/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowe sprzęgło ślizga się Pomocy
Autor Wiadomość
tigerrs 


Motocykl: Honda VT 750 83r
Wiek: 32
Dołączył: 12 Kwi 2022
Posty: 8
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2022-05-26, 15:22   Nowe sprzęgło ślizga się Pomocy

Witam serdecznie… tak jak w temacie... Postanowiłem wymienić stare sprzęgło na nowe… na starym sprzęgle przy odkręceniu manetki tak na 70% motocykl mocno wchodził na obroty, a przyśpieszenia nie było, więc uznałem, że pora wymienić sprzęgło, bo już zaczyna się ślizgać… byłem w sklepie motocyklowym i zamówili mi nowe tarcze „komplet” przyszedł czas wymiany i po rozebraniu starych zauważyłem, że różnią się one od tych nowych… Zdjęcie podglądowy >>>.

Stare Tarcze

Nowe tarcze

Przyznaję się beż bicia, że pierwszy raz robiłem sprzęgło i nie wiem, czy ta różnica ma jakiś wpływ na działanie sprzęgła, ale sklep, który mi zamawiał gwarantował, że będzie pasować… no ale idźmy dalej… Stare sprzęgło wymienione na nowe wszystko dobrze złożone olej nowy zalany i przyszedł czas na jazdę… pierwszy dzień przejechałem z 150 km i nic się nie działo… przyszedł drugi dzień z ekipą chcemy jechać w trasę i po 30-50 km sprzęgło zaczęło się ślizgać gorzej od tego starego… przy odkręceniu manetki w 30-40% obroty wzrastają, a motocykl w ogóle nie jedzie… proszę o pomoc co może być przyczyną… czy te nowe tarczki aby na pewno są ok? Czy jest możliwe by nowe sprzęgło się już spaliło?

PS: Różnica też jest na tarczach stalowych… te stare mają odbite dołki, a te nowe są całe gładkie.
 
 
Maxx72 


Motocykl: brak
Wiek: 51
Dołączył: 29 Lip 2018
Posty: 110
Skąd: Tczew (Pomorskie)
Wysłany: 2022-05-27, 09:26   

Zdjęcia się nie otwierają :-(
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2022-05-27, 09:36   

Jeżeli nowe tarcze dedykowane są do tego modelu motocykla to raczej mało prawdopodobne , że wina ślizgania sprzęgła leży po stronie tarcz sprzęgłowych. Piszesz , że zalałeś nowy olej..i tutaj należy szukać przyczyny , najczęściej "niedomaga" sprzęgło przez zbyt rzadki olej - brak odpowiedniej lepkości . Piszesz , że 30-50 km było dobrze i nagle zaczęło się ślizgać i to właśnie wskazuje na tę "diagnozę" - olej dostał temperatury i lepkość spadła.
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
tigerrs 


Motocykl: Honda VT 750 83r
Wiek: 32
Dołączył: 12 Kwi 2022
Posty: 8
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2022-05-27, 10:46   

januszek napisał/a:
Jeżeli nowe tarcze dedykowane są do tego modelu motocykla to raczej mało prawdopodobne , że wina ślizgania sprzęgła leży po stronie tarcz sprzęgłowych. Piszesz , że zalałeś nowy olej..i tutaj należy szukać przyczyny , najczęściej "niedomaga" sprzęgło przez zbyt rzadki olej - brak odpowiedniej lepkości . Piszesz , że 30-50 km było dobrze i nagle zaczęło się ślizgać i to właśnie wskazuje na tę "diagnozę" - olej dostał temperatury i lepkość spadła.


Olej jaki wlałem to MOTUL 5100 10W40 w sumie taki zawsze wlewałem i nic się nie działo...

wrzucam jeszcze raz zdjecia ...

Stare tarcze


Nowe tarcze


 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2022-05-27, 11:18   

Czy mierzyłeś grubość starych i nowych tarczek? Jaka jest?
A co ze sprężyną? U Ciebie powinna być centralna/talerzowa. Mierzyłeś jej wysokość?
Nominalnie wys. sprężyny powinna wynosić 3.9 mm. A limit serwisowy to 3.6 mm.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
tigerrs 


Motocykl: Honda VT 750 83r
Wiek: 32
Dołączył: 12 Kwi 2022
Posty: 8
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2022-05-27, 11:27   

Todek napisał/a:
Czy mierzyłeś grubość starych i nowych tarczek? Jaka jest?
A co ze sprężyną? U Ciebie powinna być centralna/talerzowa. Mierzyłeś jej wysokość?
Nominalnie wys. sprężyny powinna wynosić 3.9 mm. A limit serwisowy to 3.6 mm.


grubość tarczek sie zgadza, ale co do talerzowej "sprężyny" to jej nie mierzyłem ... wrócę z pracy do sprawdze jaki ma wymiar
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2022-05-27, 14:14   

"Wymiana sprzęgła" a sprężyna zostaje stara ? , to jakbyś wskoczył do wanny , a po wyjściu z kąpieli założył bieliznę w której już..tydzień ? chodziłeś.. :omg:

:thx: :thx:
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
tigerrs 


Motocykl: Honda VT 750 83r
Wiek: 32
Dołączył: 12 Kwi 2022
Posty: 8
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2022-05-27, 16:32   

januszek napisał/a:
"Wymiana sprzęgła" a sprężyna zostaje stara ? , to jakbyś wskoczył do wanny , a po wyjściu z kąpieli założył bieliznę w której już..tydzień ? chodziłeś.. :omg:

:thx: :thx:


Nigdzie nie napisałem, że zostawiłem starą jedynie, że jej nie mierzyłem… Fakt też nie pisałem, że zakupiłem talerzówkę, ale nie pisałem tego, bo nie sądziłem, że przez nią mogły by być takie objawy… zwłaszcza że na starym już przypalonym sprzęgle motocykl zachowywał się lepiej, niż na tym nowym… wracając do tematu talerzówka też jest nowa i wymiarowo zgadza się to, co w servisówce… a czy np. uszkodzona pompa sprzęgła przy klamce mogłaby powodować takie objawy? Pytam, bo po zdjęciu klamki zobaczyłem, że uszczelki nie są już w najlepszej kondycji. ;/
 
 
Matrix 


Motocykl: HONDA SHADOW VT 700 TWIN 1986
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2022-05-27, 17:11   

tigerrs napisał/a:
czy np. uszkodzona pompa sprzęgła przy klamce mogłaby powodować takie objawy?


Raczej nie, to ma wpływ na wysprzęglenie, na pewno mogłoby mieć wpływ na szybsze zużycie tarcz
_________________
Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
 
 
januszek 


Motocykl: Yamaha 1900 Stratoliner
Wiek: 67
Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 1413
Skąd: Działdowo
Wysłany: 2022-05-27, 19:32   

tigerrs napisał/a:
Nigdzie nie napisałem, że zostawiłem starą


A ja nie podejrzewałem Cię o taki błąd :lol:
W tej sytuacji , doradzam zmianę oleju o wyższej lepkości w wysokich temperaturach pracy np. 10W50.
Jest gdzieś na forum dyskusja na ten temat .
_________________
Życie jest piękne , ale oglądane zsiodła z V-ką między nogami
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM