Tail light prawie ciągle się świeci.
Odpowiedz do tematu

: Tail light prawie ciągle się świeci.
Mam pytanie - od paru dni zauważyłem, że podczas jazdy gdy obroty wzrosną tak powyżej 1500 kontrolka tail light świeci niemal stałe.
Przy niższych obrotach mruga tylko przy użyciu hamulca. Sprawdzałem przewody- Ok, żarówka świeci prawidłowo itd. Co może jeszcze być przyczyną takiego zachowania?
Pzdr.

:
Jeśli sprawdziłeś przewody- sprawdź jeszcze napięcie ładowania akumulatora przy niskich obrotach a potem przy 1500 i wyżej (przebicie przy wyższych obrotach?). W mojej 750 VT z 1985 miałem inny objaw związany z Tail Light- po naciśnięciu tylnego hamulca świeciło ciągle światło stopu i kontrolka. Na szczęście okazało sie, że problem był mechaniczny- pomogło czyszczenie linki i mechanizmu włącznika (zawieszał się). W twoim przypadku - jeśli żarówka stopu świeci tylko wtedy gdy faktycznie używasz klamki lub dźwigni hamulca to może być (zgaduję) też problem w samym panelu z kontrolkami- przebicie przy większym napięciu albo co bardziej prawdopodobne przy szybszych drganiach. Ja rozebrałbym i sprawdził panel wewnątrz wizualnie i elektrycznie pod kątem możliwego zwarcia (i od razu oczyścił wszystkie styki).

:
ttm750 - nie zmieniałeś od tamtej pory żarówki z tyłu?

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Zemnebedeusz- Spróbuję zobaczyć i poczyscic te styki.

Marecki 222 - nie wymieniłem żadnych żarówek od dłuższego czasu. Trochę wcześniej wymieniłem tylko klosz lampy przedniej z odblysnikiem, ale ta żarówka też została ta sama.

:
Przednia lampa nie ma nic do tej kontrolki.
Wyjmij tylną żarówkę i oczyść jej styki oraz oprawkę a następnie zobacz czy to pomogło.

były: VT1100C2 Sabre 2003r. i VT500C 1984r.
:
Marecki266 napisał/a:

Wyjmij tylną żarówkę i oczyść jej styki oraz oprawkę a następnie zobacz czy to pomogło.

Jutro spróbuję. Styki i sprawdzę ładowanie. Dzięki za podpowiedzi.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group