/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Felga + szprychy - kosmetyka!
Autor Wiadomość
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-07-09, 12:56   Felga + szprychy - kosmetyka!

Siema!

Czym myjecie swoje felgi, chodzi mi głównie o szprychy w przednim i tylnym kole? Mam trochę starego, kilkuletniego już syfu. Chcę to zrobić dobrze, tak, żeby nie zniszczyć koła.

Polecicie jakiś godny specyfik?
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2020-07-09, 20:37   

Owiń wąska smatę raz w koło każdej szprychy i ciągają na przemian od siebie i do siebie za końce. Doskonale do tego nadaje się kołnierzyk z koszulki 😋 dla szybszego efektu możesz nawilżyć szmatę nitro a potem jak już zgrubnie oczyścisz z nalotu to pasta automax na kolejną szmatę i w ten sam sposób. Jak dojdziesz do wprawy to godzinka na koło o będzie błysk :mrgreen:
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-07-09, 22:08   

Taką mniej więcej metodę polecił mi szwagier :mrgreen: Liczyłem na to, że istnieje szybsza i łatwiejsza metoda, np. jakiś cudowny spray bez ciągania szmaty godzinami :lol:
 
 
W_T_G 

Motocykl: Iż,Jawa,Junak teraz HONDA SHADOW ACE 1100 95
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 430
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2020-07-10, 13:20   

caymofo napisał/a:
Liczyłem na to, że istnieje szybsza i łatwiejsza metoda,

Jasne że jest.
Potrzebujesz:
Kompresor - pistolet do piaskowania - ścierniwo z mielonych łupin orzecha włoskiego.
I HEJA.
Ale przyjemność jest wtedy jak po zabawie szmatką są odciski pod paznokciami :lol:
 
 
slawekhrabia 

Motocykl: Honda Shadow vt 600
Dołączył: 08 Cze 2020
Posty: 12
Skąd: Strzyżów
  Wysłany: 2020-07-11, 21:33   

Pasta ALUCHROM :) bawełniana szmatka troszke pracy która jest przyjemnością i jest błysk :mrgreen:
_________________
SlawekHrabia
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-07-14, 09:19   

Dzięki za porady. Widzę, że bez klasycznej, ręcznej roboty się nie obejdzie :mrgreen: Mam coś takiego jak wełna stalowa, ostatnio tak delikatnie próbowałem na dwóch szprychach i powiem Wam, że bez żadnej chemii czy pasty syf nawet w miarę gładko schodzi. Nie wiem tylko czy na dłuższą metę taka wełna nie spowoduje jakichś mikro rys czy uszkodzeń, które z kolei mogą prowadzić do powstawania rdzy czy innych parchów na kole. Ktoś może używał takiej wełny do podobnych robót i może potwierdzić albo zaprzeczyć jej skuteczności? Powtarzam wełna stalowa, nie mineralna! :mrgreen:

Drugi pomysł - jakaś chemia w sprayu, żeby z grubsza zmyć najgorszy syf, a potem już się można pieścić ze szmatką. Czy chemia z myjni samochodowej ręcznej, ta do oprysku felg samochodowych będzie bezpieczna dla koła w Hondzie? Wiem, że piana aktywna stosowana do lakieru samochodowego wpływa niekorzystnie na żywotność lakieru, a jeszcze gorzej na elementy chrom i alu w moto. Nie wiem natomiast jak to jest z tym cholerstwem do felg - nie próbowałem nigdy, a boję się, że wypali mi połysk. Jeżeli macie jakieś doświadczenia - dobre czy złe - dajcie znać.
 
 
W_T_G 

Motocykl: Iż,Jawa,Junak teraz HONDA SHADOW ACE 1100 95
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 430
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2020-07-14, 10:32   

Jest taki płyn MEGLIO , cała seria zresztą
Jest taki do mycia silników doskonale puszcza smary, oleje itp
Bodajże żółty do odtłuszczania. Swego czsu stosowałem go nagminnie do różnych zanieczyszczeń
W sklepach samochodowych jest też REFLEX bardzo dobry na tego typu brudy..
Teraz jego używam
To z mojego ogródka. Inni pewnie też coś zaproponują
 
 
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
Wysłany: 2020-07-14, 14:16   

W_T_G napisał/a:
Jest taki płyn MEGLIO , cała seria zresztą
Jest taki do mycia silników doskonale puszcza smary, oleje itp
Bodajże żółty do odtłuszczania.
Łooo Pane, okazuje się, że moja kobita ukrywa takie cudo w kuchni pod zlewem od dłuższego czasu, a ja nic o tym nie wiedziałem! Czyli ten żółty powinien coś podziałać na syf ze szprych i felg?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM