/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Ostrzeżenie - piórnik!
Autor Wiadomość
caymofo 

Motocykl: VT 600
Dołączył: 11 Cze 2018
Posty: 34
Skąd: Opole
  Wysłany: 2020-06-17, 09:03   Ostrzeżenie - piórnik!

Przeglądałem forum, nie widziałem podobnego tematu u nas, jedynie na forum Virago coś pisali. Jeżeli jest coś na naszym forum, a ja przeoczyłem to z góry przepraszam :thx:

Do rzeczy - w mojej VT 600 mam zamontowany z przodu piórnik. Kupiłem już ubrane moto. Nim zdążyłem zauważyć piórnik zniszczył mi lakier na przednim błotniku. Na 95% stało się to dopiero za mojej "kadencji", bo przy kupnie moto tego nie widziałem. Lagi w VT 600 jak wiemy są trochę miękkie i piórnik szlifuje po błotniku. W efekcie lakier zmatowiony i wytarty. I tu dla Was ostrzeżenie - nim zamocujecie piórnik z przodu to sprawdźcie "na sucho" czy Wam nie będzie dotykał przy hamowaniu o błotnik. Można zawsze utwardzić przód - i też to mam w planach na koniec bieżącego sezonu, bo i tak czeka mnie robienie lagów. Ewentualnie wiem, że niektórzy też montują jakieś naklejki ochronne na błotnik w miejscu, gdzie piórnik go może dotknąć. Trzecia opcja - wywalić piórnik na tył.

A z ciekawości napiszcie jak to jest u Was z piórnikami i błotnikiem?

Pozdrawiam
 
 
towalsky 


Motocykl: GSX 1400 + SV 650 N
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2011
Posty: 1232
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-17, 09:29   

Ja mam powieszony piórnik w pionie, na ramie motocykla po prawej stronie. Widziałem, że osoby montują także na gmolu. Uważam, że przednia półka to kiepskie miejsce na piórnik- raz przez rysowanie błotnika, dwa w jakimś stopniu oddziałuje na powierzchnie chromowaną lag. Wolałbym nie mieć piórnika, niż mieć porysowane lagi ;)
_________________
-=ShadoW=-
 
 
 
Sylwek 
Kliper


Motocykl: VTX 1800C '04. VT600 '88. Junak M10 '59.
Wiek: 54
Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 843
Skąd: Puszczykowo/Szczecin
Wysłany: 2020-06-17, 11:49   

Od samego początku (13 lat) mam powieszony na wahaczu, właśnie dla tego że jak wieszałem z przodu pod lampą to sprawdziłem że będzie mi rysować błotnik.
Jedyna uciążliwość to taka że co roku go zdejmuję i porządnie konserwuję.


_________________
"Kiedy siedzę na maszynie totalny czuję luz" (Dżem)
 
 
Skorupek 


Motocykl: VT 1100C 1996 SC23
Wiek: 37
Dołączył: 21 Wrz 2011
Posty: 1176
Skąd: Morszków/WSK, Marki
Wysłany: 2020-06-17, 12:54   

Co niektórzy naklejają gruba przezroczysta folie na błotnik w celu ochrony lakieru
 
 
kakus 

Motocykl: Honda Sadow VT 600 C
Wiek: 52
Dołączył: 04 Wrz 2016
Posty: 31
Skąd: Lublin
Wysłany: 2020-06-17, 17:27   

Ja zmieniłem sprężyny na progresywne i już piórnik nie dotyka błotnika , wcześniej niestety tak się działo, oczywiście sprężynę nie wymienione przez piórnik tylko dla komfortu jazdy, a to taki wyszedł pozytywny dodatek :-)
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1049
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2020-06-18, 10:19   

usztywnione lekko zawieszenie (patent własny), piórnik wisi ponad 7 lat - błotnik bez skazy
dobierz piórnik o mniejszej średnicy i powieś go troszeczkę wyżej i dość sztywno
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM