Prędkościomierz - kilometrówka
Odpowiedz do tematu

: Prędkościomierz - kilometrówka
Witam użytkowników,

Brak reakcji na zmianę wskazań licznika kilometrów.
Licznik pozostaje w stanie wyświetlania przebiegu całościowego nie idzie zmienić na przebieg dzienny. Klikając przycisk słychać że "tryka" jakieś rady ?

Lemmy lives in my heart !
:
Klikanie nie zawsze jest równoznaczne z tym, ze styki w nim działają poprawnie.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Ok, postaram się znaleźć taki przełącznik choć wydaje mi się że raczej sprzedają w całości razem z prędkościomierzem.

Lemmy lives in my heart !
:
Spróbuj sam przełącznik potraktować jakims preparatem do czyszczenia styków

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Potwierdzam, po pierwsze przeczyścić i wtedy sprawdzić multimetrem czy jest styk. W razie braku do wymiany przycisk, ostatnio zmieniałem co prawda w innym urządzeniu coś takiego ale w sklepie z częściami elektronicznymi mieli duży wybór przełączników w cenie około 1zł, wiec na pewno można coś dopasować. Jak masz opory do lutownicy to jakiś serwis rtv-agd też nie powinien skasować dużo za wlutowanie nowego przełącznika-przycisku.

:
Zaglądając pod osłonę gdzie znajduje się owy przełącznik, od spodu jest on w gumowej otulinie z której wychodzą dwa przewody i nie ma bezpośredniego dostępu do widocznych styków. Zastanawiam się czy jest prosty sposób wydostania tego stycznika z tej otuliny. Zabiorę się za to jak się nieco ociepli bo teraz trochę zimno w garażu.
Chętnie wysłucham jeszcze różnych propozycji być może ktoś posiada jakieś foto jak wygląda rozebrany przełącznik.

Lemmy lives in my heart !
:
No i wszystko działa poprawnie, wlutowałem nowy stycznik pochodzący z płytki od TV 😁 troszkę go zmodyfikowałem doklejając przedłużenie jest super.

Lemmy lives in my heart !
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group