Pytanie odnośnie możliwości regulacji podnóżków
Odpowiedz do tematu

: Pytanie odnośnie możliwości regulacji podnóżków
Witam serdecznie Załogę!

Mam pytanie odnośnie możliwości regulacji podnóżków/dźwigni zmiany biegów?. Mój problem polega na tym, że w momencie kiedy założę wyższe buty typowo motocyklowe bądź glany (z wyższym noskiem) to podczas zmiany biegów noga potrafi się zaklinować. Czy jest jakiś sposób (regulacja) aby trochę zwiększyć ilość miejsca pomiędzy podnóżkiem a dźwignią zmiany biegów? Czy podesty bądź podnóżki innego typu rozwiązałyby sprawę? W butach o niższym nosku (np. pospolite trampki) nie mam tego problemu

Będę wdzięczny za podpowiedzi

Pozdrawiam

:
Ja w swojej zaraz po zakupie pierwsze co zrobiłem to przerobiłem te podnóżki.Wystarczy kumaty majster-majsterkowicz i po problemie.Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda to zapraszam w okolice Jarosławia oczywiście Podkarpacie. :-)

:
Samą dźwignię zmiany biegów można regulować. Zaraz przy wieloklinie, który wchodzi do silnika jest taka śrubka trzeba ją poluzować, podnieść dźwignię do góry (jak dobrze spasowana to niestety trzeba zdjąć dźwignię z wieloklina i założyć z powrotem pod innym kontem) dokręcić śrubę i cieszyć się jazdą.

:
U mnie problem pojawił się gdy zamontowałem gmola . Przy dużych i szerokich butach był problem ze zmianą biegów. Da się to zrobić pod siebie - potrzebny jest tokarz i spawacz tig. Sama regulacja dźwigni na wieloklinie nie pomoże.

:
Warto też rozważyć przeróbkę na kołyskę palce-pięta. Bardzo wygodne rozwiązanie.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
pavlak556 napisał/a:
U mnie problem pojawił się gdy zamontowałem gmola . Przy dużych i szerokich butach był problem ze zmianą biegów. Da się to zrobić pod siebie - potrzebny jest tokarz i spawacz tig. Sama regulacja dźwigni na wieloklinie nie pomoże.

U mnie problemu nie było, gmol był na tyle odsunięty że spokojnie zmieniałem biegi a też mam wielką stopę. Ja bym się zastanowił czy to nie wina gmola. A spawaczy i tokarzy zostaw se na potem. :toast:
P.S. Pod spodem jest link ze zdjęciami moich kuni tam możesz podejrzeć jak to wygląda w małym cieniu.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group