Stara opona
Odpowiedz do tematu

: Stara opona
Witam, mam pytanko, posiadam oponę z 2009 roku na tylne koło, która wygląda praktycznie jak nowa, bieżnik cały, zero pęknięć. Jak myślicie kupić nową czy zostawić i jeździć na tej?

:
Nie ryzykował bym jazdy na takiej oponie, guma po tylu latach będzie twarda. Jak kupiłem pierwsze moto to opony również wyglądały całkiem dobrze ale po wymianie jazda była nieporównywalnie lepsza. W samochodzie tego nie odczujesz ale na motocyklu różnica w prowadzeniu pomiędzy starą oponą a nową jest kolosalna.

Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
:
Zdecydowanie bierz nową. Na oponach i hamulcach się nie oszczędza.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Lepsza nowa opona, choćby chińskie Duro od starego laczka z 2009 roku. Wymieniaj bezapelacyjnie.

-=ShadoW=-
:
Tak jak koledzy wyżej. Opona może wyglądać dobrze, ale po tylu latach w zetknięciu z asfaltem będzie się zachowywać jak plastik. Jest sporo tematów o oponach na forum, poczytaj i coś znajdziesz :) Ja zakupiłem po wielu rekomendacjach Metzelery, powinny jutro do mnie przyjść, jak założę to napiszę jak się sprawdzają.

:
śmiało zmieniaj i zakładaj(jak to kolega opisał) choć by duro i będziesz zadowolony

:
Dzięki za odpowiedzi :-> , w takim razie zamawiam nową.

:
W moim Cieniu mam opony z DT 2215, z takim byłkupiony w 2020 i chociaż wyglądają ślicznie, to już zamówiłem nowe, pomimo przewidywanego mikroskopijnego przebiegu rocznego :lol:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group