Os³ona ch³odnicy i skok widelca przedniego zawieszenia
Odpowiedz do tematu

: Os³ona ch³odnicy i skok widelca przedniego zawieszenia
Planuje zrobiæ sobie prezent w postaci os³ony na ch³odnicê, zastanawiam siê nad wyborem z allegro miêdzy wersj± wypolerowan± ze stali nierdzewnej a miedziowan± i chromowan± linki do aukcji które mnie interesuj±:

https://allegro.pl/oferta/oslona-chlodnicy-honda-vt-125-shadow-8513961896
https://allegro.pl/oferta/oslona-chlodnicy-honda-shadow-vt-125-chromowana-9129751116

Mo¿e kto¶ posiada któr±¶ z tych os³on lub zaproponuje jak±¶ inn± opcjê i podzieli siê do¶wiadczeniami? Ciekawi mnie ile czasu wytrzymaj± os³ony tzn. ile mam spokoju przed utlenieniem, za¶niedzeniem czy rdzewieniem.

Moto jest ¶wie¿o po zmianie koloru, zdemontowa³em piórnik bo zauwa¿y³em przed polakierowaniem ¿e na przednim b³otniku powsta³o przetarcie od zamontowanego piórnika pod ¶wiat³em. Wiecie jaki powinien byæ skok na widelcu? zastanawiam siê czy to normalne ¿e mam tak du¿y skok ¿e piórnik przy mocniejszym hamowaniu lub dziurach wali³ o b³otnik.

:
Mia³em ten gad¿et w swoim zamontowany ale jak czujniki p³ynu ch³odniczego wskazywa³y przy d³u¿szej je¿dzie w trasie i up³ach ponad 100stopni to go zaraz zdemontowa³em i temp.wróci³a do 80 st. Ta os³ona to tylko ozdoba która zas³ania ch³dnicê prawie w 50%.

:
To, ¿e piórnik w vt125 wali i obciera o b³otnik jest jak najbardziej normalne.
Mia³em dok³adnie tak samo w swojej.
I z opowie¶ci posiadaczy tego modelu wszyscy mieli tak samo z piórnikiem, niektórzy demontowali tak jak Ty a niektórzy tak jak ja do koñca je¼dzi³em z przytartym b³otnikiem i piêknie zamontowanym nad nim piórnikiem :mrgreen:
Co kto woli ...

Piêknie jest bez podpisu ...
:
czachar napisa³/a:
Ty a niektórzy tak jak ja do koñca je¼dzi³em z przytartym b³otnikiem i piêknie zamontowanym nad nim piórnikiem :mrgreen:
Co kto woli ...

Mo¿na w miejscu styku piórnika z b³otnikiem nakleiæ foliê przezroczyst±.

"Bardzo te¿ po¿ytecznie bywa najsamprzód zdzieliæ ¶wiadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po g³owie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do k³amstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu ¦wiadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Dobry pomys³ z zabezpieczeniem, na pocz±tek chyba poszukam czego¶ takiego
https://printandstick.eu/produkt/kolka-transparentne-do-zaklejania-o25mm/
my¶lê ¿e takie kó³ko by rozwi±za³o problem. Co do os³ony ch³odnicy szuka³em info w necie i nie spotka³em siê z opiniami ¿e po za³o¿eniu wystêpuje problem z temperatur±. Na stronie go¶cia który robi ró¿ne rzeczy do moto
https://motonautilus.pl/produkt/437/oslona-chlodnicy-shadow-vt-125-dedykowana-do-honda-shadow-vt-125
deklaruje nawet 90% przepuszczalno¶ci. Wbi³e¶ mi klina i zastanawiam siê czy ryzykowaæ zakup :-(

:
Raczej moim zdaniem nie masz siê co obawiaæ monta¿u os³ony.
Ch³odnica w stosunku do pojemno¶ci silnika wcale taka ma³a nie jest wiec powinno siê bez problemów wyrobiæ.

by³y: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Nie mam os³ony ale nie s±dzê aby stanowi³a jaki¶ problem. W VT125 trzeba siê bardzo mocno postaraæ aby za³±czy³ siê wentylator. Mnie w trakcie jazdy nigdy siê to nie wydarzy³o. Jedynie na postoju i to po bardzo d³ugiej pracy wiatrak siê zakrêci³.

Apetyt ro¶nie w miarê je¿d¿enia
:
Co do os³ony to zamówi³em ju¿ chromowan±, mam wska¼nik temp. oleju zamiast bagnetu wiêc ogarnê czy faktycznie przeszkadza. My¶lê ¿e temp.powinna byæ OK bo specjalnych gór nad morzem nie mamy, a efekt wizualny z os³on± bêdzie mi odpowiada³. Co do naklejki to sytuacja wygl±da inaczej, naklei³em i wygl±da³o to ¿a³o¶nie, zmieni³em koncepcje i podklejê co¶ miêciutkiego na spód piórnika (wci±¿ my¶lê co, czy czarn± g±bkê czy co¶ innego ¿eby nie harata³o za mocno b³otnika) a bêdzie w sumie nie widoczne.

:
Chodzi³o mi ¿e teren znacz±co ró¿ni siê od Podkarpacia i silnik nie ma tak czêsto pod górê :mrgreen:
Nie mogê siê doczekaæ sezonu bo wiêkszo¶æ prac ju¿ za mn±, zosta³ napêd do zmiany (ju¿ odebra³em paczkê) i olej z filtrem (ju¿ w drodze) i mogê w drogê :ride: . A tu mi ¶niegiem sypie wiêc dzi¶ :toast:
Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group