/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przerywacz kierunkowskazów 3 pin a 2 pin.
Autor Wiadomość
eMDe 

Motocykl: Honda VLX 600 99'
Wiek: 32
Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: TBG
Wysłany: 2020-03-11, 07:59   Przerywacz kierunkowskazów 3 pin a 2 pin.

Witam,

W skrócie, wczoraj wymieniałem u żony w VLX600 kierunkowskazy z oryginalnych na custom'owe ledowe. Robiłem to po kolei tj. po jednym, montaż, sprawdzenie i następny. Przy ostatnim z kierunkowskazów zapomniałem o izolacji konektorów i przy próbie czy wszystko gra okazało się że żaden nie świeci, nie słychać też przerywacza. Szybko na forum doksztalcilem się że zapewne spalił się przerywacz :-( Dla pewności sprawdziłem bezpieczniki, światła chodzą, klakson i krótkie/długie też. Przełącznik od kierunków czyściłem i smarowałem w tamtym roku.

I przechodząc do sedna mam przerywacz pod siodłem 3 pinowy MITSUBA FR-3303. Po wpisaniu w google "przerywacz vt600" wyskoczyły mi przerywacze 2 pinowe JMP już z obsługą LED'ów. I teraz pytanie czy mam szukać przerywacza 3 pinowego czy taki 2 pinowy też się nada? Jak już spaliłem oryginał to chciałbym już kupić jakiś dedykowany pod LED. Czy ktoś może polecić jakiś przerywacz który by podpasował?
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1049
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2020-03-11, 14:14   

cz 2-pinowy będzie podawał info dla kontrolki ?
 
 
eMDe 

Motocykl: Honda VLX 600 99'
Wiek: 32
Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: TBG
Wysłany: 2020-03-11, 14:57   

Patrzyłem na diagram instalacji i do kontrolki idą dwa czarne kable które wychodzą z kostki 6P a przed kostką, tym kabla odpowiadają kable w kolorze light blue i orange więc strona P i L.

W kostce 3 pinowej mając ten "cycek na górze" idąc od prawej strony mamy 12V z baterii, środek to sygnał na kierunki a lewy to masa. W 2 pinowwlym przerywaczu mamy pin środkowy za sygnał i prawy od baterii. A masę bierze już z mocowania. Nadmienie iż przerywacze JMP 7056864 mają ta samą końcówkę/wtyczkę.
 
 
eMDe 

Motocykl: Honda VLX 600 99'
Wiek: 32
Dołączył: 04 Kwi 2019
Posty: 6
Skąd: TBG
Wysłany: 2020-04-30, 18:07   

Nie edytuje postu bo chwila minęła od ostatniego a więc tak, TEMAT JEST ROZWIAZANY KIERUNKOWSAZY FIRMY JMT Z DWOMA PINAMI PASUJĄ I DZIAŁAJĄ. Jedyne co to, gdy wymienimy KIERUNKOWSAZY na ledowe po włączeniu L lub P kierunku zaczną działać wszystkie 4. Winna temu jest kontrolka od włączenia kierunkowskazów która przepuszcza prąd dalej. Po jej wyciągnięciu kierunkowskazy działają poprawnie. Aby móc cieszyć się również kontrolka na górnej półce należy w kostce 6P (patrz diagram). Jeden czarny kabel od kontrolki połączyć z masą a drugi czarny rozdzielić na jasno niebieski i pomarańczowy i pomiędzy te policzenia włożyć zwykle diody aby prąd nie przepływał dalej. Za pomoc dziękujemy koledze 8-) Pozdrock.
 
 
Robercik 


Motocykl: Shadow 125 -> Shadow VLX 600
Wiek: 37
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 326
Skąd: Lubartów
Wysłany: 2020-08-17, 10:53   

Dorzucę się do tematu.
Kupiłem na naszym znanym portalu aukcyjnym tani przerywacz 3 pin i działa wg zamieszczonego połączenia:
_________________
Primum non nocere
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM