/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Opiłki w skrzyni biegów
Autor Wiadomość
MatiQ123455 

Motocykl: Honda VT 750C Aero
Wiek: 29
Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 4
Skąd: Lubliniec
  Wysłany: 2022-05-04, 17:04   Opiłki w skrzyni biegów

Witam serdecznie forumowiczów. Mam nieco inny problem niż kolega @MirosławRacz w wątku z dziwnym elementem przy korku oleju, dlatego postanowiłem założyć temat. Róznica jest taka, żedobrze wiem od razu co i kiedy wpadło do oleju.

Z początkiem sezonu zabrałem się za wymianę oleju. Rodzina obok grilluje itp. a ja sobie dłubię przy Hani. Naszykowałem sobie wszystko co potrzebne do operacji i chciałem grzać silnik przed spustem. Nie zauważyłem kiedy dziecko "pomagające" mi przy wymianie włożyło luzem bagnet do otworu, bez zakręcenie. Zakręciłem solnik, zgrzyt.. bagnet wyeciał 2m od moto. Wygięty z brakującym 0.5 cm elementem na końcu :shock:

Kiedy już zawał mi minął, uznałem (może błędnie) że odpalę moto i sprawdzę jak to wygląda.Dodam, z po ugryzieniu motocykl nie zgasł, sam go odruchowo wyłączyłem. Hania odpaliła normalnie, żadnego mocno podejrzanego dźwięku nie było. Sprawdziłem biegi, szybka runda po mieście. Jest ok. Postanowiłem zastosować płukankę silnika. Żeby wyłapać opiłki przyłożyłem drobny magnes neodymowy przy starym korku (teraz zastosowałem magnetyczny). Wyłowiłem te opiłki w misce ze spuszczonym olejem. Przemielone, rozdrobnione ok. 1mm. Sam olej był bez brokatu.

Moje pytanie: Czy mam już po sezonie i powinienem oddać moto do mechanika na przegląd serca ?

Wiem, że wypadało by to zrobić, już nawet nie chodzi o brak motocykla, raczej o fundusze. Więc mam wybór jeździć teraz i obserwować, albo uziemić Hanie na co najmniej rok :cry:

Z góry dziękuję za opinie, sugestie. Mateusz



 
 
adam3911 


Motocykl: xl 1000 03
Dołączył: 24 Sie 2007
Posty: 2108
Skąd: warszawa
Wysłany: 2022-05-04, 17:26   

Pytanie ciut od czapy....
Bo jeśli coś miało się stać to właśnie to zrobiłeś.
Najlepiej było od razu zdjąć dekiel silnika i łowić magnesem, teraz to juz po ptokach.
Ale i tak naprawdę podobnie lezy to sobie na dnie i leżeć będzie do śmierci...
 
 
MatiQ123455 

Motocykl: Honda VT 750C Aero
Wiek: 29
Dołączył: 10 Lip 2019
Posty: 4
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2022-05-04, 17:32   

adam3911 napisał/a:
Pytanie ciut od czapy....
Bo jeśli coś miało się stać to właśnie to zrobiłeś.
Najlepiej było od razu zdjąć dekiel silnika i łowić magnesem, teraz to juz po ptokach.
Ale i tak naprawdę podobnie lezy to sobie na dnie i leżeć będzie do śmierci...


No właśnie magnes neodymowy wpadł mi do głowy nieco później.. też tak myślę, że to co miało się złego stać to się stało. W miarę większość wyłowiłem (opiłki objętościowo na oko w porównaniu do nadgryzionego bagnetu). Planuję pojeździć jakiś czas i w połowie sezonu znowu zmienić olej. Jak będzie brokat to znaczy, że zacieram silnik.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM