/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Regulacja lampy przednej
Autor Wiadomość
Manchis 
Maniek


Motocykl: Honda Shadow 600 VLX
Wiek: 35
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: Wadowice / KWA
  Wysłany: 2019-06-05, 20:59   Regulacja lampy przednej

Witajcie, ja to chyba nie mam szczęścia do funkcji "szukaj". Do rzeczy: Przy reflektorze są dwie śruby regulujące lampę. Właściwie wydaję mi się, że ustawiłem maksymalnie w górę, jednak dalej nie daje mi to wystarczającego światła (żarówka zakupiona, jutro montaż mocniejszej). Jak regulować te śruby? Obie są od wysokości, czy któraś od poziomu? Niby takie śrubeczki, a idzie się zamotać.
 
 
Gabriel 

Motocykl: Yamaha XV 1600
Wiek: 43
Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 810
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: 2019-06-05, 23:14   

Może ktoś wykręcił całkowicie śrubę i nie ma regulacji, rozbierz lampę, i tak będziesz wymieniał żarówkę zobaczysz czy wszystko się kręci i jest na swoim miejscu. Może gwint jest w śrubie wyrobiony i mimo kręcenia nie ma efektu.
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1052
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2019-06-06, 12:33   

masz dwie śruby, góra i boki, sprawdź czy one pracują (woda robi swoje), sprawdź tuleje mocowania lampy (może ktoś tam ingerował), przy okazji wymiany żarówki też zobacz na mocowanie całego klosza, można też wymyć lustro i klosz od wewnątrz - TYLKO spirytus i mocowanie samej żarówki
ps: w Wadowicach znów będę na kawę z kremówką, przelotem na chwilę
 
 
Manchis 
Maniek


Motocykl: Honda Shadow 600 VLX
Wiek: 35
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: Wadowice / KWA
Wysłany: 2019-06-06, 13:59   

Właśnie rozebrałem ją i na sucho kręciłem śrubami. Wydawało mi się, że prawie nie ma efektu ale możliwe, że to przez wyrobioną śrubę. Kupiłem żarówkę, to jutro się pobawię :) - O, to zapraszam serdecznie, kremówki trochę przereklamowane, ale sprzedają się ;)
 
 
Manchis 
Maniek


Motocykl: Honda Shadow 600 VLX
Wiek: 35
Dołączył: 20 Gru 2018
Posty: 103
Skąd: Wadowice / KWA
Wysłany: 2019-06-07, 17:02   

Ok, uporałem się z lampą :) dość mocno wyrobiony gwint i w śrubie jak i w samym "gnieździe". Ogarnąłem, że to regulacja lewo + prawo, i góra + dół. Wykręciłem na tyle ile była możliwość, ale dalej wydaje mi się, że jest za nisko. Czy jest jeszcze jakaś inna możliwość podniesienia, czy lampa jest wkręcona na stałe?
 
 
bogdi 
aby do przodu :)


Motocykl: vt600-NC700x i skutery dwa
Wiek: 59
Dołączył: 06 Cze 2013
Posty: 1052
Skąd: Kiełczów
Wysłany: 2019-06-07, 20:28   

lampa jest mocowana na tulejach do widelca, pisałem sprawdź tuleje -cytat z netu
"Teraz musimy zbudować sobie stanowisko pomiarowe. Wystarczy ściana i płaskie podłoże oddalone od niej 5 metrów plus długość jednośladu. Powinna być możliwość chociaż częściowego zaciemnienia miejsca. Na ścianie robimy pozioma kreskę na wysokości osi reflektora minus 60 mm. Następnie prowadzimy pionową linię tworząc krzyż, w tym miejscu ma wypaść miejsce, gdzie odbicie światła z asymetrycznego reflektor kieruje się ku górze. Na podłożu prowadzimy linię będącą przedłużeniem pionowej kreski na odległość od ściany równą 5 metrów. Tam rysujemy linię prostopadłą – w tym miejscu ustawiamy nasz pojazd. Reflektor powinien znaleźć się nad poprzeczną linią narysowana na podłożu, zaś koła wzdłuż linii prowadzącej do ściany. Kierownica musi być ustawiona na wprost. Kontrolę ustawienia świateł i ich ewentualną regulację robimy na obciążonym jednośladzie. Regulację czynimy opisanymi śrubami regulacyjnymi do uzyskania pożądanego efektu.
Oczywiście, można to zrobić prościej podczas okresowego przeglądu technicznego– tego gdy stemplują nam dowód rejestracyjny w stacji diagnostycznej.
 
 
W_T_G 

Motocykl: Iż,Jawa,Junak teraz HONDA SHADOW ACE 1100 95
Wiek: 62
Dołączył: 16 Sie 2017
Posty: 430
Skąd: Tarnowskie Góry
Wysłany: 2019-06-11, 21:53   

A propos wyrobionych gwintów.
Do reperacji doskonale sprawdza się nitonakrętka.
https://www.youtube.com/watch?v=-wmpASZYat8
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM