VTX1300 rozrusznik wymontowanie
Odpowiedz do tematu

: VTX1300 rozrusznik wymontowanie
Witam kolegów, prawdopodobnie będziemy wyjmować do sprawdzenia rozrusznik - pierwszy raz w tym typie (kolega ma małego VTXa). Na pierwszy rzut oka sporo klamotów trzeba odkręcać - może ktoś to przetrenował i podpowie co i jak - będę wdzięczny. On jest niby na wierzchu, ale z przodu chłodnica, z boku pompa tylnego hebla, w dół nie da rady.
Na razie mam nadzieję że najprościej będzie wykręcić sam wentylator i wtedy jest szansa wyjąć rozrusznik bez zrzucania innych klamotów - ale pewności nie mam.
Z góry dzięki za wskazówki, za parę dni się bierzemy szkoda robić na oślep.

Najdroższa jest pierwsza butelka
:
Nie wiem o którym VTX -się piszesz ,ja mam 1300 i najlepiej to zdjąć całą chłodnicę z wentylatorem. Trochę roboty jest ,trzeba zdjąć zbiornik paliwa aby dostać się do węży z chłodnicy. W moim motku poszedł oring uszczelniający ,co spowodowało dostanie się oleju z silnika do rozrusznika i zwarcie na szczotkach .Objaw był taki że motocykl nieraz zapalił a nieraz nie bo rozrusznik nie kręcił za każdym razem .Jak postał chwilę na kosie (przechylony na lewo) to olej ściekał i rozrusznik kręcił ale ciężko aż przygasały kontrolki. Wymiana oringa pomogła i wszystko gra. Powodzenia :-)

:
Objawy podobne, właśnie miałem nadzieję nie ruszać węży, ale chyba trza będzie tak jak robiłeś. Zrobię próbę że zdjęciem samego wentylatora, wtedy może będzie dojście do śrób rozrusznika i trochę miejsca żeby to wyciągnąć. Jak wyjdzie to napiszę - zawsze to bedzie patent zeby roboty oszczędzić. A jak nie da rady to trudno. Dzięki za odzew, niech moc będzie z nami.

Najdroższa jest pierwsza butelka
:
Manewr okazał się niepotrzebny - inna przyczyna była. Tak prozaiczna że wstyd pisać ...

Najdroższa jest pierwsza butelka
:
A więc było tak: słabo kręcił bo aku NIENAŁADOWANE.
Kolega był pewny że jest dobrze, ale używał prostownika który okazał się felerny. Sygnalizował pełne naładowanie i to go zmyliło.
Mój automat z Lidla załatwił temat idealnie :toast: :toast:

Najdroższa jest pierwsza butelka
:
jedno z Praw Murphy'ego:
"Urządzenie podłączone do prądu działa lepiej"
;-)

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group