/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyciek oleju spływający po rurce od płynu chłodzącego
Autor Wiadomość
Cyd 
Krzych


Motocykl: VT 700 86'
Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-02, 13:19   Wyciek oleju spływający po rurce od płynu chłodzącego

Dzień dobry, mam Hondę Shadow VT 700 z 86'. Po zakupie motocykla zauważyłem że czasem po nocy motocykl pozostawia krople pod sobą.
Wydawało mi się, że może to być uszczelka/podkładka pod śrubą spływu oleju(oil drain plug). Byłem u mechanika, wymienił mi olej oraz podkładkę. Wyczyściłem dokładnie spód motocykla i obserwowałem. Przez kilka dni było dobrze ale znowu na postoju pojawiają się krople - wydaję mi się, że oleju (kolor jak olej który był wlewany + konsystencja oleista). Jak sprawdzam to oleju też powoli ubywa a płyn chłodniczy cały czas w takiej samej ilości.

Obserwując zauważyłem że pojawiają się krople po lewej stronie motocykla, na plastikowej rurce od płynu chłodniczego, zaraz a połączeniem z pompą płynu chłodniczego.
Sprawdziłem czy to może cieknie z otworku z tyłu pompy - tam jest sucho, bez oleju. Cały dół pokrywy silnika też jest suchy.
Wydaje mi się, że to cieknie powyżej i skapuje na tę rurkę a następnie spływa do najniższego miejsca na niej i dopiero wtedy spada na ziemię ale za nic nie mogę zlokalizować wycieku.

Może kiedyś spotkaliście się z takim czymś? Czy moglibyście zasugerować co jeszcze mógłbym sprawdzić?

Poniżej zdjęcia dokładnego miejsca z uchwyconą kroplą oleju.



Lepsza rozdzielczość (dropbox):
https://www.dropbox.com/s...C_0527.JPG?dl=0
https://www.dropbox.com/s...C_0529.JPG?dl=0
Ostatnio zmieniony przez Cyd 2019-06-02, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Todek 
Lone Rider


Motocykl: VTX 1800 C 03 XL 650 V 04
Wiek: 56
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 9472
Skąd: Kostry/Parczew/LPA
Wysłany: 2019-06-02, 13:30   

Wydaje mi się, że może to być wyciek oleju przez uszczelniacz popychacza sprzęgła.
Zdejmij ta chromowaną osłonę z lewej strony silnika. Pod nią znajduje się siłownik sprzęgła. Zdemontuj go (uważaj na ten dystans pod nim, lubi popękać), i tam będzie widoczny taki metalowy pręt wystający z bloku silnika. Jeżeli wyciek następuje z stamtąd to go na pewno zauważysz.
_________________
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."
Car Wszechrosji Piotr I - Ukaz o Badaniu Świadków".

Moje moto:
WSK 125 M06 B3 85
 
 
 
Cyd 
Krzych


Motocykl: VT 700 86'
Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-02, 17:23   

Dzięki za szybką odpowiedź!
Zdjąłem siłownik sprzęgła tak jak powiedziałeś - śruby były lekko w zaolejone.
Uszczelka nie wygląda aby była w najlepszym stanie
----
EDIT:
Dzięki wskazówkom Todka znalazłem wątek który może opisywać mój przypadek - https://www.shadow.org.pl...pic.php?t=15555
Spróbuje to wymienić i dam znać jak poszło.
 
 
Cyd 
Krzych


Motocykl: VT 700 86'
Dołączył: 20 Maj 2019
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-06-07, 08:02   

Jestem kilka dni po wymianie i przestało kapać. To było tak jak mówiłeś - uszczelka w ktorą wchodzi popychacz sprzęgła.
Uszczelka ma wymiary tak jak pisali w wątku - 8x25x7, kupiona w Larsonie za 17zł.

Dzięki za pomoc @Todek, wiszę Ci piwo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM