/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o opinie (prawie biały kruk)
Autor Wiadomość
aj 
Artur

Motocykl: VN2K | MZ ETZ150 | Simson S51
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-11, 23:13   Prośba o opinie (prawie biały kruk)

Czołem szanowni forumowicze!
Planuję w tym tygodniu zakupić Shadow 125 - na rynku jest trochę ofert. Ostatnio przeglądając OLX przykuła moją uwagę następująca oferta: https://www.olx.pl/oferta...619ac4;promoted
Zdjęcia trochę podrasowane widać w jakimś Photoshopie, opony wypastowane ale pewnie autor chciał jak najwierniej oddać wygląd swojej maszyny (być może to nawet ktoś z forum :-) - byłbym rad). Jestem ciekaw waszej opinii - jeżeli możecie się tym podzielić będę wdzięczny. Jest również ciekawa lektura - szczegółowy opis jakiego nigdy jeszcze nie widziałem.
Pozdrawiam
 
 
Kolumb 
Krzysiek

Motocykl: Honda Shadow 1100 C3 Aero, Boulevard 1500.
Wiek: 59
Dołączył: 24 Lut 2018
Posty: 90
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2021-01-11, 23:37   

Cześć. Są różne profanacje. Ale jak by właściciel tej 125ki znalazł jeszcze cóś na alegro to za rok ten cały ulepek ważył by więcej niż sam motocykl. O cenie nie wspomnę. Cena wynika chiiiiba z tego akcesorium na przednim błotniku. 😂
_________________
Jeżdżę wolno, bo mi wolno.
 
 
aj 
Artur

Motocykl: VN2K | MZ ETZ150 | Simson S51
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-11, 23:48   

Ta statuetka na przednim błotniku to chyba najbrzydsza rzecz na tym motocyklu, zastanawiające też są te 'akcesoryjne' podnóżki z dźwigniami hamulca i biegów - wyglądają solidnie ale ciekawe co to za jakość. No a cena za 21 wiosenek robi wrażenie ;-)
 
 
darosław 


Motocykl: VT125 XL700 GL1500SE, była VT750C5
Wiek: 55
Dołączył: 09 Sie 2017
Posty: 505
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-01-12, 10:32   

Kupując mój pierwszy motocykl wybrałem VT125, naprawdę świetny sprzęt, byłem mega zadowolony. Śmigałem solo po okolicy spokojnie i dostojnie, aż miło :ride: . I wszytko było pięknie dopóki nie wybrałem się na pierwsze Shadowisko gdzie zorientowałem się, że człowiek to jednak zwierzę stadne i jazda w grupie to jest to czego mi brakowało :chytrusek: . Tu jednak pojawił się problem, wszyscy mieli większe pojemności i przyjemność z jazdy zamieniła się w piłowanie silnika aby nie być piątym kołem u wozu dla jadących obok z bananem na twarzy :-x . Po powrocie szybko kurs na A i szukanie następnego moto.
Taka, ot chyba dość powszechna historyja sugerująca, że w pierwszy motocykl a szczególnie 125 przesadnie bym nie inwestował. VT 125 jednakże jak najbardziej polecam ale szukałbym czegoś w bardziej przeciętnej kwocie coby nie mieć problemu z ewentualną sprzedażą. Powodzenia w zakupie i do zobaczenia na zlocie :-D .
_________________
Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
 
 
MARQ 
f.k.a. Konar


Motocykl: VT125c 99'; VT1100A.C.E. 94-95'
Dołączył: 29 Sie 2014
Posty: 1608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2021-01-12, 10:51   

dobrze, niech drożeją ;) trzeba będzie w końcu swoją kiedyś wystawić.

nie doczytałem do końca niestety .. 100% oryginał... tylko połowa rzeczy akcesoryjne.

ta taśma na rantach i np. boczkach - to jest to o czym rozmawialiśmy na forum już kiedyś... taka meblowa?
_________________
kilka udostępnionych foto
https://goo.gl/photos/tGRvfjn7TsppQYWcA
 
 
Goldix 
Rafał


Motocykl: Były VT 125, 750. Jest INNY
Wiek: 51
Dołączył: 12 Sie 2015
Posty: 775
Skąd: Marki (Warszawa)
Wysłany: 2021-01-12, 11:08   

Co do motocykla, widać że jest zadbany i raczej to co sprzedawca napisał o niej nie mija się z rzeczywistością (ale zawsze warto sprawdzić po nr VIN no i oczywiście zobaczyć). Co do dodatków to co kto lubi, dla mnie jest ich za dużo a i waga tego wszystkiego ma wpływ na osiągi przy taj pojemności. Co do oryginalności tych akcesoriów to bym polemizował Honda nie wiele takich akcesoriów wypuszczało na rynek ale innych producentów również mogą być dobrej a nawet lepszej jakości. Ma również przeniesione sety co dla niektórych może być problemem w początkowej fazie jazdy (warto się przejechać). Cena to istny kosmos ale to niestety spowodowały przepisy (chociaż i tak strasznie wysoka). Musisz sobie odpowiedzieć czy chcesz poczynić taką niemałą inwestycję. Chociaż jak na razie HS125 nie tracą tak na wartości.

Sam przechodziłem przez 125 i uważam że nie był to stracony okres choć krótki, pozwolił sprawdzić swoje zaangażowanie i możliwości.
_________________
To nie było moje marzenie, ale zaskoczyło.

https://www.facebook.com/shadowontheroad/

 
 
aj 
Artur

Motocykl: VN2K | MZ ETZ150 | Simson S51
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-12, 11:45   

Dziękuję za odzew :-)
Bardziej zależy mi na dobrym stanie mechanicznym motocykla (aby kolejny właściciel mógł też się cieszyć bo planuję 125 na 1 sezon póki A nie zrobię), wygląd na 2 miejscu. Problem jest taki, że analizując aktualne oferty sprzedaży za coś rozsądnego (wg opisu) rozpoczyna kwota > 13k.
Chyba ponad 70% ofert to Moto V-ka która ma fajne opinie ale trochę obawiam się moto z Francji z dziwnie małym przebiegiem.
Jestem w stanie dołożyć ten 1k (nawet 2) za stan techniczny (może nie aż tyle co oferta powyżej) ale wtedy widełki coraz bardziej się zawężają i ciężko coś wybrać.
_________________
Molon labe
 
 
aj 
Artur

Motocykl: VN2K | MZ ETZ150 | Simson S51
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-12, 20:15   

A takie cuś: https://www.olx.pl/oferta...html#ff2e3fdd20
Wcześniej cena była 15k - teraz jest 13,5k co uważam i tak za bardzo wiele za ten rocznik i stan jak na zdjęciach - ale już bliżej ziemi niż oferta wcześniej... :lol:
_________________
Molon labe
 
 
czachar 
czachar

Motocykl: honda shadow VT1100C3 aero
Wiek: 49
Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 253
Skąd: Grójec
Wysłany: 2021-01-12, 20:54   

Jak dla mnie to cena BARDZO mocno przesadzona :shock: :shock: :shock:
Moja we wrześniu poszła za mniejsze pieniądze a wyglądała dość godnie.
Ja bym jeszcze chwilę się wstrzymał bo nie wydaje mi się żeby za ładny egzemplarz vt125 trzeba było zapłacić więcej niż 12 000.
_________________
Pięknie jest bez podpisu ...
 
 
darosław 


Motocykl: VT125 XL700 GL1500SE, była VT750C5
Wiek: 55
Dołączył: 09 Sie 2017
Posty: 505
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-01-12, 20:59   

aj napisał/a:
A takie cuś: https://www.olx.pl/oferta...html#ff2e3fdd20
Wcześniej cena była 15k - teraz jest 13,5k co uważam i tak za bardzo wiele za ten rocznik i stan jak na zdjęciach - ale już bliżej ziemi niż oferta wcześniej... :lol:


We wczesnych rocznikach występował problem z łożyskami wałków rozrządu, zwróć na to uwagę. Więcej informacji masz tu
_________________
Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
 
 
aj 
Artur

Motocykl: VN2K | MZ ETZ150 | Simson S51
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-12, 21:31   

Dzięki za info - czytałem właśnie gdzieś o tym, może nawet tutaj że łożyska padały bo był tylko jeden otwór do smarowania, w starszych już 2 i problem zniknął. Zakładam, że w tym przypadku (bo pewnie nie było to robione) trzeba łożyska wymienić... choć to tylko założenia, dopytam właściciela.

A co do tematu głównego - porównując np. te 2 oferty (pomijając fakt że cena kosmos za oba) różnica może nie być aż taka wielka po negocjacjach - za to w stanie wydaje się, że już tak.
Eh i bądź tu człowieku mądry...
_________________
Molon labe
 
 
darosław 


Motocykl: VT125 XL700 GL1500SE, była VT750C5
Wiek: 55
Dołączył: 09 Sie 2017
Posty: 505
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-01-12, 21:48   

Skoro masz już pewne obycie z dwoma kółkami, to może lepiej zrób wczesną wiosną kat A i kup od razu coś większego. Lub nawet kup teraz, oko będzie cieszyć a i motywacja do zdania egzaminu będzie większa :-D .
_________________
Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
 
 
aj 
Artur

Motocykl: VN2K | MZ ETZ150 | Simson S51
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sty 2021
Posty: 24
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-01-12, 21:56   

Ciągle o tym myślę, ale wykończenie mieszkania, dzieci, praca - nie dam rady A w tym roku :-( - motywacja jest ogromna ale sposobności nie ma.
Poza tym chcę do pracy dojeżdżać po dużym mieście więc spalanie, waga moto ma tu znaczenie (nawet miejsce na parkingu na centymetry wyliczone :-) ) dlatego na ten sezon celuję właśnie w 125.
_________________
Molon labe
 
 
darosław 


Motocykl: VT125 XL700 GL1500SE, była VT750C5
Wiek: 55
Dołączył: 09 Sie 2017
Posty: 505
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2021-01-12, 22:05   

Wbrew pozorom 125-ka nie taka mała, jest niewiele krótsza od 750-ki a szerokość zależy głównie od gmoli. Ale faktycznie do miasta jest idealna, swoją trzymam między innymi w tym celu :-)
_________________
Apetyt rośnie w miarę jeżdżenia
 
 
Jerson 
Jarek


Motocykl: IKARUS GL 1500
Wiek: 52
Dołączył: 08 Lut 2016
Posty: 1827
Skąd: Ząbki
Wysłany: 2021-01-12, 22:42   

No cena powiem kolekcjonerska.
Pamiętaj, kupisz 125 za rok może 2 zrobisz prawko będziesz ją sprzedawał.
Sprzedasz ją za tyle?
Motocykl nie jest wart za tyle za ile jest wystawiony, tylko za tyle za ile zostanie sprzedany.
Ja 5 lat starszą 1100 w wersji ACE - piękna sprzedałem taniej. Ale myślę, że obecny właściciel jest zadowolony :-)
_________________
Pozdrawialski
Jerson

"Too Old to Rock 'n' Roll: Too Young to Die!" - Jethro Tull
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM