię to wyniosło, okej? :thx:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group