/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
brak prądu - stacyjka?
Autor Wiadomość
xlb 


Motocykl: Shadow VT500C '83
Wiek: 53
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Warszawa (Włocławek)
Wysłany: 2020-04-27, 23:17   brak prądu - stacyjka?

Witam,
Było w różnych wariantach i wątkach - chciałem dopytać o szczegóły.
A było to tak: rano chciałem odpalić, kluczyk na ON a tu nie świecą kontrlki, no to 1-2-3 razy ok, ale znowu zgasło, w końcu za 5-...9 razem stabilne światło i zapaliła. Stacja benzynowa, tankowanie, no i do pracy. A po pracy cisza - pozycja w stacyjce ON a prądu nie ma, nie świeci lampa główna ani kontrolki. Holowanie do garażu.

W garażu: Akumulator naładowany, główny bezpiecznik przy aku ok, bezpieczniki na kierownicy ok,
Zdjąłem lampę i wyjąłem stacyjkę. I teraz mam pytanie - są dwa grube przewody: czerwony i czarny oraz 3 cienkie: brązowy1, brązowy2, brązowo-biały.

Jeżeli przekręcę kluczyk na ON:
- R-B czerwono:czarny brak przejścia (a powinno być?! -pytanie do fachowca)
- Br-Br/W brązowy:brązowo-biały jest przejście

Jeżeli przekręcę kluczyk na P:
- R-B czerwono:czarny brak przejścia
- Br-Br/W brązowy:brązowo-biały jest przejście

i teraz sedno: jak rozebrać stacyjkę (foto w załączniku). Są tam 3 zatrzaski pomiędzy częścią metalową a plastikową, ale się nie poddają, a nie chcę od razu rozwalić obudowy. Jakieś porady? podobno nierozbieralna ale Polak potrafi.
Czy dobrze myślę że w pozycji ON powinno być przejście R-B czerwony:czarny?
P
_________________
Honda Shadow VT500C 1983
 
 
zemnebedeusz 
Facta non Verba!


Motocykl: Honda Shadow VT750ccm Custom 1985r
Wiek: 48
Dołączył: 18 Lis 2018
Posty: 292
Skąd: Stavanger
Wysłany: 2020-04-28, 06:54   

Zanim rozbierzesz stacyjkę na atomy - próbowałeś sprayu do połączeń elektrycznych typu "kontakt"? Miałem kiedyś podobny problem w samochodzie- pomogło zaimplementowanie do wnętrza stacyjki przez otwór na kluczyk solidnej porcji "kontaktu" i wielokrotne wkładanie, przekręcanie i wyjmowanie kluczyka. Może u Ciebie też pomoże taka lżejsza wersja? Stacyjka w motocyklu jest bardziej narażona na warunki atmosferyczne niż w aucie więc może któryś ze styków najzwyczajniej zaśniedział wewnątrz. "Kontakt" na taką dolegliwość pomaga. Jak nie zadziała- zawsze możesz rozebrać na części i spróbować dojść do przyczyny awarii. A potem złożyć tak żeby dobrze działało :-D
 
 
pokrak 

Motocykl: Honda Shadow VT-500C 86r.
Wiek: 44
Dołączył: 10 Lis 2015
Posty: 48
Skąd: Poznan
Wysłany: 2020-04-28, 12:36   Re: brak prądu - stacyjka?

zobacz pudełko pod reflektorem gdzie kable się schodzą. Tam szukałbym problemu
 
 
xlb 


Motocykl: Shadow VT500C '83
Wiek: 53
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 6
Skąd: Warszawa (Włocławek)
Wysłany: 2020-05-11, 17:54   

dopiero dziś złożyłem...
A problem był w stacyjce - musiałem ją wyjąć i rozłożyć (wyciągnąć część plastikową z aluminiowej "tuby" - 3 zatrzaski), przeczyszczone styki środkiem Kontakt PCC i jest prąd! Znów pali!
I chyba bez wyciągnięcia całej stacyjki by się nie obeszło (zemnebedeusz) bo kontakty są na samym dole tulejki i środek tak daleko może nie spenetrować.

Natomiast jak kolega pokrak pisze - problem może też być w junk box czyli skrzyneczce kontaktowej - tam swego czasu upalił mi się główny przewód prądowy.

ps. przy okazji chciałem wymienić przepalone żarówki od zegarów - prędkościomierz i obroty ale nie wiedziałem jak się dostać - czy trzeba wykręcić linki od zegarów aby zdjąć tylne srebrne obudowy zegarów? Na razie trzeba pająki wygonić z wydechu, a światełko może poczekać na zimne czasy.
_________________
Honda Shadow VT500C 1983
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM