Olej do Kardana, jaki ??
Odpowiedz do tematu

:
Następne pytanie moje brzmi ,co mogło być przyczyną wywalenia oleju z kardana odpowietrznikiem?
Jest jednorazowy epizod, stało się to przejechaniu ok.500 km od zakupu Hani.
Ma ktoś jakieś logiczne wytłumaczenie, od czego zacząć i czy już się zacząć martwić? :shock:

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Za dużo oleju. Jeżeli nie był wymieniony po zakupie to wymienić i zalać odpowiednią ilość nowego odpowiedniego oleju. Jeżeli był wymieniony to może zalałeś za dużo i dlatego ucieka?

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Panoramiks, przeczytaj jeszcze raz. Kupiłem motocykl, nic przy nim nie zrobiłem, po przejechaniu około 400-500 km nastąpił wyciek oleju prawdopodobnie odpowietrznikiem. Wyczyściłem upapraną olejem obudowę i już nie zauważyłem dalszego wycieku ,dlatego pozwoliłem sobie na wczorajszą przejażdżkę.Jednakże spędza mi ten fakt sen z powiek,i pomyślałem że jednak coś powinienem zrobić/sprawdzić ,dlatego poprosiłem o podpowiedź.Wg mnie jakby było za dużo to szybciej by wyciekł, czy się mylę?

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
no musiałobyć go za dużo, bo nie widzę innego wyjasnienia, albo był zalany jakiś lipny rzadki dlatego przy dużej prędkości go wywalało odpowietrznikiem, na obudowie jest napisane jaki jest preferowany. Z tego co pamiętam to 80W90 ;)

:
garnett napisał/a:
Trom, Prosto


No nie wiem ... Instrukcja twierdzi inaczej ( Punkt 3. ) Oczywiście jeśli chodzi o VT750 RC50

:
Trom, Wymień olej. Bezwzględnie wymień olej. Cholera wie jaki i ile oleju tam jest. Słyszałem o ludziach którzy zwykłym słonecznikowym zalewają i to aż po odpowietrznik. Nic by mnie nie zdziwiło. Patrząc po instrukcji to stawiasz na kosie i lejesz do gwintu. Powinno wejść 160ml, ewentualnie minimalnie mniej jeśli trochę starego oleju zostanie w przekładni. Odpowiedni olej możesz sobie zamówić w zwykłym sklepie motoryzacyjnym.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Panoramiks napisał/a:
Trom, Wymień olej. Bezwzględnie wymień olej. Cholera wie jaki i ile oleju tam jest. Słyszałem o ludziach którzy zwykłym słonecznikowym zalewają i to aż po odpowietrznik. Nic by mnie nie zdziwiło. Patrząc po instrukcji to stawiasz na kosie i lejesz do gwintu. Powinno wejść 160ml, ewentualnie minimalnie mniej jeśli trochę starego oleju zostanie w przekładni. Odpowiedni olej możesz sobie zamówić w zwykłym sklepie motoryzacyjnym.

Tylko wiesz, czemu nie od razu wyleciał, to mnie najwięcej zastanawia.
Olej już nabyłem drogą kupna i go wymienię. Po czym pomyślałem że postawię moto na podnośnik, odpalę i "przejadę" parę mil obserwując co się dzieje.
Nie wiem czy to dobry pomysł,ale teraz takie działanie przychodzi mi do głowy.Jakbym był w błędzie to proszę kolegów o korektę ;-)

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Sprawdź ile starego oleju zlejesz. Jeżeli będzie go więcej niż podane w serwisówce 160ml to sprawa jasna.

NIL MORTIFI SINE LUCRE
:
Ok,mogę to zrobić najbliżej w środę bo wtedy wróci do mnie mój podnośnik,napiszę co uda mi się ustalić.Na razie :thx: za wskazówki.



Olej wymieniony na Hipol 80W90 ,zalane przepisowo. Z tego co wyczytałem w innym temacie i po konsultacji z Łysym doszedłem do wniosku że powinno być już ok.Ale czas i km to zweryfikują.W każdym razie :thx: za porady.

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
To w końcu 120 ml czy 130?

Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany.
:
Teresa, kogo pytasz , bo do mojego wchodzi 160 ml ?

Pozdrawiam wszystkie motocyklistki i motocyklistów !!!
:
Noszkurcze, takie różnice? Oczywiście do mojego AERO

Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany.
:
Teresa napisał/a:
Oczywiście do mojego AERO

Zalej 130 ml oleju 80W90. Polecam Motul Gear Box.

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
:
Todek, dzięki, właśnie taki jest zalany :thx:

Jeśli marnowanie czasu daje ci radość, to nie jest to czas zmarnowany.
:
Teresa napisał/a:
Todek, dzięki, właśnie taki jest zalany :thx:

:mrgreen:

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group