opony VT-750 ( RC 14 ) - dętkowa czy bezdętkowa - oto jest p
Odpowiedz do tematu

: opony VT-750 ( RC 14 ) - dętkowa czy bezdętkowa - oto jest p
Witajcie .
Poproszę o poradę ( szukam w postach i jakoś nie znajduję ) - potrzebuję zmienić opony a na moto z przodu jest napisane , że opona jest TL ( bezdętkowa ) a z tyłu TT ( dętkowa).Nigdy ich nie wymienialem - takie były jak kupiłem.
Pacjent to VT 750 ( RC-14 ) 1986 rok.
W oryginalnym manualu są podane tylko rozmiary opon bez zaznaczenia czy dętkowa , czy nie.
Zatem pytanie mam - czy mogę kupić bezdętkowe na przód i tył ?

:
Jeśli felga jest amelininowa, a nie szprychowa, instaluj oponę beztętkową w odpowiednim rozmiarze.

-=ShadoW=-
:
Dziękuję - to dobrze - te bezdętkowe są trochę droższe ale są dostępne bez problemu i to parami - kupię chyba niemieckie Heidenau - podobno niezłe i cena nie wyrywa z butów.

:
Smoko napisał/a:
Dziękuję - to dobrze - te bezdętkowe są trochę droższe ale są dostępne bez problemu i to parami - kupię chyba niemieckie Heidenau - podobno niezłe i cena nie wyrywa z butów.


Twoja decyzja. Osobiście, znam niewielu użytkowników tych opon. Opinie są skrajne.

-=ShadoW=-
:
Zdecydowanie odradzam Heidenau, Twarde jak drewno i niebezpieczne do jazdy.

___________________________
Ja wlokę cień, cień wlecze mnie,
Kałuże lśnią nam pod nogami.
:
Ja takie opony mam, nic złego się na nich nie wydarzyło. Jeździłem przy paru stopniach, jeździłem w upały (i to na gorącym asfalcie udało mi się je dwa razy na chwilę zblokować hamując), zrobiłem trasę w ulewę, jeździłem po piasku i po górskich winklach. Z doświadczenia wiem że historie o tym że ktoś w sytuacji awaryjnej wypieprzył się przy hamowaniu zdarzały się również na oponach premium. Nawet jeśli te opony mają gorsze właściwości to pytanie czy da się to wymiernie pokazać i jakie te właściwości mają znaczenie w tym motocyklu którego chyba nikt do sportowej jazdy nie używa ;) ale jesli bardziej doświadczeni koledzy mają jakieś wiarygodne źródła to chętnie sam się zapoznam.

LWG!
Wątek mojego cienia: https://www.shadow.org.pl...t=26745&start=0
:
Smoko, miałam heidenau i tak jak Dżej dżej uważam, że są twarde i średnio przyjemnie się na nich jeździ aaale to właśnie zależy od Twojego stylu jazdy. Jak sobie pomykasz na spokojnie to będą wystarczające ale jak już chcesz szybciej polatać i bardziej się składać to nie będziesz zadowolony. Teraz mam założone micheline commander III i są idealne.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group