/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy da się odkręcić pompę wody bez wyjmowania silnika?
Autor Wiadomość
ttm750 

Motocykl: Shadow VT750C 1985
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 256
Skąd: CYPR/LIMASSOL
Wysłany: 2020-02-16, 12:17   Czy da się odkręcić pompę wody bez wyjmowania silnika?

Jak w tytule- pojawiają mi się krople płynu na dlnej krawędzi pompy wody - pewnie Uszczelka jest już do niczego. Próbowałem dociągać delikatnie te 2 dolne śruby ale raczej nic nie pomogło. 2 górne są ukryte za rama motocykla i stąd moje pytanie.
 
 
Maruda 


Motocykl: Shadow VT750 83r.
Dołączył: 22 Mar 2011
Posty: 297
Skąd: Polska
Wysłany: 2020-02-16, 13:34   

Nie trzeba wyjąć silnik
 
 
ttm750 

Motocykl: Shadow VT750C 1985
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 256
Skąd: CYPR/LIMASSOL
Wysłany: 2020-02-16, 22:21   

Dzięki za info-choć nie pocieszyłeś mnie...
 
 
BOBIN 

Motocykl: Honda Shadow VT750 C2, 2001
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 78
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2020-02-17, 12:40   

Odkręcić się da ale wyjąć już nie ;)))).
Dobra ale tak na serio bo sam to przerabiałem to niestety musisz opuścić delikatnie silnik. WAŻNE zwróć uwagę czy płyn nie wylatuje (może kropelkować i spływać po pompie) z tego małego otworku kontrolnego w pompie. Bo po to on jest. Jeżeli tak to pompa do regeneracji. Wydaje mi się, że małe są szanse żeby to była wina uszczelki w korpusie pompy tak jak uważasz.
Moja rada jak już będziesz wkładał z powrotem pompę to kup sobie obie nowe uszczelki ( duża do korpusu pompy i mała okrągła o-ring co uszczelnia pompę "w oleju". Tylko ważne kup je w serwisie hondy.
U mnie mechanior chciał być mądrzejszy i sam kupił gdzieś uszczelkę o-ring i niestety zaczął wyciekać olej więc poprawiałem po nim bo już wolałem sam to zrobić i założyć oryginalny o-ring i jest już wszystko ok.
 
 
BOBIN 

Motocykl: Honda Shadow VT750 C2, 2001
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 78
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2020-02-17, 12:43   

A i jeszcze jedno ja dodatkowo mimo nowych uszczelek uszczelniłem korpus pompy specjalnym uszczelniaczem do pomp itp. który wytrzymuje wyższe temperatury.
Tak nawiasem mówiąc to było po rozmowach i radach Marudy :mrgreen:
 
 
stiv10 

Motocykl: HD Heritage FLSTC
Dołączył: 31 Sie 2011
Posty: 1294
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2020-02-17, 12:58   

BOBIN napisał/a:
Odkręcić się da ale wyjąć już nie ;)))).
Dobra ale tak na serio bo sam to przerabiałem to niestety musisz opuścić delikatnie silnik. WAŻNE zwróć uwagę czy płyn nie wylatuje (może kropelkować i spływać po pompie) z tego małego otworku kontrolnego w pompie. Bo po to on jest. Jeżeli tak to pompa do regeneracji. Wydaje mi się, że małe są szanse żeby to była wina uszczelki w korpusie pompy tak jak uważasz.
Moja rada jak już będziesz wkładał z powrotem pompę to kup sobie obie nowe uszczelki ( duża do korpusu pompy i mała okrągła o-ring co uszczelnia pompę "w oleju". Tylko ważne kup je w serwisie hondy.
U mnie mechanior chciał być mądrzejszy i sam kupił gdzieś uszczelkę o-ring i niestety zaczął wyciekać olej więc poprawiałem po nim bo już wolałem sam to zrobić i założyć oryginalny o-ring i jest już wszystko ok.

brawo BOBIN, takich odpowiedzi chciałbym więcej na forum - K O N K R E T - jest pytanie, jest odpowiedź na temat. Jeszcze raz brawo.
 
 
Matrix 


Motocykl: HONDA SHADOW VT 700 TWIN 1986
Wiek: 53
Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 3151
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2020-02-17, 15:01   

U mnie zrobił to Maruda razem z remontem silnika, a miał wymienić tylko olej...
tak przy okazji mu wyszło :mrgreen:
_________________
Matrix w Trasie

Gość Usługi BHP dla Ciebie twojebhp@gmail.com
 
 
BOBIN 

Motocykl: Honda Shadow VT750 C2, 2001
Wiek: 43
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 78
Skąd: Ostrołęka
Wysłany: 2020-02-17, 18:34   

[/quote]
brawo BOBIN, takich odpowiedzi chciałbym więcej na forum - K O N K R E T - jest pytanie, jest odpowiedź na temat. Jeszcze raz brawo.[/quote]

Bez przesady. Po prostu wkurw mnie wziął jak zapłaciłem gościowi żeby wyjął mi silnik bo sam tego akurat nie robiłem a niestety okazało się, że muszę toz robić jeszcze raz. Wolałem już więcej nie zostawiać u niego moto żeby przy okazji czegoś innego mi nie spierdzielił bo okazało się, że w cholerę rzeczy musiałem po nim podokręcać nie mówiąc, ż emusiałbym pewnie następne dwa miesiące czekać a sezon właśnie się zaczynał.
Duży plus całej tej przygody to taki, że teraz wyjąć (opuścić) silnik, wyjąć pompę, włożyć ją i skręcić silnik to dla mnie teraz kilka godzin :chytrusek:
 
 
ttm750 

Motocykl: Shadow VT750C 1985
Wiek: 57
Dołączył: 27 Lip 2014
Posty: 256
Skąd: CYPR/LIMASSOL
Wysłany: 2020-02-18, 01:18   

Się zrobiła spora dyskusja... Dzięki chłopaki za rady. Płyn na 100 proc lecial z dolnej krawędzi pompy - nie z tej dziurki. Chwilowo dopuściłem się lekkiego "druciarstwo" poluzowalem obie dolne śruby, spuściłem płyn i posmarowałem krawędź pompy vicky seal- taki prawie płynny klej do hydrauliki, dokręciłem i ZADZIAŁAŁO. W niedzielę mamy wyjazd z chłopakami z klubu i dlatego zależało mi na uszczelnieniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM