/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Silnik po szkiełkowaniu w całości co dalej czy rozbierać?
Autor Wiadomość
chiczinlot 

Motocykl: shadow 600
Wiek: 25
Dołączył: 29 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2022-01-29, 14:37   Silnik po szkiełkowaniu w całości co dalej czy rozbierać?

Hej,
Na jesień po rozbiórce motocykla i przygotowywaniu go pod przeróbkę szkiełkowałem silnik.
Niestety w całości, zbyt słabe doinformowanie i "fachowcy", którzy powiedzieli że może być zabezpieczony tak jak był. ( świece były zakręcone i do dolotów wszystkich niby dałem trochę szmatek a do dopływu paliwa dodatkowo dałem ściągniętą dętkę rowerową na opasce) aczkolwiek wydaje mi się że ten zabieg nie zabezpieczył go dokładnie bo w momencie kiedy rozkręcałem opaski troszkę piasku było na szmatkach. Polecono mi wziąć sprężarkę i wydmuchać przy okazji sprawdzając czy powietrze wchodzi gdzieś czy ucieka w miejscu gdzie przykładałem pistole, na moje szczęście strumień powietrza się odbijał i rzeczywiście trochę szkiełka wypadło.

Wnioskując po tym, że jest taka możliwość ze szkiełko się mogło dostać co powinienem zrobić? Rozbierać cały silnik na części i dokładnie czyścić czy zostawić tak jak jest? Ew. ogarnąć mocniejszy strumień powietrza?
 
 
Matrix 


Motocykl: HONDA SHADOW VT 700 TWIN 1986
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-01-29, 17:29   

Jeżeli wpadła Ci, chociaż odrobina szkła do środka to zniszczy silnik.
Ja bym rozebrał na wszelki wypadek. Ewentualne naprawy będą z pewnością droższe.
_________________
Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
 
 
KateTheTigress 


Motocykl: VT 750C
Dołączyła: 08 Paź 2021
Posty: 46
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-01-29, 22:59   

chiczinlot, przy szkiełkowaniu każdy otwór powinien być maksymalnie zabezpieczony. Co z wydechem?
Dobrze zrozumiałam, że najpierw napchałeś szmatek (mam nadzieję, że ciasno) do dolotów a później na to dałeś szmatkę z opaską zaciskową? Jeśli tak, to normalne, że szkiełko przedostało się przez pierwszą warstwę ale powinno się zatrzymać na tych napchanych szmatkach.
Niedobrze jest dmuchać sprężonym powietrzem w środek bo mogłeś wepchnąć głębiej niechciane drobiny. Zdecydowanie lepiej użyć dobrego odkurzacza.
Czy całkiem wyjąłeś już te szmatki ze środka? Jeżeli głęboko na nich zaobserwowałeś jakiekolwiek szkiełko to istnieje ryzyko, że coś wpadło do środka i wtedy, tak jak Matrix pisał, lepiej jest rozebrać i wyczyścić.
Chociaż z drugiej strony ciekawa jestem jak sobie silnik poradzi ze zmieleniem szkiełka (nie jest takie twarde) :mrgreen: 8-)
Jeśli jeszcze tych szmatek nie wyjąłeś, to spróbuj to zrobić powoli jednocześnie używając odkurzacza do usuwania ewentualnych drobin szkła.
To, czy coś wpadło do środka musisz już sam ocenić :-)
_________________
Mój bejbiczek:
https://www.instagram.com/kate_the_tigress/
 
 
chiczinlot 

Motocykl: shadow 600
Wiek: 25
Dołączył: 29 Sty 2022
Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2022-01-29, 23:12   

Wydech był także ściągnięty. Wszystkie otwory były pozatykane, dałem po dwie szmatki warstwowo i na to dałem przeciętą dętkę rowerową zaciśniętą opaską. I po ściągnięciu dętki zauważyłem na 1 warstwie trochę pyłu ze szkiełka, delikatnie to przedmuchałem pod małym ciśnieniem i wyciągałem warstwami aż do zera i dopiero wtedy mocno jeszcze przedmuchałem :-/ :-/

Właśnie trudno mi jest powiedzieć. Na pewno będę boki i pokrywy ściągał do malowania proszkowego. Co prawda sprawdzałem dokładnie, ale też znalazłem informację że to cholerstwo jest takie że wejdzie tam gdzie się tego nie spodziewamy.

Chyba po prostu pozostaje mi rozebranie tego dziadostwa i tyle. Może też nie będzie to najgorszy pomysł biorąc pod uwagę, że buduję moto od zera, a też poprzedni właściciel podobno nic przy nim nie robił, a tak będę miał pogląd na sytuację.
 
 
KateTheTigress 


Motocykl: VT 750C
Dołączyła: 08 Paź 2021
Posty: 46
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2022-01-30, 09:40   

chiczinlot napisał/a:
Wydech był także ściągnięty. Wszystkie otwory były pozatykane

Spoko, chodziło mi właśnie o otwór wydechowy ale jak zatkałeś to ok

chiczinlot napisał/a:
wtedy mocno jeszcze przedmuchałem :-/ :-/

no ten zabieg mógł narobić Ci bałaganu :-|
Ale jak wcześniej wszystko było przedmuchane (łącznie z całym silnikiem z wierzchu) a szmatki w środku bez szkiełka, to nie wydaje się jakby coś miało wpaść do środka ;-)
Też nie ma co panikować za bardzo 8-)

chiczinlot napisał/a:
Chyba po prostu pozostaje mi rozebranie tego dziadostwa i tyle. Może też nie będzie to najgorszy pomysł biorąc pod uwagę, że buduję moto od zera

To akurat jest fajna opcja pomijając kwestię czyszczenia. Jak i tak coś tam ściągasz to zdjęcie głowicy to chwila moment :mrgreen:
Powodzenia i pochwal się jak Ci to wszystko wyszło :-)
_________________
Mój bejbiczek:
https://www.instagram.com/kate_the_tigress/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM