/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Obcieranie podczas jazdy
Autor Wiadomość
guzik1244 

Motocykl: romet
Dołączył: 26 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: miasto
Wysłany: 2020-08-23, 21:20   Obcieranie podczas jazdy

Cześć, w moim vt 600 ostatni czasy pojawiło się lekkie obcieranie/szuranie na 3 i 4 biegu gdy dodawano gazu. Teraz zjawisko to pojawia się na wszystkich biegach. Dodam że teraz podczas zmiany biegów gdy wcisnę sprzęgło słychać ten charakterystyczny dźwięk, który wydobywa się od strony dźwigni zmiany biegów(czyli niezależnie czy sprzęgło wciśnięte czy nie). Dźwięk przypomina jakby tarcie jakiegoś łańcucha itp. mam podejrzenia, że może to być jeszcze przedni hamulec. Jutro zrobię test który ewentualnie go wykluczy. Ma ktoś jakieś pomysły co to może być? Za wszystkie sugestie i chęci pomocy będę wdzięczny. Pozdrawiam
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2020-08-24, 18:42   

Łańcuszek pompy oleju wyciągnął się jak flak i ciaga po czym popadnie
 
 
guzik1244 

Motocykl: romet
Dołączył: 26 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: miasto
Wysłany: 2020-08-25, 08:21   

Przedni hamulec wyeliminowany. Łańcuszek pompy oleju mogę skontrolować jak zdejmę kape od strony sprzęgła czy trzeba coś więcej demontować? Poczytałem trochę na forum i często winowajcą tylko w shadowce 125 były również łożyska wałków rozrządu lub co gorsza łożysko wału. Jedynie co mogę powiedzieć że najpierw od nie hałasowania do szumów na 4 i 3 biegu później na wszystkich był okres około 600km. Jedynie co jak będę przy motocyklu to skontroluje główny łańcuch napędowy, zdejmę osłonę przedniej zębatki może tam coś się dzieje.
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2020-08-25, 20:16   

możesz sprawdzić. Ja też kiedyś miałem taką zagwozdkę bo motor wydawał z siebie gardłowe dźwięki przy jeździe bez gazu tzn jak odpuściłem gaz i jechałem na biegu. Problem okazał się zaskakujący. Smar do łańcucha był tak silny że łańcuch przyklejał się do przedniej zębatki i przy odrywaniu od niej wydawał dzwięki występujące w nisko budżetowych filmach. Wszystko może być przyczyną może coś się okręciło w koło zębatki i działa jak terkotka trzeba sprawdzać po najmniejszej linii oporu i słuchać skąd słychać.
 
 
guzik1244 

Motocykl: romet
Dołączył: 26 Lip 2020
Posty: 3
Skąd: miasto
Wysłany: 2020-08-29, 08:06   

Okazało się że prawdopodobnie smarowałem łańcuch zbyt lepkim smarem co dawało wyżej wymieniony hałas. Po zdjęciu łańcucha z przedniej zębatki i wrzuceniu wszystkich 4 biegów była cisza. W przyszłym tygodniu kupię czyścik i mniej lepki smar i powinno być dobrze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM