Wymiana p³ynu ch³odniczego
Odpowiedz do tematu

: Wymiana p³ynu ch³odniczego
Witam serdecznie,
Wymienia³em wczoraj p³yn ch³odniczy w swojej Shadowce. Kupi³em j± jesieni± i robi³em to pierwszy raz. Nie znalaz³em wprawdzie ¿adnego zaworu spustowego do spuszczenia starego p³ynu, ale po rozczepieniu wê¿a ze zlaniem p³ynu nie by³o problemu.
Moje obawy budzi jednak to, ¿e nie znalaz³em ¿adnej miarki, która wskazywa³aby mi, ¿e nala³em wystarczaj±co du¿o (lub za du¿o) nowego p³ynu. Wla³em oczywi¶cie ilo¶æ, która wynika³a ze specyfikacji silnik a VT 600, ale chcia³em dopytaæ bardziej do¶wiadczonych kolegów czy faktycznie nie ma ¿adnej miarki czy po prostu co¶ przeoczy³em.
Z góry dziêkujê za porady,

Lepiej s³abo jechaæ ni¿ dobrze chodziæ pieszo
:
Na zbiorniczku wyrównawczym powinny byæ znaki min i max poziomu. Tu trochê by³o na temat:
https://www.shadow.org.pl...pic.php?t=15733

:
Dziêki serdeczne

Lepiej s³abo jechaæ ni¿ dobrze chodziæ pieszo
:
Zbiorniczek to jedno a sam uk³ad to 2 przez korek wlewu wlej do pe³na odpal silnik daj mu pochodzic, w trakcie uzupelniaj gdyby go ubywa³o. Nie przejmuj siê nadmiarem bo on zostanie odprowadzony w³a¶nie do tego zbiornika a jak bêdzie w nim ponad max to na ziemiê. Tak ma byæ. Korek wlewowy ma zawór który otwiera siê w przypadku wzrostu ci¶nienia,temperatury i wyrzuca nadmiar poza uk³ad. Wa¿ne ¿eby korek by³ dokrêcony na 2 klik

:
A tak w temacie te¿ sie pod³±czê, jaki p³yn laæ ? Tak jak zaleca producent zrobic mieszankê glikol:woda destylowana 50:50 czy kupic jakis gotowy preparat, wiadomo czasy sie zmieni³y odkad wyprodukowano te maszyny i jest dostepnych wiecej ¶rodków

:
Koncentrat to najczê¶ciej glikol + dodatki a gotowy p³yn to glikol+ dodatki+ woda.Mieszaæ samemu glikol z wod± ma sens tylko wtedy jak siê chce uzyskaæ jaki¶ tajemny efekt.

:
https://image.ceneostatic.pl/data/products/7582907/i-prestone-plyn-do-chlodnic-37c-4l.jpg wydaje mi siê i¿ bêdzie odpowiedni.

Je¿d¿ê wolno, bo mi wolno.
:
Powiem szczerze, ¿e nie udawa³em eksperta i zda³em siê na to co dali mi w sklepie po numerze VIN (chwilowo mieszkam w Niemczech). By³ z tym ma³y problem, bo VIN z USA im nie "wchodzi³", ale w koñcu "wymó¿d¿yli" jaki powinienem laæ. Kupi³em, wla³em - chodzi... na razie :-P

Lepiej s³abo jechaæ ni¿ dobrze chodziæ pieszo
:
A co do ilo¶ci p³ynu to wla³em tyle ile wynika³o ze specyfikacji ¶ci±gniêtej z netu. Oczywi¶cie odpali³em na otwartym zbiorniczku, ale powiem szczerze, ¿e nie la³em tyle, ¿eby korek wlew by³ pe³ny. Sprawdzê raz jeszcze. Dziêki za radê Skorupek

Lepiej s³abo jechaæ ni¿ dobrze chodziæ pieszo
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pe³na wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group